کامپیوتر

طبق گزارش‌ها، اپل تصمیم گرفته است که در رای ادغام شرکت کند تا در روند چانه‌زنی شرکت کند

یکی از آشنایان به برنامه‌های این شرکت روز جمعه به رویترز گفت: اپل نتایج رای‌گیری کارگران فروشگاه تاوسون در مریلند برای تشکیل اتحادیه را به چالش نمی‌کشد و قصد دارد با حسن نیت در فرآیند چانه‌زنی شرکت کند.

نزدیک به دو سوم کارمندان این فروشگاه هفته گذشته به عضویت در اتحادیه رای دادند و این اولین فروشگاه اپل در ایالات متحده است که به سازماندهی رای می دهد.

کارمندان به پیوستن به انجمن بین‌المللی ماشین‌کاران و کارگران هوافضا (IAM) رأی دادند. IAM فوراً به درخواست اظهارنظر پاسخ نداد.

اپل یکی از چندین شرکت بزرگ ایالات متحده است که کارمندان آن به اتحادیه تبدیل شده‌اند و کارگران برخی از سایت‌های استارباکس و آمازون نیز در ماه‌های اخیر رای به تشکیل اتحادیه داده‌اند.

کارمندان اپل در فروشگاهی در جورجیا در اوایل سال جاری قصد داشتند به اتحادیه رای دهند، اما رای گیری را لغو کردند و مقامات اتحادیه بعداً شکایتی را مبنی بر ترساندن کارگران اپل ارائه کردند. کارمندان دو فروشگاه اپل دیگر در نیویورک نیز در حال بررسی عضویت در اتحادیه هستند.

بلومبرگ نیوز در اوایل ماه جاری به نقل از منابع گزارش داد که اپل همچنین تلاش هایی را انجام داده است، مانند انعطاف پذیری برنامه های کاری برای کارکنان خرده فروشی در میان تلاش برای تشکیل اتحادیه.

در این گزارش به نقل از کارمندان آمده است که این شرکت به کارکنان برخی از فروشگاه ها گفته است که تغییرات برنامه در ماه های آینده اعمال خواهد شد. تغییرات شامل افزایش حداقل دوره بین شیفت ها از 10 ساعت به 12 ساعت خواهد بود.

مطلب پیشنهادی:  اینها فرودگاه هایی هستند که در واقع دارای وای فای پرسرعت هستند

اپل بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ نداد. یک هفته پیش از آن، سازنده آیفون به رویترز گفته بود که دستمزد کارگران آمریکایی خود را به 22 دلار (تقریباً 1700 روپیه) در ساعت یا بیشتر افزایش خواهد داد.

این شرکت مستقر در کوپرتینو، کالیفرنیا، که به فرهنگ کم‌کلاس خود معروف است، سال گذشته به‌خاطر شرایط کاری خود توسط برخی از کارگران فعلی و سابق مورد انتقاد قرار گرفت.

در ماه آوریل، کارگران فروشگاه اپل در آتلانتا برای یک انتخابات اتحادیه درخواست دادند و به دنبال تبدیل شدن به اولین فروشگاه ایالات متحده این شرکت بودند که در میان موجی از فعالیت های کارگری در سایر شرکت های بزرگ اتحادیه اتحادیه می شوند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا