تکنولوژی

این شهاب سنگ در نیویورک با خودرو برخورد کرد!

شهاب سنگ Peekskill در سال 1992 با سرعت 14.16 کیلومتر بر ثانیه به یک خودرو برخورد کرد. بدانید چه اتفاقی افتاده است.

حتما بارها دیده اید که رگه ای از نور از آسمان شب عبور کرده است. این به اصطلاح “ستاره های تیرانداز” بسته به نحوه رسیدن به زمین نام های مختلفی دارند. ناسا توضیح می دهد که شهاب سنگ ها اجرامی در فضا هستند که اندازه آنها از دانه های غبار گرفته تا سیارک های کوچک متغیر است. آنها را «سنگ های فضایی» در نظر بگیرید. گاهی اوقات این سنگ‌های فضایی برای سوختن وارد جو زمین می‌شوند و می‌توانند به صورت گلوله‌های آتشین یا «ستاره‌های تیرانداز» دیده شوند که به شهاب‌سنگ معروف هستند. با این حال، ناسا توضیح داد که اگر شهاب‌سنگ از سفر در جو جان سالم به در ببرد و به زمین برخورد کند، آن را شهاب‌سنگ می‌نامند.

اما آیا می دانستید که یک شهاب سنگ معروف به نام Peekskill وجود دارد که در سال 1992 با یک ماشین برخورد کرد. در 9 اکتبر 1992، یک توپ آتشین درخشان بر فراز Peekskill، نیویورک مشاهده شد. به ویژه، به دلیل شهاب سنگی بود که بر فراز کنتاکی شکست و به ایالت های دیگر رفت. در گزارشی توسط The Hindu اشاره شده است که شهاب سنگ قبل از برخورد با خودرو به میزان قابل توجهی در جو کاهش یافته است.

صدای شهاب سنگی که 12 کیلوگرم وزن داشت هنگام برخورد با خودرو بسیار زیاد بود. گزارشی از موزه تاریخ طبیعی آمریکا تأیید کرد که “چند ثانیه پس از تصادف، صخره در نزدیکی صندوق عقب ماشین پیدا شد که هنوز گرم بود و بوی گوگرد می داد.” گفته می شود که با سرعت 164 مایل در ساعت در حال حرکت بوده است. جلوی شورت قرمز مالیبو برخورد کرد.

مطلب پیشنهادی:  وحشت کیهانی! ناسا درباره یک سیارک MONSTER 590 فوتی در حال حرکت به سمت زمین هشدار می دهد

گزارش هندو همچنین فاش کرد که مالک خودرو آن را به فسیل و شهاب سنگ لانگ در کرانفورد، نیوجرسی فروخته است. در واقع برخی از قطعات شهاب سنگ PeekSkill هنوز در موزه های مختلف نگهداری می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا