کامپیوتر

ایالات متحده کنترل صادرات تراشه های پیشرفته را تشدید می کند، فناوری موتور که برای امنیت ملی حیاتی است

آمریکا روز جمعه کنترل‌های جدیدی را بر صادرات فناوری‌هایی که از تولید نیمه‌رساناهای پیشرفته و موتورهای توربین گازی پشتیبانی می‌کنند، اتخاذ کرد که می‌گوید برای امنیت ملی این کشور حیاتی هستند. وزارت بازرگانی ایالات متحده گفت: “فناوری های جدید و اساسی” تحت پوشش این حرکت شامل اکسید گالیوم و الماس است زیرا “دستگاه هایی که از این مواد استفاده می کنند پتانسیل نظامی را به میزان زیادی افزایش داده اند.”

آلن استوز، معاون وزیر بازرگانی صنعت و امنیت گفت: «پیشرفت‌های فناوری که فناوری‌هایی مانند نیمه‌رساناها و موتورها را قادر می‌سازد تا سریع‌تر، کارآمدتر، طولانی‌تر و تحت شرایط سخت‌تر عمل کنند، می‌توانند بازی را در هر دو زمینه تجاری و نظامی تغییر دهند.» زمانی که خطرات و همچنین مزایا را بشناسیم و با شرکای بین‌المللی خود عمل کنیم، می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که اهداف امنیتی مشترکمان برآورده می‌شود.»

این چهار فناوری از جمله مواردی هستند که 42 کشور شرکت‌کننده در نشست‌های دسامبر 2021 برای کنترل آنها به اجماع رسیدند. کنترل‌های صادراتی ایالات متحده طیف گسترده‌تری از فناوری‌ها، از جمله تجهیزات اضافی، نرم‌افزار و فناوری‌های مورد استفاده برای ساخت نیمه‌رساناها را نسبت به توافق بین‌المللی پوشش می‌دهد.

کامرس گفت: اکسید گالیوم و الماس به نیمه هادی ها اجازه می دهند “در شرایط سخت تر مانند ولتاژهای بالاتر یا دمای بالاتر کار کنند. دستگاه هایی که از این مواد استفاده می کنند پتانسیل نظامی را به میزان زیادی افزایش می دهند.”

این وزارتخانه گفت که این کنترل شامل ECAD، دسته ای از ابزارهای نرم افزاری است که برای اعتبارسنجی مدارهای مجتمع یا بردهای مدار چاپی استفاده می شود “که می تواند بسیاری از کاربردهای تجاری و همچنین نظامی، از جمله ماهواره های دفاعی و ارتباطی را پیش ببرد.”

مطلب پیشنهادی:  سری HP Envy x360 15 با جدیدترین پردازنده های اینتل و AMD، نمایشگر 15.6 اینچی OLED در هند راه اندازی شد: جزئیات

در ژوئن 2021، کمیسیون بازبینی اقتصادی و امنیتی ایالات متحده و چین دریافت که این وزارتخانه به اندازه کافی برای دور نگه داشتن فناوری حساس از دست ارتش چین تلاش نمی کند. در این گزارش آمده است که تأخیر در توسعه فهرست فناوری‌های نوظهور و پایه، طبق قانون سال 2018، می‌تواند خطرات امنیت ملی را تشدید کند.

© تامسون رویترز 2022


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا