کامپیوتر

درآمد سه ماهه لنوو با کاهش تقاضای رایانه های شخصی 24 درصد کاهش می یابد

گروه Lenovo چین روز چهارشنبه گزارش داد که درآمد خود را در سه ماهه ژانویه تا مارس 24 درصد کاهش داده است که انتظارات بازار را برآورده می کند زیرا تقاضا برای رایانه های شخصی (PC) همچنان در حال کاهش است.

بزرگترین سازنده رایانه های شخصی جهان درآمد سه ماهه چهارم را 12.63 میلیارد دلار (تقریباً 104497 کرور) گزارش کرد که نسبت به سال قبل 24 درصد کاهش داشت و سومین سه ماهه متوالی کاهش را نسبت به سال قبل نشان داد.

نتیجه در مقایسه با میانگین 12.74 میلیارد دلاری (تقریباً 105447 کرور روپیه) هشت تخمین تحلیلگر که توسط Refinitiv گردآوری شده بود.

برای کل سال منتهی به مارس، درآمد 14 درصد کاهش یافت که اولین کاهش سالانه از سال 2019 است.

شیوع کووید-19 باعث افزایش فروش لوازم الکترونیکی شد زیرا مصرف‌کنندگان و شرکت‌ها تجهیزات خود را ذخیره کردند یا تجهیزات موجود را برای سازگاری با تغییر کار از راه دور ارتقا دادند.

با این حال، در سال گذشته با کاهش تقاضا، درآمدها شروع به کاهش کرد. برای سه ماهه قبل، لنوو 24 درصد کاهش درآمد را گزارش کرد که شدیدترین کاهش در 14 سال گذشته است.

داده‌های محقق IDC نشان می‌دهد که محموله‌های جهانی رایانه‌های شخصی به صنعت در ژانویه تا مارس 29 درصد کاهش یافته و به 56.9 میلیون دستگاه رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال‌های 2018 و 2019 قبل از همه‌گیری کاهش یافته است.

برای بهبود حاشیه سود، لنوو در حال گسترش فراتر از رایانه‌ها، مانند گوشی‌های هوشمند، سرورها و خدمات فناوری اطلاعات (IT) است.

مطلب پیشنهادی:  امروز ارزان ترین معامله لپ تاپ بازی را پیدا کردم که ارزش خرید دارد

برای کل سال منتهی به مارس، تجارت غیر کامپیوتری 7 درصد رشد کرد و اکنون حدود 40 درصد از کل درآمد را تشکیل می دهد.

مجموع درآمد خالص قابل انتساب به سهامداران در ژانویه تا مارس 72 درصد کاهش یافت و به 114 میلیون دلار (تقریباً 943 کرور) در مقابل برآورد تحلیلگران 212.49 میلیون دلار (تقریباً 1758 کرور) رسید.

قیمت سهام لنوو در معاملات صبحگاهی قبل از انتشار نتایج سود، 3.7 درصد کاهش یافت، در حالی که این معیار 0.94 درصد کاهش داشت.

© تامسون رویترز 2023


OnePlus به تازگی اولین تبلت خود را در هند به نام OnePlus Pad عرضه کرده است که تنها در رنگ سبز Halo به فروش می رسد. با این تبلت، OnePlus وارد قلمرو جدیدی شده است که تحت سلطه iPad اپل است. ما درباره این موضوع و موارد دیگر در Orbital، پادکست دیجیتال تو بحث می‌کنیم. Orbital در Spotify، Gaana، JioSaavn، Google Podcasts، Apple Podcasts، Amazon Music و هر کجا که پادکست‌های خود را دریافت کنید در دسترس است.
پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا