تکنولوژی

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI از چین می‌خواهد تا به شکل‌گیری دستورالعمل‌های ایمنی هوش مصنوعی کمک کند

مدیر عامل شرکت OpenAI گفت: چین باید نقشی کلیدی در شکل‌دهی نرده‌های محافظ هوش مصنوعی مورد نیاز برای اطمینان از ایمنی سیستم‌های جدید متحول کننده ایفا کند. سام آلتمن

آلتمن، که شرکت او با راه اندازی ChatGPT در سال گذشته، شور و شوق هوش مصنوعی را در چین آغاز کرد، در کنفرانسی در پکن از طریق لینک ویدیویی گفت: «با ظهور سیستم های هوش مصنوعی قدرتمندتر، خطر همکاری جهانی هرگز بالاتر از این نبوده است. روز شنبه .

هم در چین و هم در سیلیکون ولی، استعدادها و سرمایه‌گذاری‌ها به هوش مصنوعی سرازیر می‌شوند، منطقه‌ای استراتژیک که به تعریف عمیق‌تر رقابت تکنولوژیکی بین دو اقتصاد بزرگ جهان کمک می‌کند. پیشرفت‌ها در فناوری‌های نوظهور همچنین تنش‌ها را در نحوه تلاش دولت‌ها برای تنظیم این بخش برجسته کرده است، که شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین می‌گوید برای کاهش خطرات امنیت ملی به نظارت بیشتر دولت نیاز دارد.

آلتمن به شرکت کنندگان در این رویداد که توسط سازمان هوش مصنوعی سازماندهی شده بود، گفت: “چین دارای برخی از بهترین استعدادهای هوش مصنوعی در جهان است و به طور کلی، با توجه به دشواری حل تراز سیستم های پیشرفته هوش مصنوعی، به بهترین ذهن ها از سراسر جهان نیاز دارد.” آکادمی هوش مصنوعی در هوش پکن.

سخنرانی آلتمن در کنفرانس پکن به خودی خود قابل توجه بود زیرا آکادمی در حال جایگاه قوی در بخش هوش مصنوعی چین است. این سازمان غیرانتفاعی چینی تحت حمایت وزارت علوم و فناوری این کشور و دولت محلی پکن توسط رئیس شرکت مایکروسافت مورد بازرسی قرار گرفت. برد اسمیت به عنوان یکی از سه رهبر در نوآوری هوش مصنوعی.

مطلب پیشنهادی:  DriveGPT چین اینجاست. زمان برای بازی گرفتن

ChatGPT OpenAI در حال حاضر در چین در دسترس نیست، جایی که قوانین طولانی مدت داده و سانسور خدمات غول های فناوری غربی مانند Google Alphabet Inc را برای مدت طولانی محروم کرده است. و فیسبوک متا پلتفرم شرکت. کارشناسان می گویند داده ها و قوانین الگوریتم پیچیده نیز ورود شرکت های غربی به هوش مصنوعی در کشور را دشوار می کند.

ناظر فناوری چین در پیش‌نویس دستورالعمل‌های نظارتی نشان داد که مسئولیت الگوریتم و الزامات محتوایی کشور می‌تواند تا حد زیادی بر عهده اپراتورهای پلتفرم باشد. شورای ایالتی در ماه ژوئن اعلام کرد که قصد دارد در اواخر سال جاری درباره قوانین مرتبط با هوش مصنوعی بحث کند.

آلتمن روز شنبه گفت که OpenAI قصد دارد در آینده به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای تقویت ایمنی هوش مصنوعی، بدون تعیین چارچوب زمانی یا مدل خاصی، مدل‌های بیشتری را منبع باز کند.

سخنرانی این کارآفرین فناوری در پکن بخشی از بخش آسیایی تور جهانی حسن نیت او برای ترویج حکمرانی هوش مصنوعی بود. زمانی که آلتمن در اواخر ماه مه در لندن بود، پس از اینکه گفت که OpenAI می‌تواند از منطقه خارج شود، در صورتی که قوانین هوش مصنوعی که شرکت‌ها را در مورد نحوه استفاده از آنها مسئول می‌داند، سیستم‌هایشان تصویب شود، با تنظیم‌کننده‌های اتحادیه اروپا درگیر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا