تکنولوژی

آژانس فضایی: کپسول سایوز آسیب دیده روسیه به زمین بازگشت

کپسول بدون سرنشین سایوز MS-22 روسیه روز سه شنبه از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) به زمین بازگشت و سه ماه پس از نشت مایع خنک کننده در قزاقستان فرود آمد.

پخش زنده Roscosmos نشان داد که این کشتی در ساعت 5:46 بعد از ظهر به وقت محلی (1146 GMT) در کشور پهناور آسیای مرکزی سقوط کرد.

آژانس فضایی روسیه گفت این کپسول “حدود 218 کیلوگرم محموله” شامل نتایج آزمایش های علمی را حمل می کرد.

این هواپیما در نزدیکی شهر ژزکازگان قزاقستان فرود آمد.

این کپسول فضانوردان روسی دیمیتری پتلین و سرگئی پروکوپیف و فرانک روبیو فضانورد ناسا را ​​در سپتامبر گذشته به ایستگاه فضایی بین المللی برد و قرار بود آنها را به خانه بازگرداند.

اما در اواسط دسامبر – اندکی قبل از آغاز راهپیمایی فضایی توسط فضانوردان روسی – پس از اصابت چیزی که مقامات فضایی ایالات متحده و روسیه معتقد بودند یک سنگ فضایی کوچک بود، شروع به نشت مایع خنک‌کننده کرد.

در فوریه، روسیه یک فروند MS-23 را به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاد تا خدمه سرگردان را بگیرد. انتظار می رود در ماه سپتامبر آنها را به زمین بازگرداند.

آسیب ناشی از شهاب کوچک مشکوک به سیستم خنک کننده MS-22 این نگرانی را ایجاد کرد که ممکن است هنگام ورود مجدد کپسول در دمای شدید، مشکلاتی ایجاد شود.

فضا از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین و تحریم های بعدی غرب علیه مسکو، مکان کمیاب برای همکاری بین مسکو و واشنگتن بوده است.

مطلب پیشنهادی:  سونی با Cagey Outlook، شتاب پلی استیشن را به چالش می کشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا