تکنولوژی

افت شدید قیمت اپل، آمازون در مقابل آیفون، آی پد. پرونده به دادگاه کشیده می شود

یک قاضی فدرال در سیاتل روز پنجشنبه حکم داد که اپل و آمازون دات کام باید با یک شکایت ضد انحصار مصرف کننده در دادگاه ایالات متحده روبرو شوند که آنها را متهم به توطئه برای افزایش مصنوعی قیمت آیفون ها و آی پدهای فروخته شده در پلت فرم آمازون می کند.

جان کوهنور، قاضی منطقه ای ایالات متحده، در حکم خود، پیشنهادات اپل و آمازون برای رد دعوای گروهی آینده را به دلایل مختلف قانونی رد کرد.

Coughenour گفت که “اعتبار” بازار مربوطه، موضوع اصلی در دعاوی ضد انحصار، موضوعی است که هیئت منصفه است.

این شکایت که در ماه نوامبر ارائه شد، در میان چندین اقدام خصوصی و دولتی است که شیوه های قیمت گذاری آنلاین آمازون را به چالش می کشد. تصمیم کوگنور به این معنی است که پرونده به جمع آوری شواهد و سایر اقدامات پیش از محاکمه خواهد رفت.

وکلای اپل و آمازون و نمایندگان شرکت بلافاصله به درخواست‌ها برای اظهار نظر در روز جمعه پاسخ ندادند.

استیو برمن، وکیل شاکیان، تصمیم دادگاه را “پیروزی بزرگ برای کاربران گوشی های اپل و آی پد” خواند.

شاکیان ساکنان ایالات متحده هستند که در اوایل ژانویه 2019 آیفون و آی پدهای جدیدی را از آمازون خریداری کردند. آنها ادعا می کنند که توافق بین اپل و آمازون که در آن سال اجرایی شد، تعداد توزیع کنندگان رقیب را با نقض مقررات ضد انحصار محدود کرد.

در سال 2018، طبق این دادخواست، حدود 600 فروشنده شخص ثالث اپل در آمازون وجود داشت. در این دادخواست ادعا شده است که اپل موافقت کرده است که در صورتی که آمازون تعداد فروشندگان اپل را از بازار خود کاهش دهد، بر روی محصولات خود به آمازون تخفیف بدهد.

مطلب پیشنهادی:  در این گزارش آمده است که خریداران گوشی های هوشمند دچار شکست بزرگی شده اند

اپل ادعا می کند که توافق با آمازون تعداد نمایندگی های مجاز فروش را محدود می کند تا به حداقل رساندن فروش کالاهای تقلبی اپل در پلت فرم تجارت الکترونیک کمک کند.

در یک پرونده قضایی، وکلای اپل این تسویه حساب را “روال” خواندند و گفتند که “دادگاه عالی و حوزه نهم به طور معمول تشخیص می دهند که چنین توافقاتی طرفدار رقابت و قانونی هستند.”

قاضی سیاتل گفت که منطق “جبرانی” برای تسویه حساب اپل و آمازون بعداً در دادخواست مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اپل در سه ماهه دوم ۹۴.۸ میلیارد دلار فروش داشته و آمازون در آخرین گزارش درآمد سه ماهه خود ۱۲۷.۴ میلیارد دلار فروش داشته است.

این شکایت به دنبال خسارات سه برابری نامشخص و سایر تسهیلات است.

پرونده استیون فلوید علیه Amazon.com Inc و Apple Inc، دادگاه منطقه ای ایالات متحده، ناحیه غربی واشنگتن، شماره 2:22-cv-01599-JCC است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا