تکنولوژی

زندگی در سیارات دیگر یا موجودات کیهانی محدود شده است

رایج ترین نوع ستاره در جهان، کوتوله M، سیاره ای شبیه به زمین دارد که به دور آن می چرخد.

رایج ترین نوع ستاره در جهان، کوتوله M، سیاره ای شبیه به زمین دارد که به دور آن می چرخد ​​که به نظر می رسد اصلا جو ندارد. این کشف می تواند منجر به تغییر عمده ای در جستجوی حیات در سیارات دیگر شود.

این یافته نشان می دهد که تعداد زیادی از سیارات که به دور این ستارگان می چرخند نیز ممکن است فاقد جو باشند و در نتیجه بعید به نظر می رسد که از حیات پشتیبانی کنند زیرا کوتوله های M بسیار رایج هستند.

Astrophysical Journal Letters شرح مفصلی از تحقیقاتی را ارائه می دهد که منجر به کشف سیاره بدون جو GJ 1252b شد.

این سیاره در یک روز زمینی دو دور به دور ستاره خود می چرخد. GJ 1252b علاوه بر اینکه غیرقابل مهمان‌نواز است، به‌طور قابل‌توجهی بزرگ‌تر از زمین است و به ستاره‌اش بسیار نزدیک‌تر از زمین به خورشید است.

میشل هیل، اخترفیزیکدان در UC Riverside و یکی از نویسندگان این مطالعه، می گوید: «فشار تشعشع از ستاره بسیار زیاد است، به اندازه ای که جو سیاره را منفجر می کند.

خورشید همچنین باعث می شود زمین در طول زمان بخشی از جو خود را از دست بدهد، اما انتشارات آتشفشانی و سایر فرآیندهای چرخه کربن به بازیابی آنچه از دست رفته کمک می کند و باعث می شود که از دست دادن به سختی قابل توجه باشد. با این حال، یک سیاره زمانی که به یک ستاره نزدیک تر است نمی تواند به جبران مقدار از دست رفته ادامه دهد.

مطلب پیشنهادی:  Blade و BETA اولین پرواز تاکسی هوایی الکتریکی را در منطقه نیویورک انجام دادند

اینگونه است که عطارد به منظومه شمسی ما پرتاب می شود. این یک جو دارد، اما بسیار نازک است و از اتم هایی تشکیل شده است که خورشید از سطح آن منفجر کرده است. این اتم ها به دلیل گرمای شدید سیاره در فضا آزاد می شوند.

ستاره شناسان GJ 1252b را در خلال یک گرفت ثانویه مشاهده کردند و تابش فروسرخ سیاره را اندازه گرفتند تا مشخص کنند که این سیاره فاقد جو است. این نوع گرفتگی زمانی اتفاق می‌افتد که سیاره‌ای از مقابل یک ستاره عبور می‌کند و هم نور سیاره و هم نور منعکس شده از ستاره را مسدود می‌کند.

این تشعشعات دمای متورم سیاره در طول روز را نشان می دهد که تصور می شود به 2242 درجه فارنهایت می رسد. این دما به حدی است که طلا، نقره و مس را در سطح سیاره ذوب می کند. محققان بر این باورند که به دلیل گرما و فشار سطح پایین فرض شده جو وجود ندارد.

حتی با وجود مقدار زیادی دی اکسید کربن که گرما را به دام می اندازد، محققان به این نتیجه رسیدند که GJ 1252b هنوز نمی تواند جو را نگه دارد. سیاره ای می تواند 700 برابر بیشتر از زمین کربن داشته باشد و هنوز جو نداشته باشد. استیون کین، اخترفیزیکدان در UCR و یکی از نویسندگان این مطالعه، می‌گوید: در ابتدا ایجاد می‌شود، اما پس از آن باریک می‌شود و فرسایش می‌یابد.

ستاره‌های کوتوله M نسبت به خورشید درخشش‌ها و فعالیت‌های بیشتری دارند، که این احتمال را کاهش می‌دهد که سیارات اطراف آن‌ها جو خود را حفظ کنند.

مطلب پیشنهادی:  طوفان خورشیدی که منظومه شمسی را تکان داد، همه چیز را در مورد رویداد تکان دهنده روز باستیل می داند

هیل گفت: ممکن است وضعیت این سیاره نشانه بدی برای سیاراتی باشد که حتی از این نوع ستاره ها دورتر هستند. این چیزی است که ما از تلسکوپ فضایی جیمز وب، که سیاراتی مانند این را رصد خواهد کرد، یاد خواهیم گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا