تکنولوژی

این سیارک به تازگی از نام یک سرخپوست شاغل در ناسا نامگذاری شده است

در یک لحظه افتخارآمیز دیگر برای هند، روتو پاره، زمین شناس سیاره ای از گجرات، و سه دانشمند دیگر به دلیل دستاوردهای خود مورد تجلیل قرار گرفتند. تایمز هند گزارش داد که روتو پاره سیارکی به نام خود داشت – سیارک 2000HD73 به “روتو پاره” تغییر نام داده است.

پرخ BSC خود را از کالج St. خاویر در بیوشیمی و شیمی. او کارشناسی ارشد خود را انجام داد. از Canter برای برنامه ریزی و فناوری محیطی (دانشگاه CEPT) در ژئوماتیک و سنجش از دور. علاوه بر این، او در حال گذراندن دوره کارشناسی ارشد است. – پایان نامه در علوم زمین با تمرکز بر آتشفشان مریخ و ژئومورفولوژی سطح از دانشگاه بریستول، انگلستان. او اکنون در آزمایشگاه رانش جت به عنوان دانشجوی فوق دکتری در ناسا (ایالات متحده آمریکا) مشغول به کار است.

کومار ونکاترامانی، دانشمند دیگری از احمدآباد نیز به رسمیت شناخته شد زیرا سیارک 2000SM362 به افتخار او به “کومار” تغییر نام داد. کومار از دکترای خود دفاع کرده بود. از IIT-Gandhinagar.

در مجموع از چهار دانشمند هندی تجلیل شده است. اتحادیه بین‌المللی نجوم (IAU) نام‌گذاری بدنه‌های کاری کوچک مسئول نام‌گذاری اجرام آسمانی است. در 22 ژوئن، IAU 198 اجرام آسمانی را به افتخار دانشمندانی که در اخترفیزیک مشارکت داشتند، تغییر نام داد که چهار دانشمند از آنها هندی هستند.

روتو پاره، در پاسخ ایمیلی به TOI، گفت: “به عنوان یک دانشمند سیاره‌شناسی، این درها را برای فرصت‌های تحقیقاتی بیشتری برای افزایش دانش، مهارت‌ها و تجربه‌ام باز می‌کند.”

کومار ونکاترامانی همچنین به ToI گفت: “این مطمئناً به من انگیزه می دهد تا در زمینه ای که دوست دارم به موفقیت بیشتری برسم.”

مطلب پیشنهادی:  هوش مصنوعی قاتل؟ اجلاس هلند بر استفاده نظامی متمرکز خواهد بود

به همراه روتو پاره و کومار ونکاترامانی، اسوین سکار و آشوک ورما نیز در فهرست 198 دانشمندی قرار گرفتند که با این قدردانی تجلیل شدند.

سیارک چیست؟

به گفته ناسا، سیارک ها به عنوان سیارات کوچک نیز شناخته می شوند که اجسام سنگی نسبتا کوچک، غیر فعال و سنگی هستند که به دور خورشید می چرخند. این اجرام آسمانی به‌عنوان بقایای توسعه اولیه منظومه شمسی در حدود 4.6 میلیارد سال پیش وجود دارند که با طبیعت بدون هوا مشخص می‌شوند.

بر اساس گزارش های ناسا، تعداد سیارک های شناخته شده فعلی 1298053 است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا