تکنولوژی

آمازون چگونه دسته‌بندی‌های متقابل را مدیریت می‌کند

آمازون گوشی‌های هوشمند یا رایانه‌های شخصی نمی‌سازد و تبلت‌هایش فاقد برنامه‌های پرکاربرد گوگل هستند. با این حال، این شرکت یکی از قوی ترین اکوسیستم ها را برای دستگاه های مصرف کننده ساخته است.

تحت پرچم ایجاد تجربیات محیطی شخصی، شهودی و فعال، فناوری آن شروع به نفوذ در زندگی ما کرده است و با بلندگوهای هوشمند شروع کرده و الکسا را ​​به طیف گسترده ای از محصولات خود و شخص ثالث گسترش داده است.

در طول سال‌ها، این شامل محصولات در حال گسترش دسته‌بندی مانند ساعت دیواری است که یادآورهای الکسا را ​​معکوس می‌شمرد، حلقه Echo Loop و Echo Auto که اخیراً احیا شده است. چنین مزخرفات و تغییراتی هنگام تلاش برای ایجاد دسته بندی محصولات جدید حتی برای شرکت های بزرگ فناوری اجتناب ناپذیر است.

به عنوان مثال، قبل از تمرکز مجدد دستگاه های خود بر روی تلفن هوشمند پیکسل، گوگل نوع جدیدی از دوربین خانگی الهام گرفته از هوش مصنوعی را برای ثبت لحظات خود به خودی به نام Clips معرفی کرد، اما آن را متوقف کرد.

با این حال، آمازون در جدیدترین راه‌اندازی دستگاه خود سه رویکرد را برای بازتعریف مرزهای دسته‌بندی‌های فناوری نشان داد، که هر یک پیامدهایی برای چشم‌انداز بازار دارند.

پسوند: Kindle Scribe

در آخرین ستون خود، در مورد دسته‌ای از تبلت‌های کاغذ الکترونیکی با ویژگی‌های کامل نوشتم که دارای سازگاری گسترده با برنامه‌های اندروید هستند. با این حال، گروهی از محصولات هستند که شبیه به این تبلت های کاغذی الکترونیکی هستند، اما بیشتر بر خواندن و یادداشت برداری تمرکز دارند.

برای مثال، Rakuten سال گذشته Kobo Elipsa را معرفی کرد که برند کتابخوان الکترونیکی را با دستگاهی بزرگتر گسترش داد و عملکرد قلم را برای علامت گذاری PDF یا یادداشت برداری بهبود بخشید. اکنون آمازون از Kindle Scribe پیروی کرده و خط محبوب کتابخوان های الکترونیکی خود را گسترش داده و به یک دستگاه یادداشت برداری در اندازه تبلت تبدیل شده است.

آمازون با گسترش خط تولید آشنا، به طرفداران Kindle دلیل بیشتری می دهد تا Kindle خود را در اطراف خود نگه دارند. رئیس دستگاه های آمازون استفاده جدید خود از Scribe را به عنوان جایگزینی برای یک پد قانونی توصیف کرد.

شخصی که در کیندل اسکریب ژورنال نگهداری می کند

ژورنال نویسی در Kindle Scribe | اعتبار تصویر: آمازون


نه Scribe و نه Elipsa ویژگی های یادداشت برداری پیشرفته ای را ارائه نمی دهند که خط Onyx Book یا بهترین برنامه های iPad می توانند ارائه دهند. با این حال، استفاده از آن‌ها آسان‌تر، کمی ارزان‌تر است و جذابیت خواننده‌های الکترونیکی بدون حواس‌پرتی را به یادداشت‌برداری و حاشیه‌نویسی گسترش می‌دهد.

در حالی که Kobo Elipsa این مفهوم را اثبات کرد، قدرت توزیع باورنکردنی آمازون و شناخت برند Kindle باید به ترویج این گسترش قابل توجه ویژگی‌های کتابخوان الکترونیکی ارجمند کمک کند.

مطلب پیشنهادی:  آیفون 14 به اپل واچ 8 امروز در مراسم Apple Far Out Today معرفی شد

معامله: Echo Show 15 و Fire TV Omni

در مورد گسترش خط تولید که شامل یک پیچ و تاب است، آمازون همچنین ویژگی های دو دستگاه بزرگتر و جدیدتر مبتنی بر نمایشگر خود را مبادله می کند.

Echo Show 15، جدیدترین و بزرگترین عضو خط نمایشگرهای هوشمند این شرکت، به عنوان سازماندهی خانواده ها تبلیغ می شود. اما مناسب بودن آن برای مناطق بسیار قابل مشاهده از خانه، شرکت را بر آن داشت تا پورتال ویدئویی Fire TV را از تلویزیون‌ها و استیک‌های پخش جریانی به دستگاه اضافه کند.

خط Echo Show نیز به خط محصولات Fire TV آمازون بازخواهد گشت و آمازون حالت محیطی شبیه Echo Show را به مجموعه های رده بالای Fire TV Omni خود خواهد آورد.

ویجت Fire TV Omni سری QLED برای تجربه محیطی

تجربه ای همهجانبه از سری Fire TV Omni QLED | اعتبار تصویر: آمازون


آمازون اولین شرکتی نیست که تجربه‌ای مانند پورتال استریم را به چیزی که تلویزیون نیست، ارائه می‌کند. در اوایل سال جاری، سامسونگ پورتال استریم خود را برای نمایشگرهای رایانه شخصی M7 و M8 خود معرفی کرد. اما با نمایشگرهای 43 اینچی تلویزیون مانند و وضوح 4K، کار چندان سختی نبود.

سامسونگ همچنین تلویزیون‌های خود را با تجربه‌های محیطی محدودتری آغشته کرده است، به‌ویژه تلویزیون فریم خود، که آثار هنری را در زمانی که فیلم‌ها و نمایش‌ها را پخش نمی‌کند، نمایش می‌دهد. به طور تصادفی، این تلویزیون شبیه یک نسخه بسیار بزرگتر از Echo Show 15 به نظر می رسد

ویژگی‌های اضافه‌شده برای دسته تلویزیون‌های تثبیت‌شده یا دسته نمایشگرهای هوشمند در حال رشد، بازی را تغییر نمی‌دهند. با این حال، قرض گرفتن مجموعه‌ای از ویژگی‌ها از آمازون نشان می‌دهد که چگونه این شرکت می‌تواند نقطه ضعف (انواع کانال‌های پخش جریان) خط Echo Show را بهبود بخشد، در حالی که مأموریت خود را برای اتخاذ رویکردی محیطی به فعالیت معمولاً همه‌جانبه تماشا کردن پیش می‌برد. تلویزیون.

The Splinter: Halo Rise

خط تولید Halo آمازون، که بر رفاه تمرکز دارد، یک بچه جدید در بلوک دستگاه این شرکت است. اولین ردیاب تناسب اندام پوشیدنی Halo اواخر سال گذشته منتشر شد. با این حال، خیلی زود، خط تولید مسیر دیگری را در پیش گرفت.

اگرچه بسیاری از ساعت‌های هوشمند و سایر پوشیدنی‌ها خواب را ردیابی می‌کنند، اما آمازون برای ورود به بازار ردیابی خواب از مچ دست خودداری می‌کند. Halo Rise روی میز کنار تخت می نشیند و از ترکیب رادار محیطی و یادگیری ماشینی برای تشخیص مراحل مختلف خواب استفاده می کند. این محصول یکی از ایرادات اصلی ردیابی خواب با ابزارهای پوشیدنی را برطرف می کند، و آن این است که اگر تمام شب کار کنند چه زمانی باید آنها را شارژ کنید؟

با این حال، در حالی که ردیابی خواب می تواند بینشی در مورد سلامت بهتر ارائه دهد، هر وسیله ای که در اتاق خواب قرار می گیرد از نظر نحوه حفظ حریم خصوصی سزاوار توجه بیشتری است. آمازون به چندین مزیت رویکرد خود برای محافظت از حریم خصوصی اشاره می کند. این موارد شامل دور نگه داشتن دوربین‌ها و میکروفون‌ها از اتاق خواب و روش گزارش‌دهی به اندازه کافی دقیق است که فقط عادات خواب نزدیک‌ترین فرد به دستگاه را ثبت کند.

مطلب پیشنهادی:  ناسا آتیرا پریتا رانی را برای برنامه فضانوردی انتخاب می کند. زن هندی بعدی پس از کالپانا چاولا در فضا خواهد بود

Halo Rise همچنین دارای نوری است که به تدریج روشن می شود تا بیدار شدن را آسان تر کند. اگرچه این اولین دستگاه شبانه آمازون نیست. این شرکت چندین محصول کوچکتر Echo Show را منتشر کرده است، از جمله نسخه هایی با نمایشگرهای 5 اینچی و 8 اینچی که از Echo Spot کروی متوقف شده پیروی می کنند که به عنوان یک ساعت زنگ دار هوشمند عمل می کند. لنوو همچنین یک مدل ساعت هوشمند ارائه می دهد که با الکسا و سایر مواردی که از دستیار گوگل استفاده می کنند ادغام می شود.

بنابراین اگر می‌خواهید عملکرد کامل Echo Show و Halo Rise در صبح به شما خوشامد بگوید، ممکن است همه چیز در میز خواب شما کمی شلوغ شود. در واقع، آمازون این ترکیب را در ارائه راه اندازی خود نشان داد. پس چرا ویژگی های Echo Show را در Halo Rise ادغام نکنید؟

Halo Rise و Echo داده‌های خواب را نشان می‌دهند

Echo نمایش داده های خواب (L) و Halo Rise | اعتبار تصویر: آمازون


قیمت گذاری، عملکرد و عوامل مشتری هدف چالش هایی را برای این امر ایجاد می کند. Halo Rise مجهز به رادار 140 دلار قیمت دارد. مثلاً 35 دلاری که Echo Show 5 به طور معمول دستور می دهد، بسیار بزرگ است. در حالی که Echo Show برداشتی غنی از اطلاعات از ساعت زنگ دار کلاسیک است، Halo Rise برای کسانی است که می خواهند به طور فعال بر فعالیت خواب خود نظارت کنند و ارزش کافی را در آن ببینند تا در نهایت برای اشتراک سرویس پرداخت کنند.

علاوه بر این، آمازون با بازگشت به دستور حفظ حریم خصوصی، اقدامات قابل ستایشی را برای دور نگه داشتن اطلاعات سلامتی ردیابی شده توسط Halo از نمودار دانش الکسا انجام داده است. در حالی که این هنوز در یک دستگاه ترکیبی امکان پذیر است، انتقال مفهومی آن در دستگاه های جداگانه آسان تر است.

الکسا کاملاً از Halo Rise خارج نشده است. به عنوان مثال، می توانید گزارش خواب خود را در Echo Show دانلود کنید یا از دستگاه الکسا بخواهید آهنگ بیداری را بر اساس زمان ایده آل بیدار شدن Halo Rise پخش کند. شما همچنین می توانید یک روال قبل از خواب الکسا را ​​فعال کنید، مانند کم کردن نورها، به سادگی با پریدن به رختخواب در کنار Halo Rise. با این حال، در برخی موارد، آمازون ممکن است راهی برای ایجاد یک زنگ بیدارباش پیدا کند تا بر همه آنها حکومت کند.

مطلب پیشنهادی:  Google Cloud خدمات مشاوره ای را برای کمک به مشتریان در استفاده از هوش مصنوعی راه اندازی می کند

نقد روبین: قاب تمیز

انفجار در کار هیبریدی باعث شده است که بسیاری از شرکت ها در تاسیسات خود و بسیاری از کارگران خانگی تجدید نظر کنند. جریان بی‌پایان جلسات ویدیویی ارزش اختصاص یک نمایشگر – ترجیحاً نمایشگری که میزبان وب‌کم است – برای برنامه‌هایی مانند Zoom یا Teams را نشان می‌دهد، در حالی که نمایشگر دوم محتوای اشتراک‌گذاری شده در طول تماس را میزبانی می‌کند.

Neat Frame یک دستگاه تماس تصویری اختصاصی با قیمت 2500 دلار است که اتاق های تیم یا اتاق های زوم را اجرا می کند. طبق قوانین تعیین شده توسط فروشندگان نرم افزار کنفرانس، برای جابجایی بین آنها باید راه اندازی مجدد شود.

برخلاف اکثر نمایشگرها، صفحه نمایش 15.6 اینچی آن در جهت عمودی ثابت است، که وب کم را به سطح چشم می رساند، بنابراین مانند بسیاری از لپ تاپ ها برای رسیدن به این هدف نیازی به استفاده از پایه ندارید. Neat دارای یک بلندگوی بهبودیافته برای صدای بلند و واضح است که در سراسر اتاق طنین انداز می شود، و یک میکروفون که این شرکت با هوش حذف نویز آن را تقویت کرده است.

قاب تمیز

قاب پاک | اعتبار تصویر: پاک


به عنوان یک دستگاه اختصاصی، Frame قابلیت اطمینان، در دسترس بودن و امنیت را در مقایسه با استفاده از رایانه شخصی ارائه می دهد. ویژگی های سمعی و بصری محصول و جهت گیری قاب چهره، آن را برای تماس های ویدیویی یک به یک ایده آل می کند. به ویژه برای استفاده در آن دسته از باجه های تلفن اداری برای برقراری تماس های شخصی مناسب است.

با این حال، اگرچه جهت عمودی ردپای دسکتاپ را به حداقل می رساند، اما برای اشتراک گذاری محتوای روی صفحه که معمولاً جهت افقی دارد، مناسب نیست. از آنجایی که این یک دستگاه مستقل است، انتقال محتوا از رایانه شخصی دیگر در مقایسه با کلاینت رایانه شخصی بومی یک مرحله جداگانه را شامل می شود.

Neat می گوید که مایکروسافت ادغام با نسخه دسکتاپ Teams را آسان کرده است تا این امکان را فراهم کند. با این حال، استفاده از هر دستگاه Teams Rooms مانند Neat Frame نیاز به یک حساب سازمانی دارد. حساب های رایگان پشتیبانی نمی شوند.

پذیرفتن ورودی ویدیو به‌گونه‌ای که بتواند به عنوان نمایشگر دوم عمل کند، آن را برای کاربران خانگی انعطاف‌پذیرتر می‌کند، همچنین قابلیت چرخش دستگاه از جهت افقی به عمودی – حتی اگر دوربین فقط در جهت عمودی در بالا باقی بماند.

Neat Frame نمونه‌ای از یک دستگاه اختصاصی عالی است که حس طبیعی تری را به ارگونومی اغلب ناخوشایند تماس ویدیویی می‌دهد. با این حال، بیشتر کاربران خانگی با یک صفحه نمایش دوم عمومی تر، بهتر خدمات رسانی خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا