کامپیوتر

رقیب گوگل ChatGPT به تازگی راه اندازی شده است. در اینجا نحوه امتحان کردن آن آمده است


از زمانی که مایکروسافت شروع به ادغام ChatGPT در جستجوی Bing کرد، گوگل زنگ خطر را به صدا درآورده است. با این حال، اکنون این غول فناوری به عنوان بخشی از تلاش خود برای حفظ تاج جستجوی خود، راه اندازی ابزار هوش مصنوعی (AI) مولد خود را برای مصرف کنندگان آغاز کرده است.

در یک پست وبلاگ، این شرکت توضیح می‌دهد که ویژگی جدید (به نام Search Generative Experience یا SGE) بخشی از آزمایشگاه‌های جستجوی Google است که به شما امکان می‌دهد ایده‌های آزمایشی را در جستجوی Google آزمایش کنید و به شرکت بازخورد ارائه دهید. گوگل می‌گوید هوش مصنوعی مولد آن به شما کمک می‌کند تا برخی از کارهای جستجو را تخلیه کنید تا بتوانید موضوعی را سریع‌تر درک کنید، دیدگاه‌ها و بینش‌های جدیدی را کشف کنید و کارها را راحت‌تر انجام دهید.

این ویژگی قبلاً به عنوان بخشی از محصولاتی بود که در اوایل ماه می در Google I/O رونمایی شد. با این حال، اکنون می توانید آن را به دست آورید و خودتان آن را امتحان کنید.

به جای تجربه جستجوی معمولی، که نیاز به پرسیدن یک سوال و سپس جستجوی پاسخ در میان نتایج مختلف دارد، رویکرد گوگل به هوش مصنوعی مولد با قرار دادن یک برگه جدید در بالای نتایج جستجو که اطلاعات را از منابع مختلف جمع‌آوری می‌کند، کار می‌کند. همه چیز در نوک انگشتان شما ایده این است که تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از این جعبه بدون نیاز به کلیک بر روی تعداد زیادی وب سایت دریافت کنید.

اکنون که SGE رسما راه اندازی شده است، ممکن است بخواهید خودتان آن را امتحان کنید. شما باید در Google Labs ثبت نام کنید و در ایالات متحده مستقر باشید تا به آن کمک کنید. اگر واجد شرایط هستید، Google برای شما ایمیلی ارسال می‌کند تا به شما اطلاع دهد که آماده رفتن هستید. هنگامی که این اتفاق افتاد، می توانید آزمایش SGE را با Chrome روی دسکتاپ یا با برنامه Google در iOS یا Android شروع کنید.

مطلب پیشنهادی:  زمان فریم چیست و چرا در بازی ها اهمیت دارد؟

سه مزیت اصلی

گوگل در پست وبلاگ خود می گوید که SGE می تواند به شما در یافتن آنچه به دنبالش هستید به سه روش کلیدی کمک کند. اولین مورد این است که می تواند موضوعات گسترده را به قطعات کوچکتر و قابل درک تر تقسیم کند و در نتیجه آنها را در دسترس تر کند.

اگر به‌جای آن به‌دنبال چیز بسیار خاص‌تری هستید، گوگل می‌گوید ابزار جدیدش در گردآوری اطلاعات از سرتاسر وب و سازمان‌دهی آن‌ها در یک مکان عالی است، به این معنی که نیازی نیست جستجوی جامع‌تری را به دنبال بسیاری از موارد انجام دهید. اطلاعات دقیقی که نیاز دارید

سومین مزیتی که گوگل به آن اشاره می‌کند، با توجه به مدل کسب‌وکار تبلیغات محور این شرکت، واقعاً غافلگیرکننده نیست: گوگل می‌گوید هوش مصنوعی آن می‌تواند به شما کمک کند “تعدادی از محصولات و چیزهایی را که باید در حین خرید در نظر بگیرید” کشف کنید. این کار را با برجسته کردن ملاحظات اضافی هنگام جستجوی چیزی برای خرید انجام می دهد، مانند آنچه که یک دستگاه را به بهترین بلندگوی بلوتوث برای مهمانی استخر تبدیل می کند.

هر آنچه که به دنبال آن هستید، هوش مصنوعی گوگل به شما امکان می دهد سوالات بعدی را در زیر کادر نتایج اولیه بپرسید. وقتی این کار را انجام می‌دهید، وارد حالت مکالمه‌ای شبیه به چت بینگ می‌شود (البته امیدواریم نتایج عجیب‌تری نسبت به آن‌هایی که تلاش‌های اولیه مایکروسافت را آزار می‌داد، داشته باشد).

گوگل می‌گوید در طول زمان به‌روزرسانی‌ها و بهبودهای زیادی را در ابزار تولید هوش مصنوعی خود ایجاد خواهد کرد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، SGE می تواند روش جستجوی گوگل را برای همیشه تغییر دهد.

مطلب پیشنهادی:  ابرکامپیوتر آمریکایی با دو کوئینتیلیون محاسبه در ثانیه رکورد سریعترین رایانه جهان را شکست.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا