تکنولوژی

آسمان مرداد ما را بسیار آماده کرده است! ناسا می گوید مراقب این رویدادهای خاص باشید

می توانید سیارات، بارش شهابی Perseid و Cygnus را در ماه اوت تماشا کنید. این چیزی است که ناسا می گوید.

دوست داری به آسمان نگاه کنی؟ ماه آگوست اینجاست و شما می توانید چیزهای زیادی را در فضا ببینید. می توانید دو سیاره را در آسمان صبح ببینید، به بارش شهابی Perseid خیره شوید و موارد دیگر. ناسا با اطلاع از همین موضوع، در توییتی نوشت: «دو سیاره در آسمان صبحگاهی پیدا کنید، به بارش شهابی Perseid نگاه کنید و با ماکیان (صورت فلکی) پایین بیایید. در ماه اوت امسال چه چیز دیگری در آسمان شب وجود دارد: https://go .nasa.gov/37ePy0B.» اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که دوربین دوچشمی خود را بگیرید تا سیاره، چشم انداز Perseid را ببینید و قو قو را به پرواز درآورید.

ناسا در گزارشی اعلام کرد که رژه صبحگاهی سیاراتی که در چند ماه گذشته از آن لذت برده‌ایم، در ماه اوت به پایان می‌رسد و زهره و زحل از دو طرف آسمان بیرون می‌آیند. اما این امر همچنان مریخ و مشتری را برای لذت بردن بالا می‌گذارد. در واقع، آگوست با پیوند نزدیک سیاره سرخ و سیاره غول یخی دوردست اورانوس آغاز می شود. پیدا کردن اورانوس بدون تلسکوپ خانگی دشوار است، اما اگر بدانید کجا باید نگاه کنید، برای دوربین دوچشمی موضوعی آسان است. اول، قرص کوچک و مایل به آبی اورانوس را در شمال غربی مریخ در آسمان صبح خواهید دید. آنها به راحتی از طریق دوربین دوچشمی در یک میدان دید قرار می گیرند.”

همچنین، در صبح روز 15 آگوست، ماه را در فاصله یک انگشتی از مشتری خواهید دید. مانند مریخ و اورانوس، آنها از طریق دوربین دوچشمی یک جفت عالی خواهند ساخت و شما احتمالاً نگاهی اجمالی به چهار قمر بزرگ مشتری خواهید داشت. سپس ماه در 19 اوت به مریخ خواهد پیوست. این یک جفت خوب دیگر برای دوربین دوچشمی است، بعلاوه شما این جفت را بسیار نزدیک به Pleiades خواهید یافت – حتی ممکن است بتوانید همه آنها را در یک نمای قرار دهید.

مطلب پیشنهادی:  توییتر بیشتر شبیه استوری های اینستاگرام خواهد شد! این چیزی است که می توانید در آینده به توییت ها پیوست کنید

همچنین بخوانید: ناسا قصد دارد نمونه‌های سنگی مریخ را بازگرداند

با حرکت به سمت آسمان عصر، زحل از یک جسم اواخر شب و صبح زود به نمای تمام شب تبدیل می شود. در شب در ماه اوت افزایش می یابد. حوالی ساعت 9:00 شب به سمت شرق نگاه کنید تا آن را به عنوان یک نقطه نورانی ثابت و زرد رنگ بیابید. متوجه خواهید شد که سیاره حلقه دار هر شب در طول ماه کمی زودتر طلوع می کند.

زحل در ماه اوت دقیقاً در سمت مخالف زمین از خورشید قرار دارد. ناسا می گوید این زمانی است که سیاره حلقه دار در بزرگترین و درخشان ترین سال خود ظاهر می شود. در پایان ماه، متوجه خواهید شد که مشتری در حدود ساعت 9:00 شب برای پیوستن به زحل بالا می آید. ناسا گفت: «این بدان معناست که مشتری به عنوان یک جرم در اوایل غروب که در شرق آسمان ظاهر می شود و یک جرم صبح زود که در غرب ظاهر می شود، وظیفه دوگانه را انجام می دهد.

شهاب‌سنگ‌های Perseid رویدادی سالانه است که بسیاری از تماشاگران آسمان مشتاقانه منتظر آن هستند زیرا اغلب ستاره‌های تیرانداز زیادی تولید می‌کنند تا از آن لذت ببرند. متأسفانه، امسال همه به جز درخشان‌ترین پرسیدها توسط ماه کامل در شب اوج 12 آگوست شسته می‌شوند.

صورت فلکی ماکیان، قو را خواهید دید که پس از تاریک شدن هوا در ماه اوت در آسمان شرقی بالا پرواز می کند. ماکیان شکل کلی T یا ضربدری دارد و دارای یک الگوی ستاره ای است که گاهی اوقات “صلیب شمالی” نامیده می شود. ناسا گفت: «سیگنوس توسط درخشان‌ترین ستاره‌اش، دنب، که نمایانگر دم قو است، لنگر انداخته است. دنب شمالی ترین ستاره از سه ستاره مثلث تابستانی است و حتی در آسمان های روشن شهر قابل مشاهده است. در انتهای دیگر سیگنوس از دنب، ستاره دوگانه آلبیرئو قرار دارد که ستاره ای مورد علاقه است زیرا رنگ های آبی و طلایی زیبایی را حتی از طریق فروتن ترین تلسکوپ به نمایش می گذارد.

مطلب پیشنهادی:  روز معلم ۲۰۲۲ مبارک: UGC برای راه‌اندازی بورسیه‌های تحصیلی، کمک هزینه‌های تحقیقاتی - یاد بگیرید چگونه آن را به صورت زنده تماشا کنید

سیگنوس اکنون درست در امتداد صفحه کهکشان راه شیری قرار دارد، بنابراین ستارگان چشمک زن و ابرهای تیره غبار غلیظ است، و تماشاگران تلسکوپ و عکاسان نجومی از جذابیت زیادی برخوردار هستند، از جمله سحابی آمریکای شمالی، سحابی حجاب و سحابی سیاره چشمک زن. . همچنین شامل خوشه های ستاره ای باز M29 و M39 است که از طریق دوربین دوچشمی قابل مشاهده هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا