تکنولوژی

راه‌اندازی نامزدی ریاست‌جمهوری DeSantis توسط توییتر نشان‌دهنده تغییر پلتفرم به راست تحت نظارت ماسک است.

دو سال پیش، ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، در امضای لایحه‌ای که برای مجازات توییتر و دیگر شرکت‌های بزرگ رسانه‌های اجتماعی طراحی شده بود، از این پلتفرم‌ها به عنوان «سرکوب ایده‌ها» در طول همه‌گیری کووید-19 و خاموش کردن صداهای محافظه‌کار انتقاد کرد.

چه پیچشی

نسخه جدید توییتر، متعلق به ایلان ماسک، به دیسانتیس کمک کرد تا روز چهارشنبه پیشنهاد خود را برای نامزدی ریاست جمهوری جمهوری خواهان آغاز کند. اگرچه با مشکلات فنی مواجه شد و توسط منتقدان نامزد مورد انتقاد قرار گرفت، اما هنوز هم این انجمن بر تغییر بی‌گمان توییتر به سمت راست تحت رهبری ماسک، که آن را به قیمت 44 میلیارد دلار خرید و در ماه اکتبر مسئولیت آن را بر عهده گرفت، تاکید کرد.

دیسانتیس در جریان رویداد فضایی توییتر گفت: «حقیقت بارها سانسور شده است و اکنون که توییتر در دست یک مدافع آزادی بیان است، دیگر نمی‌تواند در این پلتفرم توییتر تکرار شود.

ماسک که میزبان این رویداد است، در پاسخ به این تمجید گفت: “توئیتر واقعا گران بود، اما آزادی بیان قیمتی ندارد.”

در حالی که ماسک پلتفرم خود را به عنوان بهشتی برای بیان آزاد تبلیغ می کند، این سایت از زمانی که آن را خرید و تقریباً 80 درصد از کارکنانش را اخراج یا اخراج کرد، مملو از دیدگاه های افراطی و سخنان تنفر آمیز شده است.

این نگرانی‌ها را به وجود آورده است که توییتر – که به‌شدت توسط نامزدها و سازمان‌های دولتی، از جمله آن‌هایی که اطلاعات نظرسنجی ارائه می‌دهند، مورد استفاده قرار می‌گیرند – تبدیل به یک تریبون آزاد برای تئوری‌های توطئه، محتوای جعلی و اطلاعات نادرست انتخاباتی خواهد شد، زیرا یک کشور به شدت تقسیم شده در انتخابات ریاست‌جمهوری در سال 2024 پیش می‌رود.

بسیاری از جمهوری خواهان از تصرف توییتر توسط ماسک به عنوان ایجاد یکی از آخرین فضاهای آنلاین اصلی که در آن می توانند نظرات خود را بدون ترس از حذف به اشتراک بگذارند، استقبال کردند. چهره‌های برجسته رسانه‌های محافظه‌کار مانند مجری سابق فاکس نیوز، تاکر کارلسون و میزبانان پادکست The Daily Wire می‌گویند که قصد دارند پخش محتوا را در این سایت آغاز کنند.

مطلب پیشنهادی:  پس از این که طوفان زنگ خطر را برای مقامات فلوریدا به صدا درآورد، یک خودروی تسلا آتش گرفت

در همین حال، دموکرات‌ها و ناظران ضد نفرت می‌گویند که نظرات مغرضانه ماسک و تغییر سیاست‌ها عملاً به افراط‌گرایان راست افراطی یک مگافون داده است.

از زمانی که ماسک توییتر را خرید، سیستم راستی‌آزمایی سایت را بازنگری کرده و حفاظت از جعل هویت را برای برخی حساب‌های دولتی و نامزدهای سیاسی حذف کرده است. او همچنین شخصاً به تئوری‌های توطئه راست افراطی در سایت افراط کرد، حساب‌هایی را با سابقه لفاظی‌های افراطی بازگرداند و تیمی را که مسئول تعدیل محتوایی بود که از طریق این پلتفرم پخش می‌شد، نابود کرد.

طبق گزارش لیگ ضد افترا، که گزارش داد که هشتگ‌های QAnon بین ماه می ۲۰۲۲ تا می ۲۰۲۳ در توییتر ۹۱ درصد افزایش یافت و حدود سه چهارم این پیام‌ها پس از تصرف ماسک منتشر شد، با سیل لفاظی‌های تئوری توطئه همزمان شد.

چندین معتقد به تئوری بی‌اساس QAnon، با محوریت این ایده که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در حال جنگ مخفیانه علیه دشمنان «دولت عمیق» و پدوفیل‌ها است، مرتکب اعمال خشونت‌آمیز از جمله حمله به ساختمان کنگره آمریکا در 6 ژانویه شده‌اند. 2021.

ADL روز چهارشنبه گفت، تصمیم ماسک برای بازگرداندن حساب‌های با نفوذ توییتر با سابقه انتشار دیدگاه‌های افراطی، همچنین فضاهایی را در تاپیک‌های پاسخ توییتی ایجاد کرد که در آن کاربران سخنان ضدیهودی، تئوری‌های توطئه و سایر اشکال نفرت را به اشتراک می‌گذاشتند.

نایب رئیس این گروه، یائل آیزنستات، که مرکز فناوری و جامعه را اداره می‌کند، گفت که انتخاب ماسک برای تعدیل محتوا، با دادن اختیار به زورگویان و ترول‌های اینترنتی، باعث خاموش شدن صداهای حاشیه‌نشین شده است.

او گفت: «این یک چیز است که بگوییم ما خواهان آزادی بیان در سکو هستیم. این موضوع دیگری است که بگوییم ما به افراط گرایان – نظریه پردازان توطئه – اجازه می دهیم تا در عادی سازی این نوع لفاظی ها و یهودستیزی و نژادپرستی سهیم باشند.

توییتر پس از درخواست های مکرر نظری ارائه نکرد. در عوض، او پاسخ‌های خودکار را ارسال کرد، همانطور که در مورد اکثر پرسش‌های رسانه‌ای انجام می‌دهد.

لفاظی ماسک در مورد آزادی بیان محافظه‌کارانی را نیز جذب کرد که از دیگر پلتفرم‌ها طرد شدند – یا در مورد کارلسون اخراج شدند.

مطلب پیشنهادی:  انتظار می رود که زباله های یک موشک فضایی چینی روز شنبه به زمین سقوط کند

مدت کوتاهی پس از تعلیق، کارلسون در 9 می در توییتر اعلام کرد که نسخه‌ای از برنامه خود را روی پلتفرم اجرا خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که این به چه معناست و چه زمانی شروع خواهد شد.

کارلسون در پیامی دو دقیقه‌ای که بیش از 132 میلیون بار دیده شده است، گفت: «پلتفرم‌های زیادی باقی نمانده که اجازه آزادی بیان را بدهد. آخرین مورد بزرگی که در جهان باقی مانده، تنها توییتر است، جایی که ما اکنون هستیم.

با این حال، آزادی بیان و حقیقت یکی نیستند، و کارلسون به انتشار اطلاعات نادرست در برنامه خود در فاکس متهم شده است، که اخیراً درباره شورش 6 ژانویه در کنگره آمریکا بود.

دیسانتیس مهمان مکرر فاکس نیوز بوده است و در شب اعلام کمپین ریاست جمهوری خود، پس از این رویداد در توییتر برای مصاحبه در شبکه ظاهر شد.

اگرچه راه اندازی توییتر DeSantis به دلیل خرابی سایت و سرورهای ضعیف به شدت به تعویق افتاد، انتخاب او برای اولین کمپین خود در این پلتفرم نشان می دهد که فاکس به عنوان یک پادشاه جمهوری خواه رقابت بیشتری خواهد داشت. کمپین او اعلام کرد که در اولین ساعت پس از اعلام، یک میلیون دلار آنلاین جمع آوری کرده است. رتبه‌بندی فاکس در ساعت 20:00 ساعت شرقی که کارلسون پر کرد، به شدت کاهش یافته است.

Daily Wire که میزبان پادکست‌های آن تأثیرگذاران محافظه‌کار محبوبی مانند بن شاپیرو و کندیس اونز است، روز سه‌شنبه اعلام کرد که از هفته آینده برنامه‌های خود را در توییتر راه‌اندازی می‌کند.

در همین حال، رویداد زنده شکست خورده چهارشنبه با DeSantis این سوال را زیر سوال می برد که آیا جاه طلبی های ماسک برای تبدیل توییتر به مقصدی برای سیاستمداران، کسب و کارها و دیگران برای اعلامیه های بزرگ واقع بینانه است یا خیر. برای یک چیز، تنها حدود نیم میلیون نفر به پخش اینترنتی DeSantis گوش دادند. چنین اطلاعیه ای در تلویزیون میلیون ها نفر را جذب می کند.

مانع دیگر: تعداد مخاطبان توییتر. به گفته مرکز تحقیقاتی پیو، کمتر از یک چهارم بزرگسالان ایالات متحده از توییتر استفاده می کنند، و اکثر آنها به ندرت توییت می کنند، اگر اصلاً وجود داشته باشد. فعال ترین کاربران این سایت، بازیگران قدرتمند، سیاستمداران، شخصیت های عمومی و روزنامه نگاران هستند که این تردیدها را در مورد اینکه آیا تمایل ماسک برای دسترسی مستقیم به رای دهندگان، بدون رسانه های سنتی به عنوان یک واسطه، می تواند موفق باشد، ایجاد می کند.

مطلب پیشنهادی:  PKL Pro Kabaddi League پخش زنده امروز: دو مشکل!

داگ هی، یک استراتژیست جمهوری خواه و مدیر سابق ارتباطات کمیته ملی جمهوری خواهان، گفت که توییتر “مطمئناً بخش بزرگی از استراتژی های کمپین حزب جمهوری خواه برای انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری 2024 خواهد بود.”

او گفت: «و همه اینها به دلیل صحبت‌هایی است که ایلان ماسک در چند ماه گذشته زمانی که توییتر را تصاحب کرد و سعی کرد آن را به فضایی محافظه‌کارانه‌تر تبدیل کند، گفته است.

ماسک سیاست جمهوری خواهان را هدف گرفت و در سال 2022 توییت کرد که دموکرات ها “به حزب تفرقه و نفرت تبدیل شده اند.” اگرچه او در توییتی از دیسانتیس و سناتور کارولینای جنوبی، تیم اسکات، که این هفته نیز وارد میدان حزب جمهوری‌خواه شدند، حمایت کرده است، او روز سه‌شنبه گفت که هنوز از هیچ نامزد ریاست‌جمهوری خاصی حمایت نمی‌کند.

در حالی که دموکرات‌ها از مسیری که ماسک در توییتر در پیش گرفته، متحیر می‌شوند، اکثر آنها حداقل فعلاً در جای خود باقی می‌مانند. نظرسنجی اخیر پیو نشان داد که وقتی به آینده نگاه می کنیم، کاربران دموکرات کمی بیشتر از جمهوری خواهان گفتند که بعید است یک سال بعد در توییتر حضور داشته باشند.

سناتور دموکرات ران وایدن از اورگان گفت که او با BlueSky جایگزین توییتر به عنوان یک محیط معمولی، سرگرم کننده و مثبت تر از توییتر آزمایش کرده است. اما او همچنین به استفاده از توییتر برای برقراری ارتباط با رای دهندگان خود ادامه داد.

جیمی ویلیامز، مشاور سیاسی قدیمی حزب دموکرات، گفت که به دموکرات‌ها توصیه می‌کند «فضا را رها نکنند». در واقع، ماسک روز چهارشنبه گفت که انجمن او برای هر سیاستمداری باز خواهد بود.

ویلیامز گفت: توییتر یک خیابان دو طرفه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا