تکنولوژی

اتریوم با سرد شدن شوق «ادغام» با «سه‌گانه بلاک چین» روبرو می‌شود

پس از جشن های فراوان برای انتقال موفقیت آمیز اتریوم، این سوال باقی می ماند که آینده مهم ترین پروژه ارز دیجیتال از نظر تجاری چه خواهد بود.

پس از جشن های فراوان برای انتقال موفقیت آمیز اتریوم، این سوال باقی می ماند که آینده مهم ترین پروژه ارز دیجیتال از نظر تجاری چه خواهد بود. انتشار نرم‌افزاری که مدت‌ها در انتظار آن بود، به نام Merge، زنجیره بلوکی را از یک سیستم به اصطلاح اثبات کار به یک روش اثبات سهام کارآمدتر برای ایمن کردن شبکه تغییر داد. هیچ تغییری در رابطه با هزینه یا سرعت تراکنش‌های شبکه، که شکایات رایج در بین کاربران اتریوم است، وجود نداشت.

هارش راجات، یکی از بنیانگذاران سرویس اطلاع رسانی فشار اتریوم یا EPNS در بمبئی، گفت که تکمیل ارتقا بدون اختلال نرم افزار یک شاهکار مهندسی درخشان است. “مثل تغییر پایه یک آسمان خراش در حالی که هنوز پابرجاست!”

اکنون توسعه دهندگان به یک سوال کلیدی وجودی پاسخ خواهند داد. این ادغام اولین گام در یک سری ارتقاء اتریوم برای حل مشکل مقیاس پذیری بود. پس از یک نقطه خاص، این تئوری پیشنهاد می کند که بلاک چین باید یکی از سه جنبه کلیدی خود – مقیاس پذیری، تمرکززدایی و امنیت را به خطر بیندازد. و اینکه یک بلاک چین نمی تواند هر سه را همزمان داشته باشد.

برای اتریوم، اولین گام برای حل این مشکل، انتقال به POS با ادغام بود و چهار مرحله دیگر از توسعه دنبال می‌شود.

  • The Surge: پیاده‌سازی شاردینگ، راه‌حل مقیاس‌پذیری که هزینه تراکنش‌های دسته‌ای در اتریوم را کاهش می‌دهد.
  • The Verge: معرفی «درختان verkle»، به‌روزرسانی‌ای که شبکه را غیرمتمرکزتر می‌کند و اعتبارسنجی را برای کاربران آسان‌تر می‌کند.
  • پاکسازی: حذف داده های تاریخی و بدهی های فنی.
  • The Splurge: به روز رسانی های مختلف پس از چهار مرحله اول برای اطمینان از اجرای روان شبکه.
مطلب پیشنهادی:  پاسخ Wordle 415 برای 8 آگوست را اینجا ببینید. نکات، سرنخ ها نیز

Aditya Khanduri، رئیس بازاریابی در Biconomy، پروتکلی که به بهبود تعامل کاربر و تجربه تراکنش در برنامه های غیرمتمرکز کمک می کند، گفت: “هدف نهایی همه این ارتقاها، مقیاس پذیرتر، سریع تر و ارزان تر کردن اتریوم برای استفاده است.”

صحبت در مورد زمان چهار مرحله بعدی دشوار است، زیرا همه آنها هنوز تحت تحقیق و توسعه فعال هستند. اما، به نظر من، به راحتی 2 تا 3 سال طول می کشد تا تمام مراحل تکمیل شوند.

به گفته ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، این شبکه در نهایت قادر خواهد بود پس از تکمیل این پنج مرحله، 100000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند.

در همین حال، انتظار می‌رود که سرمایه‌گذاران بیشتری در اتر، توکن بومی شبکه، توکن‌های خود را در کیف‌پول‌های دیجیتالی قفل کنند که بر اساس فرمت جدید اثبات سهام، بازدهی صاحبانشان را کسب کنند. اما حداقل برای مدتی نمی توانند آنها را بیرون بیاورند.

اتر قفل شده نقشی حیاتی در شبکه ارتقا یافته ایفا می کند. کیف‌پول‌هایی با آنچه که staked ether نامیده می‌شود برای کمک به سفارش تراکنش‌های شبکه استفاده می‌شود. در حال حاضر، حدود 11 درصد از اتر در حال حاضر قفل شده است – چه به طور مستقیم یا از طریق ارائه دهندگانی مانند Lido، Coinbase Global Inc. و Kraken – به گفته شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Nansen، در قرار دادن کیف پول ها در Beacon Chain اتریوم، که برای آزمایش این فرآیند استفاده شد.

اتریوم باید دستخوش تغییر نرم افزاری دیگری به نام شانگهای شود که حداقل شش ماه دیگر باقی مانده است تا امکان خروج اتر سهامدار فراهم شود. حتی در این صورت، برداشت محدود خواهد بود.

مطلب پیشنهادی:  رقابت برای ماموران هوش مصنوعی «خودمختار» سیلیکون ولی را فرا گرفته است

کونال گوئل، تحلیلگر تحقیقاتی در Messari گفت: «پس از ادغام، اتر قفل شده در قرارداد سهام هنوز برای خروج در دسترس نخواهد بود.

گوئل گفت که توسعه دهندگان اتریوم همچنین در حال کار بر روی چیزی به نام EIP 4844 یا Proto DankSharding هستند که به دنبال به حداقل رساندن هزینه های بالای تراکنش های شبکه است که توسط کاربران به عنوان هزینه های گاز نامیده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا