تکنولوژی

آخرالزمان اینترنت در راه است؟ در اینجا نحوه تأثیر طوفان های خورشیدی وحشتناک بر روی زمین آمده است

آیا تا به حال تصور کرده اید که زندگی ما بدون اینترنت یا شبکه تلفن چگونه خواهد بود؟ حتی تصور آخرالزمان اینترنتی هم ترسناک است! زندگی بدون اینترنت مانند زندگی در دوران روم خواهد بود – بی رحمانه و کوتاه! بدون اینترنت، بدون تماس تلفنی، بدون خدمات اضطراری، هیچ راهی برای مدیریت زیرساخت های گسترده ای که از شبکه های برق گرفته تا بیمارستان ها، صنایع و غیره ایجاد شده است. در قرن بیست و یکم، ما به شدت به وسایل الکترونیکی متکی هستیم و زندگی آسان بدون اینترنت امکان پذیر نخواهد بود. تصور کنید روزهای قرنطینه COVID-19 را بدون اینترنت سپری کنید!

اما آیا آخرالزمان اینترنتی واقعاً می تواند اتفاق بیفتد؟ بله قطعا می تواند، اما هیچ بیانیه یا هشدار رسمی از سوی ناسا یا سازمان دیگری وجود ندارد. اما دانشمندان بر اساس داده های ارائه شده توسط آخرین دارایی های تکنولوژیکی که بشر در زمین و همچنین در فضا دارد، تحقیقات گسترده ای انجام داده اند.

آخرالزمان اینترنت می تواند ناشی از برخورد یک طوفان خورشیدی واقعا قدرتمند با زمین باشد. این تقریباً در سال 2012 اتفاق افتاد، زمانی که یک طوفان خورشیدی بسیار به زمین نزدیک شد. خوشبختانه از دست داد.

چه چیزی باعث آخرالزمان اینترنت می شود؟ خورشید. ستاره ما به شدت فرار است و به پرتاب مقادیر عظیم انرژی به فضا ادامه می دهد. اینها به شکل طوفان های خورشیدی (شعله های خورشیدی، CMEs، باد خورشیدی) هستند. خورشید در حال حاضر در چرخه 11 ساله خود قرار دارد و به سمت حداکثر خورشیدی حرکت می کند که می تواند در سال 2024 یا 2025 باشد. بسیاری بر این باورند که دنیای مجازی به هم پیوسته ما برای یک طوفان خورشیدی واقعاً قدرتمند در امتداد خطوط Carrington 1859 آماده نیست. رویدادی که باعث شد حتی تجهیزات تلگراف به طور خود به خود احتراق شود. در سال 1989، طوفان خورشیدی دیگری شبکه برق کبک را برای ساعت ها از کار انداخت.

مطلب پیشنهادی:  فروش روز پرایم آمازون زنده است! قیمت آی پد اپل (نسل نهم) از 329 دلار به 249.99 دلار کاهش یافته است

در طول حداکثر خورشیدی برای یک روز، یک طوفان خورشیدی قوی می تواند رخ دهد که می تواند تهدیدی برای ماهواره های ما باشد و سیگنال های رادیویی، اینترنت را مختل کند و باعث قطع برق شود.

چند رویداد نادر در گذشته وجود داشته است که طوفان های خورشیدی رخ داده و پیامدهای آن چه بوده است.

Sangeetha Abdu Jyothi، محقق دانشگاه کالیفرنیا، ایروین، خاطرنشان کرد که کابل های زیردریایی که بیشتر ترافیک اینترنت ما را حمل می کنند، مستعد طوفان های خورشیدی هستند. اگر آسیب ببینند، تعمیر آنها ماه ها طول می کشد. باعث فاجعه جهانی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا