کامپیوتر

اپل اعلام کرد که در حال کار بر روی حداقل 9 مدل مک جدید با تراشه های نسل بعدی M2 است

طبق گزارش های توسعه دهندگان، اپل آزمایش داخلی گسترده چندین مدل جدید مک را با تراشه های نسل بعدی M2 آغاز کرده است که بخشی از تلاش خود برای ساخت رایانه های شخصی قدرتمندتر با استفاده از پردازنده های خود است.

طبق گزارش هایی که توسط افراد آشنا به این موضوع تایید شده است، این شرکت در حال آزمایش حداقل 9 مک جدید با چهار تراشه مختلف مبتنی بر M2 – جانشینان خط فعلی M1 – با برنامه های شخص ثالث در اپ استور خود است. این حرکت گامی کلیدی در روند توسعه است و نشان می‌دهد که ماشین‌های جدید ممکن است در ماه‌های آینده به راه‌اندازی نزدیک شوند.

تراشه M2 آخرین تلاش اپل برای جابجایی مرزهای محاسباتی از زمان جدایی از شرکت اینتل است. در سالهای گذشته. اپل به تدریج تراشه های اینتل را با سیلیکون خود جایگزین کرده است و اکنون به دنبال کسب سود بیشتر با خط پیشرفته تر است.

پس از سال‌ها رشد آهسته، بخش مک در دو سال گذشته از تجدید حیات لذت برده است که تا حدی با کمک کارکنان دفتر خانه در خرید تجهیزات جدید کمک شده است. این تجارت در سال مالی گذشته 35.2 میلیارد دلار (تقریباً 269570 کرور روپیه) فروش داشته است که حدود 10 درصد از کل اپل است.

در حالی که آزمایش در برخی موارد بسیار طولانی است، هیچ تضمینی وجود ندارد که همه مدل ها در نهایت عرضه شوند. سخنگوی اپل مستقر در کوپرتینو کالیفرنیا از اظهار نظر در مورد این برنامه ها خودداری کرد.

ماشین های جدید در حال آزمایش عبارتند از:

  • مک بوک ایر با تراشه M2 با کد J413. این مک دارای هشت هسته CPU، اجزای پردازش اصلی و 10 هسته گرافیکی خواهد بود. این بیشتر از هشت هسته گرافیکی موجود در مک بوک ایر فعلی است.
  • یک مک مینی با تراشه M2 با کد J473. این دستگاه دارای مشخصاتی مشابه مک بوک ایر خواهد بود. همچنین یک نوع M2 Pro با کد J474 وجود دارد که در حال آزمایش است.
  • یک مک بوک پرو پایه با تراشه M2 با کد J493. این نیز همان مشخصات مک بوک ایر را خواهد داشت.
  • مک بوک پرو 14 اینچی با تراشه های M2 Pro و M2 Max با کد J414. تراشه M2 Max دارای 12 هسته CPU و 38 هسته گرافیکی است که بر اساس فایل های گزارش، از 10 هسته CPU و 32 هسته گرافیکی در مدل فعلی افزایش یافته است. همچنین 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی خواهد داشت.
  • مک بوک پرو 16 اینچی با تراشه های M2 Pro و M2 Max با کد J416. M2 Max مک بوک پرو 16 اینچی دارای مشخصاتی مشابه نسخه 14 اینچی مک بوک پرو خواهد بود.
  • مک پرو با کد J180. این دستگاه دارای جانشینی برای تراشه M1 Ultra است که در رایانه Mac Studio استفاده می شود.
  • اپل همچنین در حال آزمایش یک مک مینی با تراشه M1 Pro است، همان پردازنده ای که در مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی امروزی استفاده می شود. این دستگاه با کد J374 شناخته می شود. این شرکت همچنین نسخه M1 Max مک مینی را آزمایش کرده است، اما مک استودیو جدید می‌تواند این دستگاه‌ها را اضافی کند.
مطلب پیشنهادی:  چرا یوبی سافت حق دارد بازی های شما را حذف کند

بلومبرگ پیش از این گزارش داده بود که مک بوک ایر جدید، مک بوک پرو ارزان قیمت و مک مینی جدید قرار است اواخر امسال رونمایی شوند و حداقل دو مک برای عرضه در اواسط سال برنامه ریزی شده اند. مک بوک ایر جدید با اضافه کردن قاب باریک تر و شارژ MagSafe، بزرگترین طراحی مجدد محصول در تاریخ خود است.

فایل‌های گزارشی که توسط توسعه‌دهندگان نگهداری می‌شوند، مشخصات مک‌های آینده را در گذشته به دقت پیش‌بینی کرده‌اند. سال گذشته، گزارش ها نشان داد که تراشه های مک بوک پرو M1 Pro و M1 Max نام خواهند داشت.

اپل از زمان عرضه تراشه اصلی M1 در نوامبر 2020، مک بوک ایر، مک مینی یا مک بوک پرو پایه را به روز نکرده است. با این حال، مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی اخیراً در اکتبر سال گذشته به فروش رفتند. .

© 2022 بلومبرگ LP


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا