تکنولوژی

بدون توجه! مدیر عامل انویدیا می گوید کسانی که تجربه هوش مصنوعی ندارند، پشت سر خواهند ماند

به گفته یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت انویدیا، کسب و کارها و مردم باید از هوش مصنوعی استقبال کنند وگرنه در معرض خطر از دست دادن هستند. جنسن هوانگ.

هوانگ، که شرکت طراحی تراشه‌اش در روز جمعه به بالاترین سطح خود رسید، به دلیل تقاضای شدید ارائه‌دهندگان خدمات هوش مصنوعی، روز شنبه سخنرانی کرد که در آن گفت فناوری جدید چشم‌انداز شرکت را متحول خواهد کرد و تک تک شغل‌ها را تغییر خواهد داد.

شرکت‌های چابک از هوش مصنوعی بهره خواهند برد و موقعیت خود را تقویت خواهند کرد. مدیر عامل به دانشجویان فارغ التحصیل در دانشگاه ملی تایوان در تایپه گفت، شرکت های کمتری خواهند مرد. در حالی که برخی نگران هستند که هوش مصنوعی بتواند مشاغل آنها را تصاحب کند، کسی که متخصص هوش مصنوعی است این کار را خواهد کرد.

این فناوری که در اواخر سال گذشته توسط OpenAI ChatGPT وارد جریان اصلی شد، به عنوان دومین آزمایشی برای افزایش بهره وری کارگران در طیف گسترده ای از صنایع و در عین حال ایجاد مشاغل جدید استفاده خواهد شد.

پردازنده‌های انویدیا استاندارد طلایی برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی مانند آنچه زیربنای ChatGPT است، هستند. شرکت مستقر در سانتا کلارا، کالیفرنیا، ذینفع اصلی مسابقه ارائه فناوری OpenAI به رقبا است. هوانگ، برخلاف سایر چهره‌های برجسته در اکوسیستم جهانی هوش مصنوعی، مانند ساندار پیچای از شرکت آلفابت، رابین لی از شرکت بایدو. و سم آلتمن از OpenAI هیچ احتیاط نکرد.

هوانگ به دانش‌آموزان گفت که در عصر هوش مصنوعی به سرعت چیزی جدید بسازند وگرنه در معرض خطر جا ماندن هستند.

مطلب پیشنهادی:  واتس اپ دقیقاً مانند تلگرام و سیگنال به شما می گوید چه چیزی جدید است

«در 40 سال ما رایانه، اینترنت، دستگاه های تلفن همراه، ابر و اکنون عصر هوش مصنوعی را ایجاد کرده ایم. چه چیزی خلق خواهید کرد؟ هر چه هست، مثل ما دنبالش بدو. بدو، راه نرو.» او گفت. “یا برای غذا می دوی یا از تبدیل شدن به غذا فرار می کنی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا