کامپیوتر

بررسی لاجیتک MX Keys Mini: جمع و جور، همه کاره و بدون دردسر

صفحه کلید MX Keys لاجیتک یک پیشنهاد خوب است که عمدتاً سازندگان را هدف قرار می دهد، زیرا به شما امکان می دهد چندین دستگاه را به یک صفحه کلید متصل کنید و حتی فایل ها را بین آنها کپی کنید. MX Keys Mini که اخیراً منتشر شده است، تمام این ویژگی‌ها را به یک فرم جمع و جور می‌آورد، بنابراین به اندازه کافی کوچک است که در یک کوله پشتی قرار بگیرد. MX Keys Mini لاجیتک همچنین دارای ویژگی‌های جدیدی است که کلیدهای MX قدیمی‌تر از آن برخوردار نبودند و باعث جذابیت بیشتر برای افراد جوان می‌شود. در حالی که این یک دستگاه منحصر به فرد است، ممکن است برای برخی کمی گران باشد و عالی نیست، همانطور که بعد از چند هفته استفاده از آن متوجه شدم.

قیمت لاجیتک MX Keys Mini در هند و محتویات

من دو واحد از Logitech MX Keys Mini را برای بررسی دریافت کردم. روکش صورتی رنگ صورتی روشن است و به نظر من نسبت به تصویری که در وب سایت لاجیتک وجود دارد کمتر به نظر می رسد که خوب است. نسخه Graphite دقیقاً مانند صفحه کلید معمولی MX Keys با بدنه خاکستری و کلیدهای مشکی به نظر می رسد. این صفحه کلید بلوتوث نیز به رنگ خاکستری کم رنگ (که بدنه نقره ای با کلیدهای سفید دارد) عرضه می شود. جعبه شامل یک صفحه کلید، کابل شارژ USB Type-A به Type-C و مستندات کاربر است. با قیمت استیکر روپیه 12995، ای کاش لاجیتک یک کیف حمل محکم و سخت با آن تهیه می کرد.

طراحی مینی کلیدهای لاجیتک MX

Logitech MX Keys Mini به جز اندازه کوچکتر و وزن سبکتر 504 گرمی، شبیه کلیدهای MX قدیمی به نظر می رسد. آنقدر محکم است که در حین تایپ در جای خود بماند. لاجیتک همچنین ادعا می کند که قطعات MX Keys Mini از مواد سازگار با محیط زیست مانند پلاستیک بازیافتی پس از استفاده ساخته شده است که در مورد کلیدهای معمولی MX صدق نمی کند.

Logitech MX Keys Mini top ndtv LogitechMXKeysMini Logitech

صفحه کلید دارای حسگرهای مجاورت است، بنابراین وقتی انگشتان شما به آنها نزدیک می شوند، کلیدها روشن می شوند

کلیدهای MX Keys Mini مانند کلیدهای معمولی MX فرورفته هستند و تایپ کردن آنها را راحت می کند. یک فرورفتگی در هر کلاه کلید باعث می شود تا کلیدهای بزرگتر تشخیص داده شوند. سنسورهای مجاورت وجود دارد، بنابراین وقتی انگشتان شما به آنها نزدیک می شوند، کلیدها روشن می شوند، که لمس خوبی است و به افزایش عمر باتری کمک می کند.

مطلب پیشنهادی:  بهترین پیشنهادهای بازی رایانه شخصی: بازی Diablo 4 و بیشتر 490 دلار

برچسب‌های کلید در حالت ایده‌آل باید در همه شرایط نوری خوانا باشند، اما در تجربه من نور پس‌زمینه در این امر اختلال ایجاد می‌کند. هنگام استفاده از MX Keys Mini با روشنایی بیش از 100 لوکس، مانند فضای باز در طول روز، روشنایی نور پس زمینه باید به تنهایی تنظیم شود. با این حال، تنها چند بار در طول دوره بررسی تحت چنین شرایطی تعطیل شد. در حالی که واضح است که سیستم کار می کند، اما به سرعت یا به موقع پاسخ نمی دهد، به این معنی که نور پس زمینه در بیشتر مواقعی که انگشتان شما روی صفحه کلید هستند روشن می ماند. خوشبختانه کنترل های دستی وجود دارد و من می توانم روشنایی را به صورت دستی با هفت مرحله در دسترس تنظیم کنم.

Logitech MX Keys Mini rose top ndtv LogitechMXKeysMini Logitech

خواندن کاراکترهای کلیدی نسخه رز در طول روز که نور پس زمینه روشن است، دشوار است

من در طول روز کار می کنم و یک پنجره نزدیک میزم دارم تا مقدار مناسبی از نور محیط به میز من برخورد کند. مشخص شد که این مشکل مربوط به سنسورهای صفحه کلید است و نور پس زمینه هرگز خاموش نمی شود. این مشکل در نسخه Graphite (که دارای کلیدهای مشکی است) نبود، اما به دلیل کنتراست کم، خواندن برچسب های خاکستری روی صفحه کلیدهای صورتی دشوار بود. چیزی که اوضاع را بدتر کرد این بود که صفحه کلید تنظیمات روشنایی قبلی من را به خاطر نمی آورد. هر بار که آن را روشن می کردم به طور پیش فرض روی متوسط ​​قرار می گرفت. استفاده از نسخه رز MX Keys Mini خسته کننده شد، زیرا مجبور بودم هر بار که آن را روشن می کردم به صورت دستی آن را کم نور کنم تا بتوانم حروف روی کلاهک های کلید را در طول روز ببینم.

عملکرد Logitech MX Keys Mini

سوئیچ های قیچی که Logitech MX Keys Mini از آن استفاده می کند مانند صفحه کلید بلوتوث MX Keys بزرگتر است. کلیدها دارای حرکت خوب و صدای کلیک رضایت بخشی در هنگام فشار دادن هستند که در حین تایپ زیاد بلند یا حواس پرت نمی شود. بدون توجه به اینکه کدام قسمت از کلید را زده اید، برای ثبت ضربات کلید، نیروی بسیار کمی لازم است. قسمت بالایی فریم کیبورد فلزی و قسمت پایین پلاستیکی است. هنگام فشار دادن کلیدها هیچ انعطافی وجود ندارد.

لاجیتک MX Keys Mini Side Light ndtv LogitechMXKeysMini Logitech

شدت نور پس زمینه صفحه کلید همانطور که در نظر گرفته شده است تغییر نمی کند

ضریب فرم فشرده به این معنی است که کلیدهای پیمایش (صفحه بالا، صفحه پایین)، کلیدهای ویرایش و صفحه کلید عددی وجود ندارند. با این حال، سه کلید عملکرد جدید وجود دارد که مفید بودند. کلید دیکته به شما امکان می دهد در هر فیلد متنی انتخاب شده “به متن صحبت کنید”. پس از جفت کردن این صفحه کلید با مک بوک پرو، به نظر می رسید که پس از تنظیم مجوزهای لازم، همه چیز به آرامی کار می کند، و زمانی که من برای تایپ تنبل بودم، به کار آمد. دکمه Emoji راهی سریع برای انتخاب ایموجی با استفاده از کلیدهای جهت ارائه می دهد.

مطلب پیشنهادی:  فروش پرایم روز آمازون 2023 روز 1: بهترین معاملات برای محصولات اپل، از آیفون 14 تا مک بوک ایر

سومین کلید جدید یک کلید بی صدا است که میکروفون سیستم شما را قطع و وصل می کند. کلید Screenshot یک راه حل راحت با یک دکمه است، به خصوص در مک، زیرا گرفتن اسکرین شات معمولاً به ترکیبی از سه دکمه نیاز دارد. صفحه کلید به شما اجازه می دهد تا با فشار دادن کلیدهای F1، F2 یا F3 بین سه دستگاه جابجا شوید. ویژگی Easy Switch بین مک بوک پرو، لپ تاپ ویندوز و آیفون من به طور یکپارچه کار می کند. کاربران طولانی مدت لاجیتک با Flow آشنا هستند و این ویژگی راه خود را به MX Keys Mini باز می کند. اساساً به شما امکان می‌دهد فایل‌ها را بین دستگاه‌ها (ویندوز و macOS) کپی و جای‌گذاری کنید، مشروط بر اینکه برنامه Logi Options را روی هر کدام نصب کرده باشید.

Logitech MX Keys Mini Mouse Front ndtv LogitechMXKeysMini Logitech

دکمه‌های جدید ایموجی، دیکته و بی‌صدا کردن میکروفون همانطور که در نظر گرفته شده بود کار می‌کردند و کاملاً مفید هستند

از آنجایی که من یک ماوس Logitech MX Master 3 دارم، قبلاً برنامه Logi Options را روی سیستمم نصب کرده بودم. با استفاده از فرآیند جفت‌سازی بلوتوث از طریق برنامه تنظیمات macOS، راه‌اندازی سریع و آسان بود. در واقع گزینه های سفارشی سازی زیادی وجود دارد. می‌توانید یک برنامه را به کلیدهای F4-F12، Ins و Del اختصاص دهید تا با یک بار فشار دادن راه‌اندازی شود. با این حال، عملکرد از پیش تعیین شده آن کلید خاص را از دست می دهید.

همچنین می توانید زمانی که برنامه خاصی را اجرا می کنید، برنامه های مختلف را مجبور کنید که باز شوند. به عنوان مثال، اگر در Safari از Microsoft Excel و Twitter استفاده می کنید، می توانید کلید F4 را برای باز کردن برنامه ماشین حساب برنامه ریزی کنید. با این حال، هیچ میانبر یا ماکرو صفحه کلیدی را نمی توان اختصاص داد، که برای سازندگان ایده آل است. همچنین یک نشانگر وضعیت باتری در منوی اصلی برنامه وجود دارد، اما ترجیح می‌دهم به جای داشتن سه اسلش برای نشان دادن سطح ناهموار، درصد دقیق باقیمانده را بدانم.

مطلب پیشنهادی:  نحوه دریافت رایگان GPT4 — ابزار 20 دلاری در ماه را با 0 دلار دریافت کنید

Logitech MX Keys Mini زیر ndtv LogitechMXKeysMini Logitech

قسمت پشتی کیبورد از پلاستیک ساخته شده است

Logitech MX Keys Mini را می‌توان از طریق درگاه USB Type-C شارژ کرد، اما در صورت خالی شدن کامل، شارژ کردن زمان زیادی می‌برد. حدود سه ساعت طول کشید تا کیبورد را با یک شارژر 30 واتی گوشی هوشمند شارژ کنم. خوشبختانه، صفحه کلید هنگام شارژ کار می کند. در مورد عمر باتری، عمدتاً به میزان استفاده شما از نور پس زمینه بستگی دارد. من بیش از ده روز را با یک بار شارژ با نور پس زمینه روشن (8 تا 10 ساعت استفاده در روز) مدیریت کردم، و لاجیتک ادعا می کند که MX Keys Mini می تواند تا پنج ماه با یک بار شارژ با نور پس زمینه خاموش دوام بیاورد.

داوری

Logitech MX Keys Mini یک مجموعه منحصر به فرد است. با توجه به اینکه گزینه های صفحه کلید بلوتوث متعددی به صورت آنلاین از لاجیتک و سایر برندهای معتبر موجود است، گران است. سه کلید جدید MX Keys Mini مفید هستند، اما ضروری نیستند.

اگر دائماً نیاز به استفاده از چندین دستگاه در کنار هم داشته باشید، ویژگی تعویض دستگاه کیبورد به خوبی کار می کند. ویژگی Flow برای سازندگانی که اغلب چندین سیستم را بر روی پلتفرم‌های مختلف دستکاری می‌کنند بسیار منطقی است. به سادگی فشار دادن Command + C برای کپی کردن و Control + V برای چسباندن بین macOS و ماشین های ویندوز می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

برای اکثر کاربران، MX Keys Mini گران به نظر می رسد. گزینه های زیادی از لاجیتک وجود دارد که عملکرد اصلی صفحه کلید بلوتوث با قابلیت Easy Switch را با قیمت بسیار پایین تری ارائه می دهد. MX Keys Mini در درجه اول برای کسانی است که به یک صفحه کلید مسافرتی جمع و جور نیاز دارند که بتوان از آن در پلتفرم های مختلف استفاده کرد و کسانی که می خواهند سطح بالایی از سفارشی سازی را داشته باشند.

حرفه ای ها:

  • کیفیت ساخت محکم
  • عمر باتری خوب
  • Easy Switch به شما امکان می دهد به چندین سیستم متصل شوید
  • Flow به شما امکان می دهد فایل ها را در سیستم ها کپی و جایگذاری کنید
  • دکمه های ایموجی، دیکته و میکروفون جدید مفید هستند

معایب:

  • شدت نور پس زمینه آنطور که در نظر گرفته شده تغییر نمی کند

رتبه بندی (از 5)
اجرا: 4
نسبت قیمت به کیفیت: 4
مجموع: 4


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا