تکنولوژی

بادیگاردهای شکمی ژاپنی در TikTok به شهرت رسیده اند

آنها «کارگرهای حقوق بگیر» ژاپنی کارآمد، سخت کوش، صمیمانه، دوستانه و، خوب، بسیار منظم شما هستند.

آنها «کارگرهای حقوق بگیر» ژاپنی کارآمد، سخت کوش، صمیمانه، دوستانه و، خوب، بسیار منظم شما هستند.

اما مدیر عامل و مدیر کل یک شرکت امنیتی کوچک ژاپنی با جذب 2.7 میلیون دنبال کننده و 54 میلیون لایک و برنده جوایز به عنوان یک ترند در برنامه اشتراک ویدیو، یکی از بزرگترین ستاره های TikTok کشور است.

مشخصات Daikyo Security Co.، که رقص‌های مسخره، نودل‌های فوری بلعیده‌شده و سایر غذاهای روزمره را جمع‌آوری می‌کند، زاییده فکر رئیس این شرکت است.

دایسوکه ساکورای علیرغم رفتار بی ادعای خود، نه تنها در مورد تقویت برند، بلکه در استخدام افراد جوان در شرکت خود کاملا جدی است، چالشی که او آن را موضوع بقا می داند.

دایکیو که در سال 1967 تأسیس شد، 85 کارمند دارد که 10 نفر از آنها در دفتر مرکزی آن در طبقه دوم ساختمانی مبهم در کوچه ای در مرکز شهر توکیو قرار دارند.

ساکورای با اشاره به «کیتسوئی، کیتانای، کیکن» به معنای «سخت، کثیف و خطرناک» گفت: «کار ما جزو کارهایی است که در ژاپن به عنوان Three-K’ تعیین شده است.

یک کار معمولی برای نگهبانان دایکیو کار در سایت های ساختمانی، هدایت ترافیک با یک چوب چشمک زن، اطمینان از آمدن و رفت و آمد کامیون ها بدون اصابت عابران پیاده است.

این شغلی نیست که به مهارت های بسیار زیادی نیاز داشته باشد، اما هیچ کس نمی خواهد ساعت ها در فضای باز بایستد. ساکورای گفت که حدود 99 شرکت امنیتی برای هر استخدام رقابت می کنند، در مقابل دو کارفرمای بالقوه برای کارمندان اداری.

مطلب پیشنهادی:  بزرگترین آپدیت iOS 17 تاکنون؟

و این در ژاپن است که به سرعت در حال پیر شدن است، جایی که هر بخش از کمبود نیروی کار رنج می برد.

پس چرا به رسانه‌های اجتماعی، جایی که قرار است جوانان در آن جمع شوند، روی ندهیم؟ ساکورای شروع به ارسال پست در توییتر و اینستاگرام کرد. اما زمانی که او سوار TikTok شد، همه چیز در فضای مجازی منتشر شد.

در یک بخش موفق، مدیر کل، توموهیکو کوجیما، با تکان دادن بازوی خود، ورقه‌های ژل را که هر کدام با چشمان شخصیت‌های کتاب‌های کمیک مزین شده است، به صورت رئیس‌اش، درست بالای چشم‌هایش می‌کوبد.

زیرنویس‌ها به انگلیسی می‌پرسند: «این شخصیت چیست؟»

با افتخار می گویند هیچ برشی استفاده نمی شود. کوجیما باید به تلاش خود ادامه می داد تا زمانی که میله به درستی فرود آمد.

او با خنده گفت: در ساعات کارم ورزش نمی کنم.

این ویدئوها پیام روشنی دارند: آنها کلیشه شرکت های ژاپنی به شدت سلسله مراتبی، شاید حتی ظالمانه را به چالش می کشند. در دایکیو، یک کارگر می تواند با ورقه های ژل به مدیر عامل سیلی بزند.

قبل از TikTok، تعداد افرادی که برای کار در Daikyo درخواست می کردند صفر بود. پس از TikTok، این شرکت ده ها متقاضی، از جمله افرادی که می خواهند روی ویدیوها کار کنند، دریافت می کند.

برخی از ویدیوها، مانند ویدیویی که در آن کارگران یک املت خوشمزه می پزند، با آهنگ های سریع تنظیم شده اند، مانند «کوچکترین ویولن جهان» اثر سه موسیقی پاپ آمریکایی AJR.

همه آنها زندگی شاد اما متواضعانه مردان و زنان یونیفرم پوش در محل کار را توصیف می کنند که خودشان را خیلی جدی نمی گیرند.

مطلب پیشنهادی:  اخترشناسان نور درون خوشه‌ای را مشاهده می‌کنند، درخشش گریزان بین کهکشان‌های دور

آنها بچه های خوب ژاپن هستند. و مشخص است که آنها همدیگر را بسیار دوست دارند.

موفقیت آنها با تصویر شرکت ژاپن در تضاد است. به عنوان عقب مانده های دیجیتال، به ویژه مردان مسن که دست نخورده هستند و قادر به پذیرش فناوری های جدید نیستند.

این روزها، TikTok مملو از مشاغلی است که به دنبال توجه هستند، از میخانه ها و آرایشگاه های ایزاکایا گرفته تا شرکت های تاکسیرانی.

ساکورای اکنون به نفوذ جهانی می پردازد و امیدوار است که کارگران مکان هایی مانند ویتنام و اندونزی را جذب کند و به آنها اجازه دهد به زبان انگلیسی کار کنند.

بنابراین، در ویدئویی که اخیراً منتشر شده، ورقه‌های ژل با پرچم‌های کشورهای مختلف روی آن‌ها دیده می‌شود، کلیپی که هزاران نظر و میلیون‌ها بازدید را به خود جلب کرده است.

برای نشان دادن قدردانی، پرچم مغولستان را بزنید و بینندگان مغولستان نظر دهند. دیگران پرچم های مورد علاقه خود را می خواهند، چه لیتوانی یا لبنان.

این نشانه آن است که TikTok به Daikyo کمک کرده است تا با بی‌حوصلگی و خندیدن، بر موانع زبانی و فرهنگی غلبه کند.

کوجیما گفت: «چیزی که کار من را ارزشمند می‌کند این است که درباره مردم است.

“آنچه مرا جذب می کند، مردم هستند، نه چیزها.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا