موبایل

شیائومی احساس می‌کند تحت تاثیر محدودیت‌های Covid چین قرار گرفته است، 20 درصد در درآمد سه ماهه دوم کاهش یافته است، فروش گوشی‌های هوشمند کاهش 29 درصدی دارد.

شرکت چینی گوشی‌های هوشمند شیائومی در روز جمعه با کاهش شدید بزرگترین بازار گوشی‌های هوشمند جهان که تحت تاثیر محدودیت‌های سختگیرانه ناشی از کووید-19 قرار گرفته بود، گزارش داد که درآمد سه ماهه دوم امسال کاهش یافته است. فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد کاهش یافت و به 70.17 میلیارد یوان (تقریباً 82200 کرور) رسید که تخمین‌ها را از دست داد و کاهش شدیدتری نسبت به سه ماهه قبل نشان داد، زمانی که شرکت اولین کاهش درآمد خود را از زمان فهرست‌بندی گزارش کرد.

سود خالص 67 درصد کاهش یافت و به 2.08 میلیارد یوان (تقریباً 2400 کرور روپیه) رسید که برآوردهای تحلیلگران نادیده گرفته شد.

هزینه‌های مصرف‌کننده در چین برای بهبود از تأثیر قرنطینه در شانگهای و سایر شهرها در نیمه اول سال با مشکل مواجه شده است.

داده‌های این هفته نشان داد که اقتصاد چین در ماه جولای به طور غیرمنتظره‌ای کند شده است، که نشان می‌دهد دومین اقتصاد بزرگ جهان در تلاش است تا از ضربه به رشد در سه ماهه ژوئن ناشی از محدودیت‌های COVID و بانک مرکزی برای کاهش نرخ بهره جلوگیری کند.

به گفته شرکت تحقیقاتی Canalys، بخش گوشی های هوشمند چین که مدت هاست راکد بوده است، به شدت تحت تاثیر این رکود قرار گرفته است، به طوری که در سه ماهه دوم سال جاری، فروش دستگاه ها 10 درصد کاهش یافته است.

فروش گوشی های هوشمند شیائومی که بیش از نیمی از کل درآمد این شرکت را تولید می کند، 29 درصد کاهش یافت.

در سال 2021، شیائومی پس از تصاحب سهم بازار از رقیب هوآوی، که توانایی آن در تامین قطعات به دلیل تحریم های ایالات متحده به شدت فلج شده است، شاهد افزایش فروش بود.

مطلب پیشنهادی:  آیا 5G برای هواپیما خطرناک است؟ آنچه خلبانان و FAA می گویند

با این حال، این افزایش کوتاه مدت بود و قیمت سهام این شرکت از ابتدای سال 2022 تقریباً 40 درصد کاهش یافته است که تحت تأثیر کند شدن اقتصاد چین و تضعیف رشد در خارج از کشور قرار گرفته است.

در هند، قوی‌ترین بازار شیائومی در خارج از چین، این شرکت به دلیل فرار مالیاتی از تنظیم‌کننده‌های مالیاتی موضوع تحقیقات دولتی بوده است.

در ماه آوریل، مقامات مالیاتی هند 725 میلیون دلار (تقریباً 5800 کرور روپیه) از دارایی های این شرکت را به اتهام انتقال غیرقانونی وجوه به خارج از کشور تحت پوشش پرداخت کنندگان حق امتیاز ضبط کردند. شیائومی هرگونه تخلف را رد کرده است.

بازار ضعیف گوشی های هوشمند در چین و در سطح جهانی این شرکت را بر آن داشته تا به دنبال فرصت های جدید باشد.

شیائومی اوایل این ماه گفت که آزمایش خودروهای خودران را در شهرهای منتخب چین آغاز کرده است.

© تامسون رویترز 2022


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا