کامپیوتر

فروش جهانی رایانه های شخصی در سه ماهه اول 2022 7.3 درصد کاهش یافت. دل، اپل، ایسوس برخی از دستاوردها را مدیریت می کنند: گارتنر

بر اساس نتایج اولیه گارتنر، بازار جهانی رایانه های شخصی در سه ماهه اول سال 2022 شاهد کاهش 7.3 درصدی در فروش بود که در مجموع به 77.5 میلیون دستگاه رسید. در این زمان در سال گذشته، بازار رایانه‌های شخصی بالاترین رشد خود را در دهه‌های اخیر گزارش کرد، اما طبق این گزارش، این بار سه ماهه چالش‌برانگیز برای بازار رایانه‌های شخصی و کروم‌بوک برای دستیابی به رشد بود. بدون احتساب کروم‌بوک‌ها، بازار جهانی رایانه‌های شخصی نسبت به سال گذشته رشد متوسطی 3.3 درصدی داشته است. با این حال، این گزارش افزایش محموله های رایانه های شخصی تجاری را در سه ماهه اول سال 2022 نشان می دهد، زیرا حالت کار ترکیبی و بازگشت به دفاتر باعث ایجاد تقاضا برای دستگاه های رومیزی شده است.

بر اساس گزارش این شرکت تحقیقاتی مستقر در ایالات متحده، لنوو با 23.6 درصد سهم بازار همچنان پیشروترین شرکت است و پس از آن HP با 20.5 درصد، Dell با 17.7 درصد و اپل با 9.0 درصد قرار دارند. ایسوس و ایسر در سه ماهه اول به ترتیب با 7.2% و 7.1% سهم بازار در جایگاه پنجم قرار گرفتند. دل، اپل و ایسوس تنها فروشندگان درجه یک بودند که رشد سال به سال را در محموله‌ها ثبت کردند. در نتیجه تداوم کمبودهای زنجیره تامین و یک معیار چالش برانگیز، نوت بوک ها نسبت به سال گذشته کاهش یافتند، در حالی که دسکتاپ ها اندکی افزایش یافتند.

محموله های جهانی کامپیوتر 1q22 محموله های کامپیوتری گارتنر

1 Q22 تخمین های قبلی از محموله های واحد توسط فروشندگان رایانه های شخصی در سراسر جهان (هزاران واحد)
اعتبار عکس: اسکرین شات/ گارتنر

مطلب پیشنهادی:  سامسونگ از 990 PRO NVMe SSD با سرعت فوق العاده بالا رونمایی کرد

لنوو و اچ پی هر دو تاثیر قابل توجهی از کاهش فروش کروم بوک در سه ماهه اول داشتند. لنوو با فروش کندتر کروم بوک در ایالات متحده آسیب دید، اما این کاهش با رشد در آمریکای لاتین و منطقه آسیا و اقیانوسیه جبران شد.

در همین حال، بازار رایانه‌های شخصی دو سال رشد دو رقمی را پشت سر می‌گذارد، بنابراین در حالی که کاهش سه ماهه اول تغییر در شتاب است، به این معنی نیست که صنعت در یک مارپیچ نزولی قرار دارد. رتبه بندی بهترین تامین کنندگان در سه ماهه اول سال 2022 نسبت به سه ماهه چهارم سال 2021 بدون تغییر باقی مانده است.

این نتایج اولیه هستند. آمار نهایی به زودی در دسترس خواهد بود.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا