تکنولوژی

تکه ای از پوسته زمین با قدمت 4 میلیارد سال پیدا شده است

یک قطعه باستانی از پوسته زمین در زیر جنوب غربی استرالیای غربی پیدا شده است.

محققان دانشگاه کرتین شواهدی از یک قطعه باستانی از پوسته زمین در زیر جنوب غربی استرالیای غربی پیدا کردند. گفته می شود این قطعه تقریباً چهار میلیارد سال قدمت دارد. به گفته Scitechdaili، دانشمندان از لیزرهای کوچکتر از موی انسان برای هدف قرار دادن دانه های میکروسکوپی یک ماده معدنی استخراج شده از ماسه ساحل استفاده کردند. گروه مقیاس‌های زمانی سیستم‌های معدنی در دانشکده زمین و علوم سیاره‌ای کرتین، به رهبری دکتر. دانش‌آموز ماکسیمیلیان درولنر توضیح داد که از لیزر برای تبخیر بخش‌هایی از دانه‌های منفرد کانی زیرکون برای بدست آوردن جزئیاتی از فرسایش اولیه آن استفاده شد.

Droellner گفت: “شواهدی وجود دارد که نشان می دهد یک قطعه پوسته تا چهار میلیارد سال به اندازه ایرلند بر تکامل زمین شناسی WA در چند میلیارد سال گذشته تاثیر گذاشته است.” او همچنین گفت که ذرات یافت شده در این مطالعه یک عنصر کلیدی هستند. از سنگ های تشکیل شده در WA در این زمان. او توضیح داد که بخشی از پوسته زمین رویدادهای کوهزایی متعددی را بین استرالیا، هند و قطب جنوب تجربه کرده است و به نظر می رسد هنوز در عمق ده ها کیلومتری زیر گوشه جنوب غربی WA وجود داشته باشد.

در مقایسه با داده های موجود، مشخص شده است که نه تنها استرالیا، هند و قطب جنوب، بلکه مناطق دیگری از جهان نیز وجود دارند که زمان مشابهی برای تشکیل اولیه و حفظ پوسته داشته اند. و نشان دهنده تغییر قابل توجهی در تکامل زمین در حدود چهار میلیارد سال پیش است، زمانی که بمباران شهاب سنگ ها کاهش یافت، پوسته تثبیت شد و زندگی روی زمین شروع به توسعه کرد.

مطلب پیشنهادی:  خورشید گرفتگی 1500 ساله تغییر در چرخش زمین را نشان می دهد

دکتر میلو برهام، دانشمند ارشد، گفت: “به نظر می رسد لبه پوسته باستانی مرز مهم پوسته ای را تعیین می کند که در آن مواد معدنی مهم اقتصادی را کنترل می کند.” او همچنین به اشتراک گذاشت که این بقایای پوسته باستانی نقش مهمی در مطالعه آینده خواهند داشت. اکتشاف بهینه منابع پایدار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا