کامپیوتر

این ابزار جدید فتوشاپ می تواند جادوی هوش مصنوعی را به تصاویر شما بیاورد

این روزها، به نظر می رسد که همه و سگشان هوش مصنوعی (AI) را روی محصولات فناوری خود کار می کنند، از ChatGPT در مرورگر وب شما گرفته تا ویرایش تصویر با کلیک و کشیدن. آخرین نمونه Adobe Photoshop است، اما این فقط یک راه حل سریع کوکی نیست – نه، می تواند تأثیر عمیقی بر تصاویر و سازندگان تصویر داشته باشد.

جدیدترین ویژگی فتوشاپ Generative Fill نام دارد و به شما امکان می دهد از پیام های متنی برای تصحیح خودکار قسمت هایی از تصویری که روی آن کار می کنید استفاده کنید. این به شما امکان می دهد ویژگی های جدید اضافه کنید، عناصر موجود را تنظیم کنید یا با وارد کردن درخواست خود در برنامه، قسمت های ناخواسته تصویر را حذف کنید.

Adobe Photoshop (بتا) x Adobe Firefly: Announcing Generative Fill

به نظر می رسد استفاده از آن بسیار آسان است. ویدئوی نمایشی ادوبی کاربر را نشان می‌دهد که در یک تصویر، علامتی را در اطراف بخشی از جاده ترسیم می‌کند. پس از ایجاد حاشیه، یک دکمه پاپ آپ با عنوان Generative Fill ظاهر می شود. با کلیک بر روی آن یک کادر متنی باز می شود که در آن می توانید به فتوشاپ بگویید می خواهید چه کاری انجام دهد. در مثال، کاربر «خطوط جاده زرد» را وارد کرده و دکمه Generate را انتخاب می کند. با این کار، فتوشاپ یک علامت گذاری جاده به صحنه اضافه می کند.

از Generative Fill می توان برای گسترش نسبت های یک تصویر استفاده کرد – به عنوان مثال، با تبدیل یک عکس پرتره به یک تصویر منظره – و سپس می تواند مناطق خالی را با محتوای جدید پر کند. همچنین می‌تواند برای مثال افراد را از یک میدان شلوغ شهر دور کند یا منظره‌ای فانتزی با کوه‌های پوشیده از برف، جنگل‌های سرسبز یا موجودات افسانه‌ای ایجاد کند.

مطلب پیشنهادی:  Reddit آینده ای تاریک را برای برنامه های مورد علاقه شما به تصویر می کشد

Adobe می گوید که Generative Fill “به طور خودکار با پرسپکتیو، نور و سبک تصاویر مطابقت دارد” تا اطمینان حاصل شود که نتایج طبیعی و متناسب با عناصر موجود در عکس های شما هستند.

برخلاف ابزار Content Aware Fill فتوشاپ، Generative Fill به شما این امکان را می‌دهد که دقیقاً آنچه را که می‌خواهید اضافه، حذف یا تغییر دهید، تعیین کنید، نه اینکه صرفاً به Photoshop برای تصمیم‌گیری خود متکی باشید. این می تواند به این معنی باشد که شما کنترل خلاقانه تری بر روش های دستکاری تصاویر خود خواهید داشت.

احتمال سوء استفاده وجود دارد؟

مسطح گلی به چپ با کوه ها در پس زمینه.  در سمت راست همان زمین گل آلود با ماشین و حوض در پیش زمینه و ابر ماشینی شکل در آسمان قرار دارد.  این تصویر با ابزار Adobe Photoshop Generative Fill ایجاد شده است.
Adobe

ابزارهای هوش مصنوعی مبتنی بر متن در حال حاضر بسیار محبوب هستند و آخرین ویژگی فتوشاپ می تواند یک موهبت واقعی برای خلاقان و عکاسان باشد. با این حال، ایجاد تصاویر جعلی که به دلایل نادرست، مانند تصاویر جعلی پاپ با ژاکت پف دار یا دونالد ترامپ در دستبند، در فضای مجازی پخش می شوند، بسیار آسان تر می کند.

Adobe اعلام کرده است که به طور خودکار یک متا تگ (به نام Content Credential) را به هر تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی اضافه می کند و آن را به عنوان چنین برچسب گذاری می کند، که احتمالاً امیدوار است از انتشار تصاویر گرفته شده با Generative Fill به عنوان عکس اصلی جلوگیری کند. اما اگر افراد بتوانند به سادگی این ابرداده را قبل از ارسال یک تصویر حذف کنند، ممکن است در برابر اخبار جعلی تولید شده توسط هوش مصنوعی چندان مفید نباشد.

در حال حاضر، همه چیز برای دیدن باقی مانده است. آنچه مسلم است این است که هوش مصنوعی انقلابی در برنامه‌های مورد استفاده ما و روش‌های تعامل ما با فناوری ایجاد می‌کند، و Generative Fill فتوشاپ یک نمونه بسیار خیره‌کننده از آن به نظر می‌رسد.

مطلب پیشنهادی:  در حال حاضر 600 دلار در این رایانه بازی HP RTX 3070 صرفه جویی کنید

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا