تکنولوژی

عجیب و غریب! پس از اردک، خرس پدینگتون در مریخ توسط ناسا مشاهده شد!

خرس پدینگتون توسط مدارگرد شناسایی مریخ ناسا در مریخ مشاهده شد. جزئیات را اینجا ببینید.

یک خرس در مریخ مشاهده شد! خب، این یک خرس واقعی نیست، اما مدارگرد شناسایی مریخ ناسا تصویری از یک خرس شبیه خرس پدینگتون در سیاره سرخ گرفته است. دانشگاه آریزونا این تصویر را به اشتراک گذاشت و گفت: «تپه‌ای با ساختار V شکل در حال فروریختن (بینی)، دو دهانه (چشم‌ها) و الگوی شکستگی دایره‌ای (سر) وجود دارد. الگوی شکستگی دایره ای ممکن است به دلیل رسوب رسوبات بر روی یک دهانه برخوردی مدفون باشد. شاید دماغه یک دریچه آتشفشانی یا گلی باشد و رسوبات آن می تواند گدازه یا جریان گل باشد؟ شاید فقط پوزخند بزنی و تحمل کنی.”

این تصویر توسط مدارگرد شناسایی مریخ ناسا گرفته شده است. لازم به ذکر است که قبل از خرس در مریخ، یک اردک نیز مشاهده شده بود. شاید بتوان دانست که خرس پدینگتون یک شخصیت داستانی مشهور در ادبیات کودکان است. این شخصیت اولین بار در سال 1958 در یک کتاب کودکان به نام خرس پدینگتون ظاهر شد. مانند خرس، اردک نیز واقعی نیست.

مریخ نورد کنجکاوی ناسا در اوایل سال جاری یک صخره سیخ دار را مشاهده کرد که در نتیجه فرسایش خاک به دلیل وزش باد با سرعت بالا در سطح مریخ ایجاد شده بود. حالا این صخره عجیب و غریب به شکل اردک مردم را متحیر کرده است. مریخ نورد کنجکاوی این تصویر را از SOL 3628 در منطقه اطراف کوه شارپ گرفته است.

لازم به ذکر است که این مریخ نورد از زمان پرتاب خود در سال 2011 در ماموریت کاوش در مریخ بوده و نه تنها تصاویر نفس گیر از این سیاره بایر گرفته است، بلکه نشانه های احتمالی وجود حیات در این سیاره را نیز کشف کرده است.

مطلب پیشنهادی:  سیارکی به اندازه یک هواپیمای 130 فوتی در حال نزدیک شدن به زمین!

به گفته ناسا، مریخ نورد کنجکاوی با دوربین دکل خود یا به اختصار MastCam که تصاویر و فیلم های رنگی از زمین های شنی سیاره سرخ می گیرد، تصاویری را ثبت کرده است. سپس تصاویر به هم دوخته می شوند تا چشم انداز چشم انداز اطراف مریخ نورد را ایجاد کنند.

ناسا می‌گوید: «یکی از دو سیستم دوربین MastCam دارای لنز با وضوح متوسط ​​مشابه PanCam در مریخ‌نوردهای اکتشافی است. سیستم دوربین دیگر دارای یک لنز با وضوح بالا برای مطالعه منظره دور از مریخ نورد است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا