تکنولوژی

داغ ترین ربات ها در CES دارای مغز Nvidia بودند

ربات‌ها ده‌ها سال است که وجود دارند، اما اکثراً احمق بوده‌اند. آن‌ها یا از راه دور توسط انسان کنترل می‌شدند یا اسکریپت‌های ثابتی را اجرا می‌کردند که تقریباً هیچ آزادی در نحوه عملکرد یا کارهایشان نمی‌داد. با وجود اینکه من در سالی که رابی رابی معروف شد به دنیا آمدم، ربات هایی که با آنها بزرگ شدم هیچ شباهتی به رابی نداشتند. آنها به اندازه یک توستر قدیمی باهوش بودند.

خوشبختانه، این در حال تغییر است. رباتیک در دهه گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته است، تا حدی به لطف کار پیشگامی که انویدیا با وسایل نقلیه خودران انجام داده است، که بسیاری از آنها به رباتیک خودران تبدیل شده است. امسال در نمایشگاه CES، به نظر می‌رسید که همه بهترین روبات‌ها دارای مغز Nvidia هستند، از یک تراکتور روباتیک از John Deere گرفته تا GlüxKind، یک کالسکه کودک مجهز به هوش مصنوعی که می‌خواهم برای سگ مسن خود بخرم.

بیایید در CES این هفته در مورد روبات های مجهز به Nvidia صحبت کنیم. ما با محصول هفته خود پایان خواهیم داد، یک میکروفون بی‌سیم که می‌تواند من را از دعوا در هواپیمای بعدی نجات دهد.

تراکتور خودمختار جان دیر

جان دیر جایزه بهترین نوآوری را برای تراکتور روباتیک خود دریافت کرد.

تراکتور جان دیر کاملا خودمختار

تراکتور کاملا خودمختار جان دیر | اعتبار تصویر: Deere & Company


من با کار در مزرعه بزرگ شدم. در حالی که رانندگی با تراکتور در ابتدا سرگرم کننده بود، اما خیلی زود خسته کننده شد.

گرما و رانندگی مکرر در صف های طولانی تنها به دلیل هیجان خرابی تجهیزات یا مرگ احتمالی یک گریزلی در صورت به خواب رفتن و افتادن از تراکتور شکسته شد. این در واقع سال ها بعد برای رئیس بخش من در IBM اتفاق افتاد که وقتی از تراکتورش در گاوآهن افتاد جان خود را از دست داد.

تراکتور جان دیر خسته نمی شود، خسته نمی شود و نمی میرد، بنابراین کشاورزان می توانند روی کارهای دیگری که باید انجام شوند، کار کنند، با توجه به اینکه استخدام کارکنان مزرعه اخیراً به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. از لحاظ تاریخی، ربات ها در مزارع در دسترس نبوده اند، زیرا نیروی کار ارزان است. اما اکنون نمی‌توانید این کارگران را استخدام کنید و کار کردن افراد محلی در مزرعه به همان اندازه دشوار است.

بنابراین اگر کشاورزان می‌خواهند به کار خود ادامه دهند، باید به صورت خودکار عمل کنند و این نشان می‌دهد که مزرعه آینده می‌تواند به طور کامل توسط روبات‌های هوشمند و تجهیزات روباتیک اداره شود. بنابراین این تراکتور می تواند در تامین غذای میزهای ما در آینده بسیار مهم باشد.

ربات برداشت Agrist

یک ربات دیگر از Agrist بود. من طرفدار این یکی نیستم، عمدتاً به این دلیل که برای برداشت فلفل ساخته شده است و فلفل ها رفلکس تهوع من را تحریک می کنند. فقط بوی چیزها حالم را بد می کند. با این حال، اگر مجبور باشم فلفل بچینم (ظاهراً یکی از ایده های من در مورد جهنم)، از رباتی مانند این که دست، بینی و زبان من را به خوبی از چیزهای وحشتناک دور نگه می دارد، قدردانی می کنم.

گاهی اوقات شما باید چیزهایی را پرورش دهید که دوست ندارید، و این ربات به من اطمینان می دهد که اگر هنوز مزرعه ای داشته باشم – که خوشبختانه ندارم – می توانم فلفل بکارم و آنها را بدون نزدیک شدن به چیزهای لعنتی برداشت کنم.

مطلب پیشنهادی:  لری الیسون، رئیس اوراکل، حتی اگر ببازد، می‌تواند برنده پرونده باشد

به طور جدی، این ربات برای کار در مزارع کارخانه های سرپوشیده طراحی شده است، که برای بقای کشورهایی که به شدت تحت تاثیر تغییرات آب و هوایی هستند و در نتیجه توانایی کشاورزی را از دست می دهند، حیاتی خواهد بود. ربات هایی مانند این برای حفظ بشریت حیاتی خواهند بود زیرا آب و هوا کشاورزی در فضای باز را منسوخ می کند.

Skydio Scout Drone

پهپادها نیز تحت پوشش قرار گرفتند و پهپاد Skydio با پهپاد Scout خود برجسته بود.

Skydio یک شرکت هواپیمای بدون سرنشین جذاب است. این حتی یک راه حل پهپاد متصل دارد که من را به یاد برنامه تلویزیونی قدیمی Green Hornet می اندازد. آیا می توانید تصور کنید که یکی از اینها را روی ماشین خود داشته باشید تا بتوانید بررسی کنید که چه چیزی باعث ترافیکی شده است که در آن گیر کرده اید؟ یا تصور کنید که یک افسر پلیس در حال تعقیب و گریز با سرعت بالا می تواند یکی از اینها را رها کند و به طور مستقل و مخفیانه یک مظنون را ردیابی کند تا مجبور نباشد جان و دست و پا را در تعقیب آنها در ماشین به خطر بیندازد.

پهپادهای Skydio در اجرای قانون، آتش نشانی و نجات، بازرسی خطوط برق، ساخت و ساز، حمل و نقل، مخابرات و دفاع مورد استفاده قرار می گیرند.

Skydio یک شرکت قدرتمند با مجموعه ای قدرتمند از محصولات خودران است که روزی می تواند جان شما را نجات دهد و این را به طور بالقوه یکی از مهم ترین محصولات عرضه شده در CES امسال کند.

ویلچر GlüxKind ‘Ella’ با هوش مصنوعی

همین چند هفته پیش به دنبال یک کالسکه برقی برای سگ پیرم بودم. وقتی سگ در پیاده روی خسته می شود، او را در کالسکه می گذاریم، اما هل دادن او در اطراف مزارع پیر می شود. وقتی همسرم هر سه سگ ما را به تنهایی راه می‌اندازد، کار کردن با کالسکه هم خسته‌کننده و هم بالقوه خطرناک شده است.

وقتی خالی باشد، کالسکه GlüxKind Ella شما را دنبال می‌کند (نمی‌خواهم با بچه‌ای در آن دویدن را تصور کنم). وقتی شلوغ است، برای بالا رفتن از تپه هایی که همسرم اغلب در آن مشکل دارد، از باتری تغذیه می کند (من در حال حاضر راه حل او برای بالا رفتن از تپه هستم).

کالسکه هوشمند GlüxKind Ella مجهز به هوش مصنوعی

Glüxkind برنده جوایز نوآوری CES 2023 برای کالسکه هوشمند ‘Ella’ نامیده شد. | اعتبار تصویر: Glüxkind Technologies


متأسفانه، پیکربندی فعلی آن برای سگ من کار نمی کند. وگرنه حتما سفارش میدم اما تلاش برای آموزش دادن به سگ 14 ساله برای نشستن در کالسکه مانند یک نوزاد امری غیرمعمول است، اگرچه احتمالاً وقتی از کنار آن عبور می کنیم، کمی شوک به دیگران وارد می کند. با این حال، برای والدینی که چند فرزند دارند یا سگ و کودک خود را به طور همزمان راه می‌روند، این کالسکه برقی می‌تواند برنده باشد.

حالا، اگر آنها به تازگی یک پیکربندی حیوان خانگی را ارائه کرده بودند، من حاضر بودم.

ربات تحویل Neubility

ربات خودران Neubility که Neubie نام دارد، یکی از ربات های تحویل دهنده جدیدی است که به بازار می آید.

من کمی نگران این دسته از ربات ها هستم. در آزمایش‌ها، کودکان و برخی از بزرگسالان اغلب از این روبات‌ها سوء استفاده می‌کنند و در هنگام استفاده از آن‌ها وارد آن می‌شوند. Neubie بزرگتر و محکم‌تر از بسیاری از مواردی است که من دیده‌ام، اما حدس می‌زنم ممکن است برای کار در دنیای واقعی به نوعی محافظت یا قابلیت فرار با سرعت بالا نیاز داشته باشد.

مطلب پیشنهادی:  ایلان ماسک می گوید دونالد ترامپ «بیش از حد درام» است، باید «به غروب آفتاب برود»

دوربین‌های داخلی باید هر کسی را که به آن آسیب می‌زند را بگیرد و ضبط کند، اما ممکن است مدتی طول بکشد تا افراد آن را به حال خود رها کنند تا کار خود را انجام دهند. به همین دلیل، Neubility به طور هوشمند زمین های گلف را هدف قرار می دهد که در آن ربات می تواند بهتر محافظت شود. مکان‌هایی مانند استراحتگاه‌ها، بیمارستان‌ها و کارخانه‌ها مکان‌هایی هستند که ربات‌هایی مانند این می‌توانند با موفقیت کار کنند.

من منتظر می مانم تا ببینم آیا آنها با تیزر داخلی توسعه می دهند یا نه قبل از اینکه به ربات های تحویل دهنده خارج از محیط های کنترل شده مانند زمین های گلف و استراحتگاه ها ایمان زیادی داشته باشم.

با این حال، پس از پذیرش و ایمن شدن، ربات‌های این کلاس احتمالاً تحویل در خانه توسط انسان را به گذشته تبدیل می‌کنند، بهتر مطمئن می‌شوند که برای تحویل گرفتن در خانه هستید و زندگی را در مورد دزدان دریایی ایوان که من از آنها متنفرم، بسیار دشوارتر می‌کنند. یک شور و شوق تازه از کریسمس گذشته.

برج کنترل سئول رباتیک LV5 برای پارکینگ خودکار

Seoul Robotics یک برج کنترل سطح 5 را به نمایش گذاشت که جایگزین جالبی برای روش معمولی پیکربندی خودروهای خودران در حال حاضر است. از زیرساخت بیرونی وسیله نقلیه برای راندن خودرو استفاده می کند و به طور بالقوه به هر خودروی نسل فعلی با فناوری سطح 2 که به این شبکه متصل است اجازه می دهد تا به طور مستقل کار کند.

این گزینه جالب است زیرا به جای فکر کردن به اتومبیل های خودران مانند آنچه که اکنون هستند، آنها را بیشتر شبیه کاری می کند که یک کنترل کننده ترافیک هوایی انجام می دهد، نظارت بر همه اتومبیل ها در محدوده و هدایت از یک منبع مرکزی. در نهایت، این فناوری می‌تواند جایگزین چیزهایی مانند چراغ‌های راهنمایی شود، به طور موثری آنها را در داخل وسیله نقلیه که توسط انسان هدایت می‌شود حرکت داده و برای افرادی که در خودروهای خودران سوار می‌شوند نامرئی شوند.

این رویکرد نه تنها می‌تواند بسیار ارزان‌تر از قرار دادن این فناوری در هر خودرو باشد، بلکه تعمیر و نگهداری را از مالک خودرو به دولت منتقل می‌کند، که بهتر می‌تواند آن را حفظ کند، اگرچه همیشه این امر مسلم نیست.

همچنین می‌تواند به اطمینان از مشکلات فاجعه‌بار کمتر کمک کند و به خودروهای قدیمی‌تر اجازه دهد تا با وسایل نقلیه خودران جدیدتر بهتر کار کنند، در حالی که برای کسانی که به‌دنبال رانندگی خودروهای اخیر هستند، که در حال حاضر مستقل نیستند، یک ارتقاء کم‌هزینه ارائه می‌دهد تا مانند آنها کار کنند. این احتمالاً نوآورانه‌ترین رویکردی است که برای مشکل خودروی خودران دیده‌ام و مجذوب آن هستم.

ویلچر خودمختار

سرانجام، ویل ویلچر خودران خود را معرفی کرد که برای افراد با محدودیت حرکت و بینایی طراحی شده است. افراد مسن یا افراد دارای ناتوانی جزئی که نمی توانند خوب ببینند تا حد زیادی به دیگران وابسته هستند، زیرا رویکرد عصای سفید در ویلچر کار نمی کند.

برنده جایزه بهترین نوآوری در دسته دسترسی، این ویلچر دارای لاستیک های منحصر به فرد با چسبندگی بالا و یک سبد عقب برای بسته ها یا مواد غذایی است. کمی شبیه چیزی از یک فیلم علمی تخیلی به نظر می رسد.

مطلب پیشنهادی:  اینستاگرام و فیسبوک شما را تعقیب می کنند. درباره آن چکار میتونید بکنید؟

با برد 12 مایل، توانایی بالا رفتن از اجسام 3 اینچی مانند حاشیه ها و پایداری بسیار بالا برای خیابان های ناهموار، این می تواند برای افراد مسن و کسانی که مشکلات بینایی و حرکتی دارند ایده آل باشد. در سرعت 5.5 مایل در ساعت، چیزی جز سریع رعد و برق است، اما اگر مشکلات حرکتی و بینایی دارید، احتمالاً نمی خواهید سریع باشید.

با وزن 250 پوندی، سبک تر از بسیاری از راه حل های موتوری برای افراد با تحرک محدود است، و قابلیت های مستقل آن استقلالی را فراهم می کند که برخی افراد غیر از این نمی توانند به دست آورند.

خلاصه کردن

این لیست از ربات‌های CES کامل نیست، اما متوجه شدم که بیشتر ربات‌هایی که به آنها نگاه کردم دارای مغز Nvidia هستند، بنابراین فکر کردم از آن به عنوان موضوع این ستون استفاده کنم. انقلاب ربات‌های خودمختار تازه شروع شده است، امیدواریم هرگز آنقدر پیش نرویم که کتاب Robopocalypse را به واقعیت تبدیل کنیم.


آنها در یک دهه آینده با سرعت فزاینده ای عرضه خواهند شد و Nvidia خود را در قلب (خوب، شاید بیشتر مغز) این تلاش قرار داده است. به هر حال، ما می‌توانیم مانند جورج جتسون باشیم و خدمتکاری شبیه به رزی داشته باشیم که مستقل، روباتیک و با سطح مناسبی از خشم است.

در CES، آینده روباتیک خود را دیدم. من نمی توانم صبر کنم تا رزی خودم را داشته باشم!

محصول فناوری هفته

میکروفون Mutalk VR

قبل از کریسمس آخرین سفر سال خود را به نیویورک انجام دادم. قبل از انجام پرواز برگشت، مجبور شدم تلفنی یک مصاحبه رادیویی انجام دهم. در حالی که فرد کناری من با آن مشکلی نداشت، فرد مقابل من نبود و به نظر می رسید که قصد دارد مرا به خاطر بلند صحبت کردن ضربه بزند. من صدای رسانه ای ورزیده ای دارم و این راه طولانی است.

داشتن راه حلی که می توانم هنگام انجام این کارها از آن استفاده کنم، می تواند نجات دهنده باشد، به خصوص اگر به نقطه ای برسیم که در حال پرواز با تلفن صحبت کنیم و نخواهیم عصبانی شویم یا به طور تصادفی دیگران را در هواپیما با مکالمات خود سرگرم کنیم. – اجازه دهید به طور تصادفی اطلاعات محرمانه یا شخصی خود را به اشتراک بگذارند.

میکروفون Mutalk VR یکی از دو محصولی بود که در CES عرضه شد که می‌تواند صدای شما را هنگام صحبت کردن در خود داشته باشد.

من Mutalk را انتخاب می کنم زیرا برای کار با یک پلت فرم VR نیز طراحی شده است، که با توجه به اینکه من در VR بازی می کنم، آن را برای من جذاب تر از همتای خود، Skyted mask، که بسیار بزرگتر بود و به صراحت برای حین پرواز طراحی شده بود، کرد. استفاده کنید. صادقانه بگویم، من با هر دو خوب خواهم بود، و باید اعتراف کنم که پلتفرم کامل Mutalk ممکن است کمی در هواپیما نیز باشد.

به هر حال، داشتن چیزی که بتوانم از آن برای مکالمه در مناطقی با سر و صدای زیاد محیط استفاده کنم یا زمانی که باید بلند صحبت کنم ممکن است به من ضربه بزند، موهبت الهی است. بنابراین، میکروفون لغو صدای Mutalk محصول هفته من است.

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات شبکه خبری ECT نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا