تکنولوژی

سیارک از ماه نزدیکتر خواهد شد! ناسا امروز هشدار پرواز را افزایش می دهد

ناسا هشدار می دهد که یک سیارک 160 فوتی به نام سیارک 2023 DZ2 در حال حرکت به سمت سیاره زمین است تا با سرعت های حیرت آور نزدیک شود. فناوری و محاسبات ناسا نشان داده است که سیارک 2023 DZ2 بیشتر از ماه به زمین نزدیک می شود! شاید بتوان دانست که فاصله زمین و ماه حدود 239000 مایل است. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا (JPL)، این سنگ فضایی غول پیکر 160 فوتی، نزدیک ترین فاصله خود را به سیاره ما در فاصله 10900 مایلی یا 175000 کیلومتری خواهد داشت.

در مورد سرعت حرکت سیارک وحشتناک و اینکه چقدر می تواند خطرناک باشد تعجب می کنید؟ طبق گزارش CNEOS، این سیارک به اندازه یک هواپیما با سرعت 28008 کیلومتر در ساعت یا 7.78 کیلومتر در ثانیه حرکت می کند. اگرچه این سیارک به اندازه ای بزرگ است که اگر با زمین برخورد کند می تواند شهری را نابود کند، اما امروز به سادگی از کنار سیاره عبور خواهد کرد. بنابراین خطری برای کره زمین و زندگی انسان نخواهد داشت.

سیارک 2023 DZ2

طبق اطلاعات ارائه شده توسط The Sun، سیارک 2023 DZ2 یک ماه پیش کشف شد و دانشمندان می گویند به ندرت پیش می آید که سیارکی به این بزرگی تا این حد به زمین نزدیک شود. ریچارد مویزل، رئیس دفاع سیاره‌ای در آژانس فضایی اروپا، به نقل از سان، گفت: «هیچ شانسی وجود ندارد که این «قاتل شهر» به زمین برخورد کند، اما رویکرد نزدیک آن فرصتی عالی برای مشاهدات فراهم می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  اپل در حال حذف تبلیغات برنامه قمار قرار گرفته در کنار تب بازی های کودکان است

این سیارک همچنین قرار است در سال 2026 به مدار زمین بازگردد، اما حتی در آن زمان نیز خطری برای سیاره ایجاد نخواهد کرد. با این حال، برای اطمینان از اینکه این سیارک برای سیاره ما خطرناک نمی شود، ناسا سیارک را زیر نظر دارد و حرکت آن را دنبال می کند. آژانس فضایی ایالات متحده چندین فناوری مبتنی بر زمین و آسمان مانند تلسکوپ، ماهواره و غیره را برای همین کار به کار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا