تکنولوژی

اریکسون: 5G یک «تغییرگر بازی» است که باعث رشد درآمد می شود

تحقیقات جدید اریکسون شواهدی را ارائه کرده است که نشان می دهد برای ارائه دهندگان خدمات ارتباطی (CSP) در سراسر جهان، بین پذیرش 5G و رشد درآمد همبستگی وجود دارد. یکسان سازی درآمد یک چالش برای ارائه دهندگان خدمات در تمام نقاط جهان است که اغلب بر تصمیمات سرمایه گذاری شبکه به عنوان بخشی از استراتژی های رشد کسب و کار آنها تأثیر می گذارد که به عنوان “درآمدزایی” در صنعت شناخته می شود.

یک نسخه ویژه از گزارش تحرک اریکسون – به نام نسخه بازبینی کسب و کار – فرصت‌های مختلف کسب درآمد مرتبط با 5G را نشان داد.

این گزارش روند رشد درآمد مثبت را از ابتدای سال 2020 در 20 بازار برتر 5G نشان می دهد – که حدود 85 درصد از کل اشتراک های 5G در سطح جهان را تشکیل می دهد – که با افزایش نفوذ اشتراک 5G در این بازارها مرتبط است.

1. مدل‌های قیمت‌گذاری ردیفی برای ارائه‌دهندگان خدمات کلیدی هستند تا هم به طور مؤثر نیازهای فردی هر مشتری را برطرف کنند و هم به رشد درآمد بلندمدت ادامه دهند.

2. 20 بازار برتر 5G پس از معرفی خدمات 5G شاهد افزایش قابل توجهی در عملکرد شبکه بودند.

3. پس از یک دوره رشد آهسته یا بدون رشد، منحنی های درآمد بی سیم بار دیگر در این بازارهای پیشرو رو به بالا هستند. این با افزایش نفوذ اشتراک 5G مرتبط است.

فردریک ججلینگ، معاون اجرایی و رئیس شبکه‌های اریکسون، می‌گوید: «برخورد با چالش‌های مشتریان ما در مرکز تلاش‌های تحقیق و توسعه ما و هر محصولی است که توسعه می‌دهیم. ارتباط بین پذیرش 5G و رشد درآمد در 20 بازار برتر 5G نشان می دهد که نه تنها 5G یک تغییر دهنده بازی است، بلکه کاربران اولیه نیز برنده هستند. آنچه در این مورد به ویژه دلگرم کننده است این است که در حالی که 5G هنوز در مرحله نسبتاً اولیه است، با موارد استفاده اولیه اثبات شده و مسیر روشنی برای موارد استفاده میان مدت و بلند مدت به سرعت در حال رشد است.

مطلب پیشنهادی:  ناسا: موشک قمری در برابر طوفان، آماده برای اولین پرواز آزمایشی است

همانطور که انتظار می‌رفت، پهنای باند موبایل پیشرفته (eMBB) اصلی‌ترین مورد استفاده اولیه از 5G است که ناشی از افزایش پوشش جغرافیایی و ارائه‌های متفاوت است.

بیش از یک میلیارد اشتراک 5G در حال حاضر در حدود 230 شبکه تجاری زنده در سراسر جهان فعال است. 5G eMBB سریع‌ترین فرصت‌های درآمدی را برای 5G ارائه می‌کند، زیرا این گسترش کسب‌وکار موجود ارائه‌دهندگان خدمات با تکیه بر همان مدل‌ها و فرآیندهای تجاری است. حتی در 20 بازار برتر 5G، حدود 80 درصد از مصرف‌کنندگان هنوز به اشتراک 5G روی نیاورده‌اند – یکی از شاخص‌های پتانسیل رشد درآمد.

همانطور که در گزارش تحرک اریکسون در نوامبر 2022 مشخص شده است، دسترسی بی‌سیم ثابت (FWA) دومین مورد بزرگ استفاده اولیه برای 5G است، به‌ویژه در مناطقی که بازارهای پهنای باند بدون سرویس یا بدون سرویس‌دهی شده‌اند. FWA پتانسیل رشد درآمد جذابی را برای CSP ها ارائه می دهد زیرا تا حد زیادی از دارایی های پهن باند تلفن همراه استفاده می کند. پیش بینی می شود که اتصالات FWA ظرف شش سال به 300 میلیون برسد.

فراتر از مشترکین مصرف کننده، فرصت های فزاینده ای در برنامه های کاربردی سازمانی و بخش عمومی در سراسر جهان وجود دارد.

5G ارزش قابل توجهی را برای شرکت ها فراهم می کند، با شبکه های خصوصی 5G و پهنای باند بی سیم که برای استفاده سازمانی و صنعتی به کار گرفته شده اند.

ارتقای سایت‌های 4G موجود به 5G پتانسیل افزایش 10 برابری ظرفیت و کاهش مصرف انرژی تا بیش از 30 درصد را دارد و فرصتی را برای افزایش درآمد و کاهش هزینه‌ها در عین توجه به پایداری ارائه می‌دهد.

مطلب پیشنهادی:  زنگ خطر. هشدار! ناسا انتظار دارد سیارکی به اندازه یک هواپیما به زمین نزدیک شود

جدلینگ می‌افزاید: «ما شاهد نشانه‌های اولیه رشد درآمد در بازارهای پیشرفته 5G با پوشش گسترده و ارائه خدمات متمایز هستیم. یکی از جنبه‌های به همان اندازه مهم 5G این است که مزایای هزینه را به همراه دارد و به ارائه‌دهندگان خدمات کمک می‌کند تا با رشد داده‌های مورد نیاز برای افزایش درآمد آینده کنار بیایند. این می تواند 5G را به کاتالیزور رشدی تبدیل کند که بازار منتظر آن بوده است.»


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا