کامپیوتر

تسویه حساب 50 میلیون دلاری اپل با صفحه کلید “Butterfly” توسط دادگاه ایالات متحده تایید شد

یک قاضی آمریکایی روز پنجشنبه شکایت دسته جمعی 50 میلیون دلاری اپل (تقریباً 412 کرور) را برای حل و فصل دعاوی مصرف کنندگان در مورد برخی از صفحه کلیدهای معیوب مک بوک تایید کرد، در حکمی که چالش های این معامله را رد کرد.

ادوارد داویلا، قاضی منطقه ای ایالات متحده در دادگاه فدرال سن خوزه، کالیفرنیا، در حکم خود این توافق را “عادلانه، کافی و معقول” خواند.

یازده مصرف کننده از نیویورک، فلوریدا، کالیفرنیا، میشیگان و چندین ایالت دیگر شاکیان اصلی این دعوای دسته جمعی در سراسر کشور بودند که ادعا می کردند حمایت از مصرف کننده و ادعاهای ضمانت را داشتند.

این شکایت اپل را متهم می‌کند که برای برخی از صفحه‌کلیدهای MacBook “پروانه” تولید شده بین سال‌های 2015 و 2019 کمک کافی برای تعمیر یا عیب‌یابی ارائه نکرده است.

سخنگوی اپل در روز جمعه بلافاصله به پیامی که به دنبال نظر بود پاسخ نداد.

وکلای شاکیان این معامله را یک سال پیش اعلام کردند. اپل هر گونه تخلفی را رد کرده است.

اعضای کلاس 50 دلار (تقریباً 400 روپیه) تا 395 دلار آمریکا (تقریباً 32600 روپیه) بر اساس تعداد و ماهیت تعمیرات انجام شده روی صفحه کلید دریافت خواهند کرد.

دستور داویلا نشان می دهد که بیش از 86000 درخواست برای پرداخت به اعضای کلاس تا اوایل ماه مارس ثبت شده است.

یکی از چالش‌های حل و فصل گفت که 125 دلار (تقریباً 10300 روپیه) – غرامت برای یک گروه از اعضای کلاس – کافی نیست زیرا ممکن است هزینه تعمیر کیبورد بیش از 300 دلار (تقریباً 25000 روپیه) باشد.

مطلب پیشنهادی:  این کامپیوتر بازی Alienware به تازگی از 760 دلار کاهش قیمت داشته است

“[T]داویلا در دستور خود نوشت: این احتمال که می‌توانست به توافق بهتری دست یابد – یا اینکه مزایای ارائه شده در توافق اعضای کلاس را “هدف” نمی‌سازد – دلیل کافی برای رد تایید نیست.

چالش‌های دیگر استدلال می‌کردند که انکار هرگونه غرامت به دارندگان مک‌بوک که نقص صفحه‌کلید داشتند اما آن‌ها را تعمیر نکردند، ناعادلانه بود.

داویلا گفت که “در حالی که همه کسانی که گفته می شود مجروح شده اند غرامت دریافت نمی کنند، مصالحه شهرک سازی به نفع تعداد قابل توجهی از مردم است.”

حکم دادگاه با درخواست وکلای شاکیان برای پرداخت 15 میلیون دلار (تقریباً 123 کرور) به عنوان هزینه های حقوقی موافقت کرد.

دو وکیل اصلی شاکی در Girard Sharp و Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith در بیانیه‌ای گفتند که “منتظر دریافت پول مشتریان خود هستند.”

این پرونده در دعوای صفحه کلید مک بوک، دادگاه منطقه ای ایالات متحده، ناحیه شمالی کالیفرنیا، شماره 5:18-cv-02813-EJD است.

© تامسون رویترز 2023


سامسونگ گلکسی A34 5G اخیرا توسط این شرکت در هند در کنار گوشی هوشمند گران قیمت Galaxy A54 5G عرضه شده است. چگونه این گوشی در برابر Nothing Phone 1 و iQoo Neo 7 قرار می گیرد؟ ما درباره این موضوع و موارد دیگر در Orbital، پادکست دیجیتال تو بحث می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر کجا که پادکست‌های خود را دریافت کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا