تکنولوژی

تعجب! این محصولات شگفت انگیز فناوری روزمره توسط ناسا اختراع شد. چک لیست

ناسا برخی از جالب ترین محصولات روزمره را اختراع کرده است که باور نمی کنید ربطی به فناوری فضایی داشته باشند. نگاه کن

با شنیدن اخبار ناسا چه چیزی به ذهنتان می رسد؟ پرتاب ماهواره، ماموریت های فضایی، اختراعات فناوری جدید برای آزمایش دفاع سیاره ای در برابر سیارک ها، و هر چیزی که مربوط به فضا، کهکشان ها، سیارات و موارد دیگر باشد، درست است؟ اما اگر به شما بگوییم که ناسا برخی از ابزارهای ضروری روزمره را در خانه شما اختراع کرده است، چه؟ غافلگیر شدن! بله، این درست است! آژانس فضایی ایالات متحده ناسا برخی از محصولات رایج مانند جاروبرقی، دوربین، کفش و حتی فوم را ایجاد کرده است. با این حال، بیشتر آنها در نتیجه تحقیقات برای ایجاد فناوری کارآمدتر برای استفاده در فضاپیماها و فضانوردان آغاز شدند. در اینجا لیستی از فناوری هایی است که حتی می توانید در زندگی روزمره خود از آنها استفاده کنید.

سنسورهای تصویر دیجیتال

دفعه بعد که از دوربین DSLR، تلفن هوشمند یا حتی GoPro برای گرفتن عکس و فیلم استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که از فناوری ناسا استفاده می کنید. آژانس فضایی تایید کرد که “حسگر پیکسل فعال CMOS در اکثر دستگاه های تصویربرداری دیجیتال زمانی اختراع شد که ناسا نیاز داشت دوربین ها را برای ماموریت های بین سیاره ای کوچک کند.” این فناوری حتی به طور گسترده در تصویربرداری پزشکی و دستگاه های اشعه ایکس دندان استفاده می شود.

مطلب پیشنهادی:  آیا سیستم های هوش مصنوعی شما را دچار بی خوابی می کنند؟ من میفهمم

جارو شارژی!

به طور شگفت انگیزی، خلاء بی سیم نتیجه نیاز ناسا به ابزارهای برقی بی سیم بود. ناسا گفت که همکاری دوران آپولو که به دهه‌های 1960 و 1970 با بلک اند دکر برمی‌گردد برای ایجاد ابزارهایی با باتری برای اکتشاف ماه و جمع‌آوری نمونه، منجر به توسعه جاروبرقی بی‌سیم محبوب Dustbuster شد.

کفش ورزشی

ناسا قبلاً از فرآیند “قالب سازی با ضربه لاستیکی” برای ایجاد کلاه ایمنی استفاده کرده است. بعدها، این فناوری روی کف کفش‌ها نیز اعمال شد که به ترکیب مواد ضربه‌گیر کمک کرد.

فوم درجه حرارت

فوم ناسا! این ممکن است غیر واقعی به نظر برسد، اما یک ماده بسیار نرم و ضربه‌گیر نیز از فناوری ناسا بیرون آمده است. که به عنوان فوم Temper شناخته می شود، منشا آن به سال 1966 باز می گردد، زمانی که برای جذب اشکال مختلف ضربه ساخته شد. این سیستم حفاظت و راحتی بیشتری را در صندلی های هواپیمای ناسا ارائه می دهد و بعداً به بسیاری از ویژگی های مفید دیگر اضافه شد

موس کامپیوتر

ماوس کامپیوتر محصولی است که به طور گسترده در زندگی روزمره ما در دفتر یا مدرسه یا دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد، در واقع زمانی که باب تیلور، که کارمند سیستم های کنترل پرواز برای ناسا بود، راهی برای عملکرد بیشتر رایانه ها پیدا کرد. تیلور اشاره می کند که در آن زمان کامپیوترها هنوز “به عنوان ماشین های حسابی در نظر گرفته می شدند.” واقعاً چیزی بیشتر از ماشین‌حساب‌های تجلیل‌شده نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا