تکنولوژی

سیارک 2022 QX4 با سرعت 31644 کیلومتر در ساعت به زودی از کنار زمین عبور خواهد کرد! و ناسا هشدار می دهد

ناسا هشدار داده است که سیارک 2022 QX4 در 29 آگوست از کنار زمین عبور خواهد کرد. این چیزی است که ما می دانیم.

ناسا هشدار داده است که یک سیارک در 29 آگوست از کنار زمین عبور خواهد کرد. این سیارک که سیارک 2022 QX4 نام دارد، تنها چند میلیون کیلومتر زمین را از دست خواهد داد. به گفته دانشمندان، این سیارک در صورت انحراف از مدار خود به دلیل قدرت میدان گرانشی زمین، می تواند صدمات زیادی به زمین وارد کند. در اینجا چیزی است که ما در مورد سیارک 2022 QX4 می دانیم.

سیارک 2022 QX4

به گفته ناسا، سیارک 2022 QX4 تقریباً به اندازه یک هواپیما است و 140 فوت عرض دارد. انتظار می رود این سیارک در فاصله 1.83 میلیون کیلومتری در 29 آگوست زمین را از دست بدهد. سیارک 2022 QX4 با سرعت خیره کننده 31644 کیلومتر در ساعت در حال حرکت به سمت زمین ثبت شد.

اگرچه انتظار نمی‌رود این سیارک آسیب احتمالی ایجاد کند، اما به دلیل نزدیکی که از کنار زمین می‌گذرد، همچنان در زمره «شیء بالقوه خطرناک» طبقه‌بندی می‌شود. دفتر هماهنگی دفاع سیاره ای ناسا، اجرام نزدیک به زمین (NEO) را در صورتی که در فاصله 8 میلیون کیلومتری زمین قرار گیرند، به عنوان بالقوه خطرناک طبقه بندی می کند.

آیا می توان از سیارک ها برای منابع استفاده کرد؟

اجرام نزدیک به زمین (NEO)، مانند سیارک ها و دنباله دارها، در مدار خود به دور خورشید می چرخند. اگرچه به طور بالقوه خطرناک هستند، اما این NEO ها می توانند برای منابع مفید نیز استفاده شوند. این فرآیند استخراج سیارک نامیده می شود.

مطلب پیشنهادی:  ماهواره های ناسا فاش کردند که سیارکی 77 فوتی با سرعت 30547 کیلومتر در ساعت به سمت زمین پرتاب می شود.

سیارک ها معمولاً از مواد معدنی سنگی تشکیل شده اند و دنباله دارها توپ های یخی هستند. سیارک ها می توانند در ساختن سازه هایی در فضا، مانند پایگاه هایی در سیارات دیگر یا حتی ماه مفید باشند. سیارک ها معمولا از نیکل و آهن یا مواد سیلیکات و نیکل- آهن تشکیل شده اند. به دلیل ساختار فلزی 85 درصدی آنها می توانند منبع عالی مواد معدنی باشند. حتی گفته می شود که مواد خام استخراج شده از سیارک ها حتی ممکن است از ذخایر فلزی موجود در زمین نیز فراتر رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا