تکنولوژی

شیائومی کاهش می دهد؟ گزارش: شرکت چینی بیش از 900 کارمند خود را پس از درآمد وحشتناک اخراج کرد

گزارشی از اخراج کارکنان شیائومی که در آن به بیش از 900 کارمند نشان داده شده است، نشان داده است.

طبق گزارش ها، شیائومی بیش از 900 کارمند خود را اخراج کرده است. بر اساس گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، در بحبوحه رکود اقتصادی، اخراج‌های شیائومی تقریباً 3 درصد از نیروی کار آن را تشکیل می‌دهند. با این حال، هیچ اطلاعات رسمی توسط شیائومی در مورد همین موضوع ارائه نشده است. شیائومی همچنین از کاهش شدید درآمد در سه ماهه دوم گزارش کرد زیرا بزرگترین بازار گوشی های هوشمند جهان به دلیل محدودیت های سختگیرانه Covid-19 کاهش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، فروش شیائومی نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد کاهش یافت و به 70.17 میلیارد یوان (10.31 میلیارد دلار) رسید که پیش‌بینی‌ها را از دست داد و کاهش شدیدتری نسبت به سه ماهه قبل نشان داد، زمانی که این شرکت اولین کاهش درآمد خود را از بورس گزارش کرد. درآمد خالص سازنده گوشی های هوشمند با 67 درصد کاهش به 2.08 میلیارد یوان رسید که برآوردهای تحلیلگران نادیده گرفته شد.

همچنین بخوانید: عرضه آیفون 14 اپل تنها 3 هفته دیگر باقی مانده است! اولین پرتاب از سال 2016 – مارک گورمن دلیل آن را توضیح می دهد

وانگ ژیانگ، رئیس شیائومی در یک تماس درآمدی گفت: «شیوع مجدد همه‌گیری در بازار چین وجود داشت، بنابراین در نتیجه تقاضا سخت و ضعیف بود. وانگ افزود: افزایش قیمت سوخت، هزینه های تولید و تورم نیز بر فروش خارج از کشور تأثیر گذاشته است. سود خالص در نتیجه فشار برای تسویه موجودی از طریق فروش و تبلیغات کاهش یافت.

مطلب پیشنهادی:  آن را بچسبانید! استیکر واتس اپ شوید

در سال 2021، شیائومی پس از تصاحب سهم بازار از رقیب Huawei Technologies Co Ltd شاهد جهش در فروش بود. قیمت سهام این شرکت از ابتدای سال 2022 تقریباً 40 درصد سقوط کرده است که تحت تأثیر کند شدن اقتصاد چین و تضعیف رشد در خارج از کشور قرار گرفته است.

هزینه‌های مصرف‌کننده چین در تلاش است تا از تأثیر قرنطینه در شانگهای و سایر شهرها در نیمه اول سال 2022 بهبود یابد. داده‌ها نشان داد که دومین اقتصاد بزرگ جهان در ماه جولای به طور غیرمنتظره‌ای کند شد زیرا در تلاش برای از بین بردن ضربه رشد در سه ماهه ژوئن بود. از محدودیت‌های کووید، که بانک مرکزی را به کاهش نرخ بهره سوق داد.

در هند، قوی‌ترین بازار شیائومی در خارج از چین، این شرکت به دلیل فرار مالیاتی مورد بررسی دولت قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا