تکنولوژی

تصویر روز نجوم ناسا 14 فوریه 2023: سحابی قلب و روح روز عشق را جشن می گیرند

روز ولنتاین نزدیک است و به نظر می رسد حتی اجرام آسمانی روز عشق را جشن می گیرند. یکی از این اجرام آسمانی سحابی قلب و روح است. همانطور که از نام آن پیداست، سحابی قلب و روح از یک سحابی گسیلی تشکیل شده است که به دلیل شکل آن سحابی قلب نامیده می شود که توسط ویلیام هرشل در 3 نوامبر 1787 کشف شد. اگر نمی دانید، این سحابی یک ابر غول پیکر از غبار است. و گاز در فضا، به گفته ناسا. این اجرام آسمانی در فضای بین ستاره ها به نام فضای بین ستاره ای وجود دارند.

برخی از سحابی ها از گاز و غبار خارج شده از انفجار یک ستاره در حال مرگ سرچشمه می گیرند، در حالی که سحابی های دیگر مناطق ستاره ساز هستند. تصویر روز نجومی ناسا جشن روز ولنتاین به شکل سحابی قلب و روح است که در فاصله حدود 6000 سال نوری از زمین در صورت فلکی کاسیوپیا قرار دارد. این عکس توسط خوان لوزانو د آرو گرفته شده است.

به گفته ناسا، سحابی سمت راست قلب است که IC 1805 نامگذاری شده و به دلیل شباهت آن به قلب انسان نامگذاری شده است. در سمت چپ سحابی روح قرار دارد که با نام‌های سحابی جنین، IC 1848 یا W5 نیز شناخته می‌شود. بازوی پرسئوس دورتر از مرکز کهکشان راه شیری نسبت به بازویی که خورشید ما را در بر می گیرد قرار دارد.

توضیحات تصویری از ناسا

آیا قلب و روح کهکشان ما در Cassiopeia قرار دارد؟ احتمالاً نه، اما اینجاست که می‌توان دو سحابی پرنور به نام‌های قلب و روح را پیدا کرد. سحابی قلب، با نام رسمی IC 1805 و در تصویر نشان داده شده در گوشه سمت راست بالا قابل مشاهده است، شکلی دارد که یادآور نماد کلاسیک قلب است. شکل ممکن است برای روز ولنتاین مناسب باشد. سحابی روح رسما به عنوان IC 1871 تعیین شده است و در پایین سمت چپ قابل مشاهده است.

مطلب پیشنهادی:  چین نزدیک به یک میلیون نفر را در نزدیکی کارخانه آیفون قفل کرد

هر دو سحابی در نور قرمز هیدروژن پرانرژی، یکی از سه رنگ نشان داده شده در این مونتاژ سه رنگ، به شدت می درخشند. حدود 6000 سال طول می کشد تا نور از این سحابی ها به ما برسد که مجموعاً 300 سال نوری را در بر می گیرند. مطالعات ستارگان و خوشه‌هایی مانند آنهایی که در سحابی قلب و روح یافت می‌شوند، بر چگونگی شکل‌گیری ستارگان پرجرم و چگونگی تأثیر آن‌ها بر محیط خود متمرکز شده‌اند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا