کامپیوتر

سامسونگ تراشه های 3 نانومتری را در 25 جولای و پیش از TSMC: Report عرضه می کند

در ژوئن هفته گذشته، سامسونگ شروع به تولید انبوه تراشه با فناوری پیشرفته 3 نانومتری (nm) بر اساس معماری ترانزیستور Gate-All-Around (GAA) کرد. اکنون گزارش های جدید حاکی از آن است که تراشه های 3 نانومتری سامسونگ در 25 جولای عرضه خواهند شد. اگر این گزارش ها قابل ارائه باشد، برند الکترونیک کره جنوبی از شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) پیشی خواهد گرفت که انتظار می رود تولید تراشه های 3 نانومتری آن اواخر امسال آغاز شود. گفته می شود تراشه جدید 45 درصد کمتر از تراشه های 5 نانومتری معمولی قبلی مصرف می کند. همچنین گفته می شود که بهره وری را تا 23 درصد بهبود می بخشد.

طبق گزارش پالس نیوز کره، سامسونگ الکترونیکس تراشه های 3 نانومتری را در 25 جولای معرفی خواهد کرد. مراسم پرتاب در کارخانه تولیدی این شرکت در Hwaseong، استان Gyeonggi در کره جنوبی برگزار خواهد شد.

علاوه بر این، گزارش BusinessKorea نشان می‌دهد که اولین دسته از تراشه‌های 3 نانومتری به یک ماینر ارزهای دیجیتال چینی تحویل داده می‌شود.

سامسونگ الکترونیکس تولید انبوه تراشه های 3 نانومتری را در ژوئن هفته گذشته آغاز کرد. تراشه‌های 3 نانومتری نسل اول که بر اساس معماری ترانزیستور گیت همه‌جانبه (GAA) ساخته شده‌اند، ادعا می‌شود که دارای 16 درصد مساحت کمتر، 45 درصد کاهش مصرف انرژی و 23 درصد بهبود عملکرد نسبت به تراشه‌های 5 نانومتری فعلی هستند. سامسونگ گفت که نسل دوم فرآیند 3n مصرف انرژی را تا 50 درصد کاهش می دهد و عملکرد را تا 30 درصد بهبود می بخشد.

سامسونگ با تولید تراشه های 3 نانومتری در مقابل برترین سازنده تراشه های جهان TSMC قرار دارد. مشتریان دومی عبارتند از اپل سازنده آیفون و کوالکام. کمبود جهانی تراشه در دو سال گذشته، ناشی از هرج و مرج عرضه همه‌گیر COVID-19، همراه با تقاضای پررونق، در حال حاضر شرکت‌های تولیدی در سراسر جهان را تهدید می‌کند. با توجه به این موضوع، TSMC در ماه ژوئن تایید کرد که تراشه‌های ساخته شده با فرآیند تولید 3 نانومتری در سال 2023 عرضه خواهند شد.

مطلب پیشنهادی:  دل پس از کاهش هزینه ها با وجود کاهش 20 درصدی درآمد، پیش بینی های سه ماهه را شکست داد

به گفته ارائه دهنده داده TrendForce (از طریق رویترز)، TSMC 54 درصد از بازار جهانی تولید قراردادهای تراشه را کنترل می کند و پس از آن سامسونگ قرار دارد. این برند کره جنوبی 16.3 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا