تکنولوژی

توییتر تیک های آبی قدیمی را حذف می کند! SRK، ویرات کوهلی، پاپ، بیشتر از دست دادن چک

پس از ماه‌ها بحث پس از اعلام مدیرعامل ایلان ماسک مبنی بر ناپدید شدن تیک‌های آبی قدیمی، توییتر بالاخره تاییدیه را برای همه افرادی که قبلاً مشترک توییتر بلو نبودند، دیروز، 20 آوریل حذف کرد. این اقدام که عموماً پاسخ منفی از سوی پایگاه کاربران دریافت کرد، شب گذشته زمانی انجام شد که چندین کاربر در توییتی اعلام کردند که نشان تأیید خود را گم کرده‌اند. بسیاری از شخصیت‌های برجسته از جمله پاپ، هنرپیشه شاهرخ خان و آمیتاب باچان، ویرات کوهلی و روهیت شارما، بازیکن کریکت، و همچنین رهبران سیاسی مانند یوگی آدیتیانات و راهول گاندی وضعیت خود را از دست دادند.

در حالی که از زمانی که ماسک مدیریت توییتر را در دست گرفت، مذاکرات برای حذف تاییدیه میراث ادامه داشت، اما به دلیل واکنش‌های شدید، این روند به تعویق افتاد. در 11 آوریل، ماسک در توییتی نوشت: «مهلت حذف چک‌های آبی میراث تا 20 آوریل است».

توییتر تیک های قدیمی آبی را حذف می کند

توییتر اولین بار در سال 2009 تأیید چک آبی را با هدف شناسایی افراد مشهور، مقامات دولتی و سایر افراد برجسته در این پلتفرم معرفی کرد. در آن زمان، کاربران ملزم به پرداخت هزینه برای تأیید نبودند، اما در عوض پس از اینکه فردی توانست وضعیت قابل توجه خود را در دنیای واقعی ثابت کند، انجام می شد. این همچنین از اشتباه گرفتن اکانت های جعلی و تقلید با شخص واقعی جلوگیری کرد.

پس از اینکه ماسک مدیریت توییتر را به دست گرفت، Blue Ticks را به عنوان امتیازی برای اشتراک توییتر آبی معرفی کرد و ادعا کرد که این کار توییتر را دموکراتیک می کند. بعداً اعلام شد که سازمان‌های دولتی تیک خاکستری و کسب‌وکارها تیک طلایی دریافت می‌کنند که نیازی به پرداخت ندارند.

مطلب پیشنهادی:  بیت کوین با جهش 50 درصدی از سهام جدا می شود و خطر کلان را به چالش می کشد

طبق گزارش‌ها، ماسک شخصاً هزینه تأیید تیک آبی سه نفر را نیز پرداخت می‌کند. اینها عبارتند از نویسنده مشهور استفن کینگ، ستاره بسکتبال لبرون جیمز و بازیگر پیشتازان فضا ویلیام شتنر، که همگی از پرداخت هزینه خدمات اشتراک در گذشته شکایت داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا