تکنولوژی

ایلان ماسک مدیر سابق محصولات توییتر را تحت فشار قرار می دهد تا در مبارزه تصاحب شهادت دهد

ایلان ماسک از توییتر خواست تا رئیس سابق امور مصرف کنندگان به سؤالاتی درباره اکانت های اسپم یا ربات در پلتفرم رسانه های اجتماعی پاسخ دهد، که در نبرد حقوقی میلیاردر برای خروج از خرید 44 میلیارد دلاری خود از شرکت نقش اساسی دارد.

ایلان ماسک از توییتر خواست تا رئیس سابق امور مصرف کنندگان به سؤالاتی درباره اکانت های اسپم یا ربات در پلتفرم رسانه های اجتماعی پاسخ دهد، که در نبرد حقوقی میلیاردر برای خروج از خرید 44 میلیارد دلاری خود از شرکت نقش اساسی دارد.

بر اساس پرونده های دادگاهی که روز چهارشنبه بدون مهر و موم نشده است، کیوان بیک پور که بیش از 230 میلیون حساب کاربری توییتر دارد، تاکنون از تلاش برای وادار کردن او به تحویل مدارک یا شهادت اجتناب کرده است. تیم حقوقی ماسک می‌گوید که بیک‌پور یک چهره کلیدی در پرونده آن‌ها است، زیرا او از نزدیک در اندازه‌گیری میزان درآمد حاصل از حساب‌ها مشارکت داشته است.

وکلای بیک پور در اوایل این ماه در توییتر خود گفتند که او در حال حاضر خارج از ایالات متحده است و «بنابراین خارج از اختیارات دادگاه های ایالات متحده برای احضار در طول جلسه معلق» مبادله اطلاعات پیش از محاکمه ماه آینده برای تعیین اینکه آیا ماسک مجبور به پرداخت 54.20 دلار به ازای هر دلار خواهد شد یا خیر نیست. معامله به اشتراک بگذارید

وکلای ماسک استدلال کردند که توییتر می تواند کارمند سابق را مجبور کند که احضاریه را بپذیرد و به سؤالات پاسخ دهد زیرا شرکت احتمالاً هزینه دفاع از بیک پور را پرداخت می کند. تیم ماسک در این پرونده گفت: “آقای بیک پور تحت کنترل توییتر است و توییتر باید آقای بیک پور را برای سپرده گذاری ارائه کند.”

مطلب پیشنهادی:  سامسونگ پس از مشاهده نشت داده‌های ChatGPT، کارمندان خود را از استفاده از هوش مصنوعی منع می‌کند

این اختلاف آخرین مورد در تشدید نبرد حقوقی بر سر معامله متوقف شده است. ماسک و توییتر احضاریه هایی را برای بانک ها، سرمایه گذاران و وکلای دخیل در این معامله صادر کرده اند، زیرا آنها به دنبال مهمات برای محاکمه 17 اکتبر قبل از قاضی دادگاه عالی دلاور، کاتلین سنت جی. مک کورمیک در ویلمینگتون. او ماه گذشته به توییتر دستور داد تا پرونده های داخلی بیک پور را به وکلای ماسک تحویل دهد.

نمایندگان توییتر بلافاصله ایمیلی مبنی بر اظهار نظر درباره ادعاهای ماسک مبنی بر عدم همکاری بیک پور ارسال نکردند.

وکلای ماسک توئیتر را متهم کردند که سعی دارد شاهدان این پرونده را مخفی کند تا تلاش های میلیاردر برای نشان دادن دلایل قانونی برای عقب نشینی از معامله را خنثی کند. توییتر انکار می کند که در تحویل فایل ها و شاهدان به خریدار احتمالی خود کند است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا