کامپیوتر

فروش جهانی رایانه های شخصی در سه ماهه اول 2022 پس از 2 سال رشد کاهش یافت: IDC

بر اساس گزارشی که توسط International Data Corporation (IDC) منتشر شده است، بازار جهانی رایانه های شخصی در سه ماهه اول سال 2022 شاهد کاهش 5.1 درصدی در محموله ها بوده است. با وجود زنجیره تامین و چالش‌های لجستیکی، فروشندگان همچنان توانستند 80.5 میلیون کامپیوتر را در آن زمان ارسال کنند. در همین حال، بازار رایانه‌های شخصی دو سال رشد دو رقمی را پشت سر می‌گذارد، بنابراین در حالی که کاهش سه ماهه اول تغییر در شتاب است، به این معنی نیست که صنعت در یک مارپیچ نزولی قرار دارد. حجم سه ماهه اول 2022 هفتمین سه ماهه متوالی است که در آن محموله های جهانی از 80 میلیون فراتر رفته است که از سال 2012 تاکنون اتفاق نیفتاده است. رتبه بندی بهترین تامین کنندگان در سه ماهه اول سال 2022 نسبت به سه ماهه چهارم سال 2021 بدون تغییر باقی مانده است.

بر اساس گزارش IDC، لنوو با 22.7 درصد سهم بازار همچنان پیشتاز است و پس از آن HP با 19.7 درصد، دل با 17.1 درصد و اپل با 8.9 درصد قرار دارند. ایسوس و ایسر در سه ماهه اول به ترتیب با 6.9% و 6.8% سهم بازار در جایگاه پنجم قرار گرفتند. دل، اپل و ایسوس تنها فروشندگان درجه یک بودند که رشد سال به سال را در محموله‌ها ثبت کردند. در نتیجه تداوم کمبودهای زنجیره تامین و مقایسه چالش برانگیز با Q121 قوی، نوت بوک ها سال به سال کاهش یافتند، در حالی که دسکتاپ ها اندکی افزایش یافتند.

جدول idc IDC

حمل و نقل سنتی رایانه های شخصی در سراسر جهان، سهم بازار و رشد سالانه
عکس: اسکرین شات/ IDC

مطلب پیشنهادی:  چرا در حال حاضر با خوشحالی از پردازنده های گرافیکی سری 40 انویدیا صرف نظر می کنم

علاوه بر این، رایان ریث، نایب رئیس گروه، ردیاب‌های جهانی دستگاه‌های موبایل IDC، گفت: «تمرکز نباید بر کاهش سال به سال حجم رایانه‌های شخصی باشد، زیرا انتظار می‌رفت. تمرکز باید روی صنعت رایانه های شخصی باشد که بتواند بیش از 80 میلیون رایانه شخصی را تحویل دهد، در زمانی که لجستیک و زنجیره تأمین هنوز درهم و برهم است و با انبوهی از چالش های ژئوپلیتیکی و مرتبط با بیماری همه گیر همراه است.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا