تکنولوژی

عطارد، مشتری، زهره، اورانوس و مریخ در آسمان شب صف آرایی می کنند – کجا و چه زمانی تماشا کنیم

این هفته مراقب آسمان باشید تا فرصتی برای دیدن زمین های سیاره ای داشته باشید. پنج سیاره – عطارد، مشتری، زهره، اورانوس و مریخ – در نزدیکی ماه قرار خواهند گرفت.

کجا و چه زمانی می توانید آنها را ببینید؟

بهترین روز برای گرفتن کل گروه سه شنبه است. بیل کوک، ستاره شناس ناسا، گفت: شما می خواهید درست پس از غروب خورشید به سمت افق غربی نگاه کنید.

سیارات از خط افق تا حدود نیمه های آسمان شب امتداد خواهند داشت. اما دیر نکنید: عطارد و مشتری حدود نیم ساعت پس از غروب خورشید به سرعت به زیر افق فرو خواهند رفت.

تا زمانی که آسمان صاف و دیدی به سمت غرب داشته باشید، پراکندگی پنج سیاره از هر نقطه روی زمین قابل مشاهده است.

این زیبایی این صف‌بندی‌های سیاره‌ای است. کوک گفت: این کار زیاد طول نمی کشد.

آیا به دوربین دوچشمی نیاز دارم؟

شاید. کوک گفت: مشتری، زهره و مریخ به راحتی قابل مشاهده خواهند بود زیرا آنها به شدت می درخشند. زهره یکی از درخشان ترین چیزهای آسمان خواهد بود و مریخ با درخشش مایل به قرمز نزدیک به ماه آویزان خواهد شد. عطارد و اورانوس را می توان سخت تر تشخیص داد زیرا تیره تر خواهند بود. احتمالاً باید دوربین دوچشمی به همراه داشته باشید.

کوک گفت: اگر شما یک “گردآورنده سیاره” هستید، این شانس نادری است که اورانوس را که در حالت عادی قابل مشاهده نیست، مشاهده کنید. به درخشش سبز آن درست بالای زهره دقت کنید.

آیا این اغلب اتفاق می افتد؟

هر از گاهی تعداد و گروه های مختلفی از سیارات در آسمان صف می کشند. تابستان گذشته ترکیبی متشکل از پنج سیاره وجود داشت و یک سیاره دیگر در ژوئن وجود دارد که ترکیب کمی متفاوت داشت.

مطلب پیشنهادی:  چین به رقیب نزدیک ChatGPT: رئیس مایکروسافت تبدیل می شود

کوک گفت، این نوع هم ترازی زمانی اتفاق می افتد که مدار سیارات آنها را از منظر زمین در یک سمت خورشید قرار دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا