کامپیوتر

برنامه جدید پشتیبان گیری ویندوز 11 سرنخ دیگری از مک می گیرد

برنامه پشتیبان گیری ویندوز در پس زمینه تار.

آخرین نسخه Windows 11 Insider Preview شامل یک برنامه پشتیبان جدید است که مشابه Time Machine در macOS عمل می کند.

NotebookCheck خاطرنشان می‌کند که برنامه Backup امکان پشتیبان‌گیری منظم‌تر از اکثر برنامه‌ها، تنظیمات و داده‌ها را در ویندوز 11 فراهم می‌کند.

به طور خاص، Time Machine با این امکان کار می کند که به طور مکرر از داده ها در macOS نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر مشکلی در سیستم مک شما رخ داد، می‌توانید از یکی از آخرین نسخه‌های پشتیبان قبل از بروز مشکل، تاریخی را انتخاب کنید و سیستم را به آن تاریخ بازیابی کنید تا ببینید آیا مشکل حل شده است یا خیر. Time Machine از سال 2007 یکی از اجزای اصلی macOS بوده است.

مایکروسافت اخیراً برنامه پشتیبان گیری جدید خود را به عنوان بخشی از Windows 11 Insider Preview Build 23466 معرفی کرده است که اکنون برای دانلود از کانال Dev در دسترس است.

ویژگی‌های سیستم که معمولاً پشتیبان‌گیری می‌شوند شامل برنامه‌های موجود، اسناد، عکس‌ها، فایل‌ها، گذرواژه‌ها و تنظیمات اولیه، علاوه بر تنظیمات منوی Start و نوار وظیفه هستند. از نظر تغییرات، سیستم به شما اجازه می دهد تا مشخص کنید که کدام فایل ها و تنظیمات را نمی خواهید در نسخه پشتیبان خود قرار دهید. برنامه‌های دانلود شده از فروشگاه مایکروسافت برای پشتیبان‌گیری خودکار و نصب مجدد واجد شرایط نیستند.

می‌توانید با مراجعه به برنامه جدید Windows Backup یا از طریق بخش Accounts/Windows Backup در تنظیمات، یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. مایکروسافت گفت، اینجا جایی است که می‌توانید با بازگردانی سیستم خود به «تجربه خارج از جعبه (OOBE) هنگام راه‌اندازی رایانه شخصی جدید یا با تنظیم مجدد رایانه‌های شخصی موجود با این ساخت، عملکردی شبیه به Time Machine را آزمایش کنید.

مطلب پیشنهادی:  اپل ممکن است به زودی تراشه M3 را در بدترین لپ تاپ خود قرار دهد

همچنین باید به خاطر داشته باشید که این ویژگی در درجه اول با پشتیبان‌گیری از فضای ذخیره‌سازی ابری کار می‌کند، که مایکروسافت ۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان OneDrive را برای آن ارائه می‌کند. برای به دست آوردن فضای ذخیره‌سازی بیشتر، باید برای فضای ذخیره‌سازی بیشتر OneDrive یا یکی دیگر از سرویس‌های مایکروسافت که سطح بالاتری از فضای ذخیره‌سازی را به عنوان مزیت ارائه می‌کند، هزینه کنید.

از آنجایی که اپلیکیشن پشتیبان گیری در کانال توسعه دهندگان به Windows Insiders معرفی شد، هیچ تضمینی وجود ندارد که این ویژگی به نسخه نهایی ویندوز 11 راه یابد.

توصیه های سردبیران






نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا