کامپیوتر

اینتل ممکن است راه حلی برای ذوب پردازنده های گرافیکی انویدیا داشته باشد

کانکتور 12VHPWR که در کارت های گرافیک برتر انویدیا یافت می شود مشکلات خود را داشته است. پس از ده ها مورد ذوب کانکتور در طول استفاده منظم، ممکن است شایع ترین علت کشف شده باشد، اما راه حل دائمی برای مشکل گریزان است. تا الان یعنی.

با کمال تعجب، راه حل ممکن از اینتل می آید، نه Nvidia. این شرکت توصیه ای در مورد طراحی کانکتور صادر کرد.

توصیه اینتل برای کانکتور برق 12VHPWR.
اینتل

طبق توصیه اخیر اینتل، ممکن است راهی برای جلوگیری از مشکل ذوب شدن کابل ها و پردازنده های گرافیکی وجود داشته باشد. اینتل پیشنهاد می کند که اگر کانکتور 12VHPWR از طراحی 4 فنر به جای طراحی 3 شیار استفاده می کند، کانکتور باید دوام بیشتری داشته باشد و کمتر مستعد ذوب شدن باشد.

توصیه می‌شود کنتاکت‌های داخل دوشاخه کابل را منقبض کنید تا از طرح 4 فنر به جای طرح 3 شیار استفاده کنید که باعث افزایش سطح تماس برای جریان الکتریکی در داخل کانکتور 12VHWPR و کاهش افزایش دمای هر کنتاکت می‌شود. اینتل گفت.

خود اینتل هنوز کارت گرافیکی ندارد که از این کانکتور استفاده کند – واقعاً به یک کانکتور 12+4 پین که بتواند تا 600 وات برق را به کارت گرافیک برساند، نیاز ندارد. با در دسترس بودن تنها کارت های Arc Alchemist، مدت زیادی طول می کشد تا اینتل نگران این موضوع باشد، اما در نهایت باید آماده شود. در حال حاضر، این توصیه ممکن است برای Nvidia مفید باشد.

از آخرین باری که گزارش‌های جدیدی از ذوب شدن کانکتورهای برق RTX 4090 انویدیا داشتیم، مدتی می‌گذرد، اما این مشکل دقیقاً برطرف نشده است. مشخص شد که کانکتورها به دلیل خطای کاربر در حال ذوب شدن هستند. کابل به طور مشخص به سختی جا می گیرد و زمانی که کاملاً قرار نگیرد به نظر می رسد ذوب می شود. خود کارت گرافیک نیز حجیم است و اکثر شاسی ها فضای کافی برای قرار دادن کابل ندارند. خم کردن آن فقط مشکل را افزایش می دهد.

مطلب پیشنهادی:  هدست واقعیت مجازی Pico 4 برای مقابله با Meta Quest 2 آمده است

اگرچه کانکتور 12VHPWR در این مورد مقصر است، حتی کانکتور سفارشی ساخته شده توسط CableMod نیز از همین مشکل رنج می برد. به نظر می رسد طراحی 12+4 پین هیچ لطفی به GPU ها ندارد.

همانطور که آزمایشگاه Igor مدتی پیش متوجه شد، کانکتور 12VHPWR انویدیا در دو نوع مختلف عرضه می شود که هر کدام توسط فروشنده متفاوت و با طراحی متفاوت ساخته شده اند. ایگور یکی از این طرح ها را ترجیح داد و به نظر می رسد که اینتل اکنون با آن موافق است.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا