تکنولوژی

تماشای خورشید گرفتگی را با عینک آفتابی متوقف کنید! هشدار ناسا را ​​ببینید

در حالی که تصور می‌شود تماشای خورشید گرفتگی با چشم غیرمسلح بر سلامت چشم و بینایی تأثیر می‌گذارد، ناسا در اینجا می‌گوید.

خورشید گرفتگی نه تنها از نظر علمی اهمیت دارد، بلکه در بخش‌های وسیعی از جهان اهمیت مذهبی زیادی دارد. این پدیده زمانی رخ می دهد که ماه بین خورشید و زمین قرار می گیرد و از رسیدن نور خورشید به سطح زمین جلوگیری می کند. آخرین خورشید گرفتگی امروز 25 اکتبر رصد شد. خورشید گرفتگی جزئی در ایسلند در حدود ساعت 2:29 بعد از ظهر IST آغاز شد و در حدود 6:32 بعد از ظهر (IST) بر فراز دریای عرب به پایان رسید. بنابراین، آیا دیدن خورشید گرفتگی با چشم غیر مسلح می تواند به بینایی شما آسیب برساند؟ در اینجا چیزی است که ناسا در مورد این موضوع می گوید.

آیا دیدن خورشید گرفتگی با چشم غیر مسلح می تواند بر سلامت چشم تأثیر بگذارد؟

به گفته ناسا، به جز زمانی که ماه به طور کامل خورشید را در یک خسوف کامل مسدود می کند، نگاه مستقیم به خورشید می تواند برای بینایی خطرناک باشد. آژانس فضایی استفاده از محافظ چشم تخصصی را برای رصد خورشید توصیه می کند.

این توضیح می دهد که مشاهده خورشید گرفتگی از طریق لنز دوربین، دوربین دوچشمی یا تلسکوپ بدون فیلتر خورشیدی می تواند فوراً باعث آسیب جدی به چشم شود. آژانس فضایی ایالات متحده گفت که عینک ایمنی برای رصد خورشید یا “عینک کسوف” با عینک آفتابی معمولی متفاوت است زیرا هزاران بار تیره تر است. همچنین هنگام نگاه کردن به خورشید با استفاده از لنز دوربین، دوربین دوچشمی یا تلسکوپ نباید از عینک های خورشید گرفتگی استفاده کرد، زیرا نور متمرکز خورشید می تواند از طریق فیلتر بسوزد و در نتیجه به چشم آسیب جدی برساند. با این حال، این دستگاه ها وقتی به فیلترهای خورشیدی استاندارد مجهز شوند، از چشم محافظت می کنند.

مطلب پیشنهادی:  توییتر هشدار بزرگی به Thread ها می دهد. می گوید برای سرقت اسرار تجاری شکایت خواهد کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا