تکنولوژی

تکان دهنده! یک اخترفیزیکدان می گوید سیاهچاله واقعاً یک چاله نیست

یک مطالعه جدید به رهبری ربکا اسمتورست، اخترفیزیکدان آکسفورد، که با نام دکتر بکی نیز شناخته می شود، راز سیاهچاله را فاش کرده است.

سیاهچاله یکی از بزرگترین رازهای جهان ماست که دانشمندان سال هاست در حال بررسی آن بوده اند. در حالی که می خوانیم سیاهچاله می تواند هر چیزی را در مسیر خود ببلعد، از جمله نور، مطالعه جدید ربکا اسمتورست، اخترفیزیکدان آکسفورد، با نام مستعار دکتر بکی، حقایق تکان دهنده ای را در مورد این چاله های مرگبار فاش کرده است. او توضیح داد که آیا این سیاه‌چاله‌ها واقعیت هستند یا تخیلی، حقیقت پشت آن‌ها چیست، واقعاً سیاه‌چاله چیست، آیا آنها واقعاً هر چیزی را که سر راهشان قرار می‌گیرد می‌بلعند و سؤالات دیگری از این دست. بخوانید تا متوجه شوید.

سیاهچاله چیست؟

رجینا کاپوتو، اخترفیزیکدان پژوهشی در مرکز پروازهای فضایی گودارد ناسا، سیاهچاله را به عنوان “منطقه ای از فضا که گرانش آن چنان قوی است که حتی نور نیز نمی تواند فرار کند” تعریف می کند. با این حال، دکتر بکی در کتاب تاریخچه مختصری از سیاهچاله ها گفت که سیاهچاله مخوف واقعاً یک چاله نیست. او توضیح داد که یک سیاهچاله در واقع کوهی از ماده است که در فضای بسیار کوچکی فشرده شده است که آنقدر متراکم است که سرعت فرار آن از سرعت نور بیشتر است که سریعترین سرعت 300000 کیلومتر بر ثانیه در نظر گرفته می شود. و بنابراین سیاهچاله ها نامرئی هستند زیرا هیچ نوری نمی تواند از آنها خارج شود. او به اشتراک گذاشت که سیاهچاله ها را باید ستاره های تاریک نامید. اصطلاح سیاهچاله برای اولین بار توسط فیزیکدان رابرت اچ دیکی در سال 1963 استفاده شد و از آن زمان تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است.

مطلب پیشنهادی:  به دنبال کار در گوگل هستید؟ این نکات داخلی را برای ایجاد رزومه عالی بررسی کنید

ناسا در یکی از وبلاگ های خود توضیح داد که گرانش بسیار قوی است زیرا ماده در فضای کوچکی در هنگام انفجار یک ستاره در حال مرگ فشرده می شود. جرم کوچکتر یک سیاهچاله به دلیل مرگ فاجعه بار یک ستاره زمانی که تمام سوخت خود را می سوزاند و در خود فرو می ریزد، ایجاد می شود. با این حال، در مورد سیاهچاله های کلان جرم، همه چیز متفاوت است. آنها معادل جرم میلیاردها ستاره هستند و دانشمندان همچنان در تلاش برای یافتن پاسخی برای این سؤالات هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا