کامپیوتر

تایوان برای حفظ مزیت رقابتی، معافیت های مالیاتی R&D بزرگتری را برای سازندگان تراشه ارائه می دهد

دولت تایوان روز پنجشنبه معافیت‌های مالیاتی بیشتری را برای تحقیق و توسعه شرکت‌های فناوری پیشنهاد کرد زیرا به دنبال حمایت بیشتر از صنعت کلیدی نیمه‌رسانا و رقابت بین‌المللی است.

این پیشنهاد به عنوان اصلاحیه ای در قانون نوآوری صنعتی ارائه شده توسط وزارت اقتصاد ارائه شده است که معافیت مالیاتی شرکت ها را از 15 درصد به 25 درصد افزایش می دهد. این اصلاحیه برای تصویب قانون نیاز به تصویب مجلس دارد.

وزارت اقتصاد گفت که برای تایوان ضروری است که رقابتی باقی بماند زیرا کشورهایی مانند ایالات متحده، ژاپن و کره جنوبی معافیت‌های مالیاتی و یارانه‌ها را برای صنایع تراشه‌های خود به دنبال اختلالات عمده در زنجیره تامین جهانی ناشی از همه‌گیری کووید-19 افزایش دادند.

این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد: «در مواجهه با فشارهای رقابتی جدید ناشی از بازسازی زنجیره تأمین جهانی، توسعه آینده صنعت تایوان در خطر است».

تایوان خانه بزرگ‌ترین سازنده تراشه‌های قراردادی TSMC و همچنین صدها شرکت دیگر است که زنجیره تامین پیچیده و طولانی‌مدتی از خانه‌های طراحی تراشه گرفته تا شرکت‌های بسته‌بندی و آزمایش تراشه را تشکیل می‌دهند.

تایپه متعهد شده است که پیشرفته‌ترین تولید تراشه‌های خود را در داخل کشور حفظ کند، اما دولت از برخی شرکت‌ها مانند TSMC برای ساخت کارخانه‌های جدید در ایالات متحده و ژاپن که هر دو از حامیان بین‌المللی قوی تایوان هستند، حمایت کرده است.

در نتیجه کمبود جهانی تراشه، دولت‌ها در سراسر جهان مشوق‌هایی را برای انتقال تولید تراشه به خشکی پیشنهاد می‌کنند.

در ماه آگوست، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، قانون تراشه و علم 52.7 میلیارد دلاری (تقریباً 430400 کرور روپیه) را برای کاهش وابستگی به سازندگان تراشه در تایوان و کره جنوبی و افزایش رقابت ایالات متحده با چین امضا کرد.

مطلب پیشنهادی:  لپ تاپ HP Pavilion امروز فقط 660 دلار قیمت دارد

این قانون که اجازه یارانه برای ساخت و تحقیق نیمه هادی های ایالات متحده را می دهد، در حال حاضر سرمایه گذاری عمده در قلمرو ایالات متحده را تحریک کرده است.

کمیسیون اروپا در سال جاری همچنین از یک طرح تراشه 45 میلیارد یورویی (تقریباً 3,80,100 کرور) رونمایی کرد.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا