تکنولوژی

آیفون 12 و آیفون 13 اپل در این کشور ممنوع هستند

دادگاه به اریکسون دستور مقدماتی را علیه اپل صادر کرد و این شرکت را از واردات، فروش و حتی تبلیغات برخی از آیفون‌های 12، آیفون 13 و آی‌پدهای خاص منع کرد.

دادگاهی در کلمبیا به اریکسون حکم اولیه علیه اپل صادر کرد و این شرکت و شرکت‌های تابعه و شرکای آن را از واردات، فروش و حتی تبلیغ برخی از آیفون‌های 12، آیفون 13 و آی‌پد با اتصال 5G منع کرد.

به گزارش GSM Arena، این اولین پیروزی قابل توجه اریکسون از زمانی است که این دو شرکت در اوایل سال جاری نبردهای حقوقی را از سر گرفتند. این اختلاف مربوط به پرداخت مجوز برای برخی از اختراعات ضروری استاندارد 5G (SEP) است. اپل اعتراف می‌کند که پتنت‌ها واقعی هستند، اما معتقد است که اریکسون برای آنها هزینه زیادی می‌گیرد.

این ممنوعیت اولیه (البته اپل با آن مبارزه می کند) به این معنی است که فروش سری آیفون 12 و آیفون 13 و همچنین آیپدهای جدیدتر با 5G باید در کلمبیا متوقف شود.

قاضی همچنین به گمرکات محلی دستور داد واردات همان اقلام را متوقف کنند و اپل نیز به شرکت‌های آنلاین و آفلاین و همچنین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی تماس بگیرد تا فروش و تبلیغات آیفون و آی‌پدهای موجود در بازار را متوقف کند.

علاوه بر این، دادگاه کلمبیا «حکم ضد دعوی» صادر کرد. به زبان ساده، این امر اپل را از تلاش برای استفاده از دادگاهی در کشوری دیگر برای وادار کردن اریکسون به کاهش ممنوعیت واردات و فروش کلمبیا (مثلاً با درخواست از دادگاه ایالات متحده برای مجازات عملیات اریکسون در ایالات متحده) باز می دارد.

مطلب پیشنهادی:  iOS 17 به زودی عرضه می شود: 7 ویژگی مهمی که ممکن است برای آیفون شما بیاورد را بررسی کنید

در عوض، وکلای اپل به دنبال “تسکین تسلیحاتی” در ناحیه شرقی تگزاس هستند و از قاضی ارشد رادنی اس. گیلستراپ می خواهند تا دستور دهد که اپل باید تمام هزینه ها، جریمه ها، جریمه ها و هزینه های ناشی از حکم دادگاه کلمبیا را به اپل بپردازد.

جالب اینجاست که اپل تلاش کرد تا استدلال کند که در حال حاضر هیچ شبکه 5G در دسترس کاربران کلمبیایی وجود ندارد و “حکم در مورد حق اختراع احتمالی فناوری 5G تا زمانی که شبکه 5G در کلمبیا مستقر نشود، قابل اجرا نیست.”

با این حال، قاضی کلمبیایی معتقد نیست که تلفن‌ها و تبلت‌ها می‌توانند در طول آزمایشات شبکه 5G داخلی و پس از راه‌اندازی شبکه نسل بعدی خود توسط یک اپراتور محلی، حق ثبت اختراع را نقض کنند.

آزمایش‌ها در سال 2020 آغاز شد و انتظار می‌رود اولین شبکه 5G در کلمبیا تا پایان سال جاری آنلاین شود، بنابراین همانطور که توسط GSM Arena گزارش شده است این تخمین غیرمنطقی نیست.

در هر صورت کلمبیا بازار قابل توجهی برای اپل نیست. با این حال، اگر این اولین دومینویی باشد که سقوط می کند، اپل ممکن است در خطر باشد و مجبور شود هزینه ثبت اختراع اریکسون را بپردازد. طبق گزارش ها، اپل کمتر از 15 دلار حق امتیاز SEP به ازای هر گوشی می پردازد که حدود 2 درصد از هزینه یک آیفون جدید است.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا