کامپیوتر

تبلیغات مشکوک مانیتور Dell به مشکل قانونی تبدیل می شود

دل در حال حاضر پس از متهم شدن به کلاهبرداری از مشتریان با تبلیغات تخفیف جعلی درگیر یک نبرد حقوقی در استرالیا است.

طبق اسنادی که دادگاه فدرال استرالیا در اوایل این هفته به اشتراک گذاشت، Dell اخیراً با شکایتی در رابطه با قیمت هایی که به عنوان خرید اضافی روی نمایشگرها نمایش می دهد، مواجه شده است. به نظر می‌رسد که مکمل‌ها زمانی تخفیف پیدا می‌کنند که واقعاً به قیمت کامل فروخته شوند. به طور معمول، فروش آنلاین به مصرف کنندگان یک قیمت اصلی و یک قیمت با تخفیف را با مقداری که با پذیرش یک پیشنهاد پس انداز می کنند، نشان می دهد.

با این حال، هنگام خرید مانیتورها به صورت آنلاین از مصرف کنندگان تخفیفی دریافت نمی شود. اسناد می‌گویند که اکثر مشتریان قیمت اصلی دستگاه جانبی را پرداخت کرده‌اند. برخی از مشتریان در نهایت بیشتر از قیمت برچسب اصلی خود مانیتور پرداخت می کنند.

شکایت علیه دل توسط کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC) مطرح شد که توانست اطلاعات بیشتری را در مورد این موضوع به دادگاه های استرالیا ارائه دهد. ACCC که از طریق اسکرین شات از صفحات محصول دل به تفصیل ارائه شده است، نشان می‌دهد که مانیتورها هرگز به تنهایی فروخته نمی‌شوند و تنها راهی که مشتریان می‌توانند از تخفیف برخوردار شوند، خرید کالای دیگری و سپس افزودن مانیتور به خرید خود است. ACCC ادعا می کند که این تبلیغ برای مشتریان گمراه کننده است.

این ممکن است برای کسانی که می‌خواهند فقط یک مانیتور با تخفیف خریداری کنند و هیچ محصول دیگری را نمی‌خرند، واضح نباشد.

مطلب پیشنهادی:  دانشمندان پاسخی برای آینده محاسبات پیدا کردند: کاغذ

در حالی که دادگاه فدرال استرالیا گفت هیچ راهی برای گفتن دقیق تعداد مشتریانی که تحت تأثیر قرار گرفته اند وجود ندارد، ACCC تخمین زده است که بیش از 5300 مانیتور از طریق این تبلیغات اضافی فروخته شده است. دادگاه حکم داد که دل باید تمام یا بخشی از وجوه را به مشتریانی که در این پرونده دخیل بودند بازپرداخت کند.

Tom’s Hardware اشاره می کند که راه های زیادی وجود دارد که مصرف کنندگان می توانند قانونی بودن فروش و تخفیف های آنلاین را از طریق وب سایت های تاریخچه قیمت آنلاین مانند PC Part Picker و Amazon و همچنین ابزارهایی مانند CamelCamelCamel بررسی کنند. بسیاری از نشریات همچنین قیمت آنلاین محصولات تولید کنندگان محبوب را دنبال و بررسی می کنند.

Dell تنها برند فناوری نیست که اخیراً با مشکلات قانونی روبرو شده است. متا (فیسبوک سابق) در ماه آوریل در یک دادخواست دسته جمعی به توافق رسید که در آن به نقض حریم خصوصی داده های کاربرانش در بخش رسانه های اجتماعی خود متهم شد. این شرکت اعتراف به بی گناهی کرد اما با پرداخت 725 میلیون دلار غرامت موافقت کرد. اپل در ماه ژانویه به دارندگان لپ‌تاپ‌های مک‌بوک فروخته شده بین سال‌های 2015 تا 2019 که دارای صفحه‌کلید پروانه‌ای معیوب بدنام بودند، 50 میلیون دلار غرامت پرداخت کرد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا