تکنولوژی

تعجب! تلسکوپ فضایی هابل ناسا دم های دوقلو شگفت انگیز را پس از برخورد سیارک ثبت کرد.

در یک شگفتی بزرگ و خوشایند، تلسکوپ هابل ناسا پس از برخورد ماموریت سیارکی، یک دم دوگانه غیرمنتظره را گرفت.

تقریبا یک ماه پیش، در 26 سپتامبر، ناسا با موفقیت اولین ماموریت Dual Steroid Redirect Test (DART) را انجام داد، آزمایش دفاع سیاره ای برای تغییر مدار سیارک دیمورفوس در حالی که یک فضاپیما با آن برخورد می کند. ناسا تایید کرد که این ماموریت در تغییر مدار دیمورفوس موفق بوده است. آخرین داده ها نشان می دهد که ماموریت DART مدار سیارک را از 11 ساعت و 55 دقیقه به میزان 32 دقیقه کوتاه کرد که بسیار بیشتر از حد انتظار بود. با این حال، نتیجه ماموریت DART حتی خیره کننده تر است! این تصویر توسط تلسکوپ فضایی هابل ناسا به شکل دم دوقلو غبار شگفت انگیزی که از یک سیارک به بیرون پرتاب می شود، ثبت شده است.

این نتیجه مشاهدات مکرر تلسکوپ هابل در چند هفته گذشته است که به دانشمندان این امکان را می دهد تا ابر زباله سیارک را پس از برخورد فضاپیما مشاهده و درک کنند. این تصویر نشان می دهد که مواد پرتاب شده از سیارک در طی یک دوره زمانی پس از برخورد منبسط شده و به آرامی محو شده است. با این حال، این پرتاب دو دم یک غافلگیری غیرمنتظره برای ثبت توسط تلسکوپ هابل بود، اگرچه چنین مسیر مشابهی معمولاً در دنباله‌دارها و سیارک‌های فعال مشاهده می‌شود.

از زمان برخورد فضاپیما با سیارک، تلسکوپ هابل تاکنون 18 رصد از این منظومه را انجام داده است. گزارش Phy.org می گوید که دم دوم بین 2 تا 8 اکتبر مشاهده شده است. با این حال، رابطه بین دم دنباله‌دار مانند و سایر ویژگی‌های پرتاب، که تیم مطالعه خواهد کرد، هنوز مشخص نیست. همچنین گفته شده است که در ماه‌های آینده، دانشمندان ناسا داده‌های مشاهده‌شده توسط تلسکوپ فضایی هابل را برای درک چگونگی توسعه دم دوم بررسی خواهند کرد.

مطلب پیشنهادی:  Garena Free Fire MAX Redeem Codes برای 8 آگوست: با این مراحل آسان سلاح، پوسته و موارد اضافی دریافت کنید

درباره ماموریت DART

DART ناسا اولین ماموریت فضایی است که انحراف یک سیارک توسط یک برخورد جنبشی را نشان می دهد. فضاپیمای میلیاردر ایلان ماسک، موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس را از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا به فضا پرتاب کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا