موبایل

فید STEM TikTok به بزرگترین مشکلات برنامه رسیدگی نمی کند

TikTok برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی یک فید اختصاصی میزبان محتوای STEM (علم، فناوری، ریاضی و مهندسی) اعلام کرده است. این شرکت می گوید که “به عنوان مقصدی برای کسانی که به دنبال غوطه ور شدن بیشتر در این موضوعات غنی هستند، خدمت خواهد کرد.”

تایتان رسانه های اجتماعی خاطرنشان می کند که این فید به ذهن های جوان مشتاق کمک می کند تا محتوای سازنده را کشف کنند. و برای اطمینان از اینکه محتوای نمایش داده شده در این بخش STEM دقیق و قابل اعتماد است، این شرکت همچنین همکاری خود با Poynter و Common Sense Network را دوچندان می کند.

کاوش فید TikTok STEM در تلفن.
ندیم سرور / DigitalTrends

TikTok سیستمی از نقاط بازرسی مضاعف را برای محتوای ارسال شده در فید STEM پیاده سازی می کند تا اطمینان حاصل کند که اطلاعات معتبر هستند و در نهایت مخاطبان جوان را گمراه نمی کنند. این گامی در مسیر درست است، اما نادیده گرفتن این واقعیت که پلتفرم نیز این کار را انجام می دهد تا با محتوایی مانند این، چشمان بیشتری را به خود جلب کند، نیز سخت است.

TikTok در بیانیه مطبوعاتی رسمی خود می گوید که ویدیوهای دارای هشتگ های مرتبط با STEM تاکنون بیش از 110 میلیارد ویدیو جمع آوری کرده اند. در نگاهی به گذشته، می توان فکر کرد که این ویدیوهای علمی آموزشی به از بین بردن برخی از اطلاعات غلط پیرامون علم کمک می کند. اما با توجه به وضعیت فعلی همه‌گیری اطلاعات نادرست که در TikTok رشد می‌کند، به نظر می‌رسد که می‌توان منابع را در جای دیگری سرمایه‌گذاری کرد.

داستانی عمیقا مشکل ساز

تصویری از کاربران جوان معتاد به گوشی های هوشمند خود.
تولید شده با Dall-E 2 / OpenAI

من فقط در مورد محتوای تبلیغاتی صحبت نمی کنم که دارای انگیزه های سیاسی یا ویدیوهای مضر مرتبط با رفاه عمومی است. طی سه سال گذشته، آژانس‌ها و کارشناسان متعددی از طریق تحقیق و تجزیه و تحلیل عمیق، کاستی‌های TikTok را در مهار مشکل تقلب و اخبار جعلی برجسته کرده‌اند.

مطلب پیشنهادی:  قرارداد قابل مشاهده ثبت نام: کارت هدیه خود را تا سقف 300 دلار انتخاب کنید

همین چند روز پیش، مطالعه ای که در مجله BMJ Global Health منتشر شد، به این نتیجه رسید که ویدئوهایی که اطلاعات مربوط به آبله میمون را پوشش می دهند، بر اساس استانداردهای تعیین شده توسط مجله انجمن پزشکی آمریکا (JAMA) اغلب نادرست و با کیفیت پایین هستند.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کشف محتوا پیرامون یک گرایش یا موضوع خاص، استفاده از سیستم هشتگ است. این سریعتر و عاری از هرگونه تدبیر الگوریتمی است، زیرا سیستم توصیه پلتفرم ویدیوها را در چندین نقطه مورد علاقه ردیابی و ارائه می کند. تیم تحقیقاتی با تکیه بر هشتگ ها دریافتند که هیچ یک از 2462 ویدیوی تجزیه و تحلیل شده تمامی معیارهای JAMA را برآورده نمی کند.

در حالی که مشخص شد ویدیوهای ارسال شده توسط پزشکان معتبر و ارتباطات علمی حاوی اطلاعات دقیق هستند، ویدیوهایی که توسط عموم مردم ارسال شده بدترین عملکرد را داشتند. به طور کلی، ویدیوهایی که در مورد آبله میمون صحبت می کنند، امتیاز 39.56 از 80 را در مقیاس DISCERN و امتیاز هشدار دهنده 1.93 از 4 در مقیاس JAMA را کسب کردند.

برای ارائه ایده ای از تأثیر چنین محتوای مشکوک. ویدئوهایی که به عنوان بخشی از مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند به طور متوسط ​​بیش از 11000 لایک داشتند. با این حال، این اولین یافته در نوع خود نیست که توجه را به شکست TikTok در محدود کردن انتشار محتوای بالقوه مضر مرتبط با علم، سلامت و سلامت روان در پلت فرم اجتماعی ویروسی خود جلب می کند.

تحقیقات شکست های TikTok را نشان می دهد

تصویرسازی تصاویر پروفایل در پلتفرم رسانه های اجتماعی.
تولید شده با Dall-E 2 / OpenAI

کافی است به یافته‌های برخی از مطالعات اخیر نگاه کنید، که بیشتر آن‌ها مربوط به ذهن‌های جوان است که اتفاقاً مخاطب هدف فید STEM نیز هستند:

  1. یک مطالعه توسط دانشگاه وین نشان داد که تقریباً سه چهارم ویدیوهایی که توسط تأثیرگذاران درباره غذا و نوشیدنی در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند TikTok ارسال شده‌اند، مطابق با پروتکل‌های تعیین‌شده توسط سازمان جهانی بهداشت برای کودکان نیستند، زیرا اقلامی که از آنها توزیع می‌شود. حاوی مقدار بسیار نگران کننده قند، چربی و نمک است. لازم به ذکر است که اکثر این ویدئوها محصولات غذایی را پوشش می دهد که برای فروش به کودکان تایید نشده است.
  2. مطالعه‌ای که در مجله PLOS منتشر شد و ویدیوهای حاوی 10 هشتگ را بررسی کرد که هر کدام بیش از یک میلیارد بازدید داشتند، نشان داد که TikTok فرهنگ رژیم غذایی سمی را در میان نوجوانان و بزرگسالان جوان تجلیل می‌کند که فاقد راهنمایی‌های تخصصی مناسب یا اطلاعات دقیق سلامتی است. یکی از محققان می‌گوید: «هر روز، میلیون‌ها نوجوان و جوان در معرض محتوایی در TikTok قرار می‌گیرند که تصویری بسیار غیرواقعی و نادرست از غذا، تغذیه و سلامت ارائه می‌کند.
  3. تجزیه و تحلیل منتشر شده در BMJ نشان داد که شرکت‌های فست فود و نوشیدنی‌های غیرالکلی به‌طور غیرمستقیم افراد تأثیرگذار و مصرف‌کنندگان جوان را برای فروش غذاهای ناسالم خود با نمک، چربی و شکر با استفاده از ترفندهایی مانند ایجاد چالش اجتماعی، برچسب‌ها، فیلترها و جلوه‌های ویژه انحصاری جذب می‌کنند. با تصاویر برند
  4. مطالعه‌ای که در مجله کنترل تنباکو منتشر شد، ویدئوهایی را که استفاده از سیگارهای الکترونیکی یا سیگارهای الکترونیکی را که بیش از 1.5 میلیارد بازدید داشته‌اند، تجزیه و تحلیل کرد. این تیم دریافت که 63 درصد از آنها استفاده از سیگارهای الکترونیکی را با دید مثبت ارائه کردند، در حالی که 35 درصد از این ویدیوها به موضوع گمراه‌کننده «سبک زندگی و مقبولیت» مربوط می‌شدند.
  5. درست مانند سیگارهای الکترونیکی، تحقیقات دیگری که در مجله مطالعات الکل و مواد مخدر منتشر شد، نشان داد که 98 درصد از ویدیوهایی که در مورد الکل صحبت می‌کنند، آن را با دید مثبت به تصویر می‌کشند.
  6. تحقیقات BJUI Compass نشان داد که TikTok یک میدان مین از محتوای مشکل ساز پیرامون غربالگری سرطان پروستات است. هنگامی که در برابر پارامترهای دستورالعمل‌های غربالگری ملی آزمایش شد، همه ویدیوهای TikTok از نظر اطلاعات بهداشتی معتبر کیفیت پایین تا متوسطی داشتند و حاوی سطوح متوسط ​​تا بالا اطلاعات نادرست بودند.
مطلب پیشنهادی:  محصولات Realme Pad X، Watch 3، 5G-Led AIoT در رویداد آینده Hey Creatives در 26 جولای معرفی می شوند.

TikTok نیاز به تغییر تمرکز دارد

تصویری هنری از کاربران جوان متصل به گوشی هایشان.
تولید شده با Dall-E 2 / OpenAI

طی چند سه ماهه گذشته، TikTok اقداماتی را انجام داده است تا اطمینان حاصل کند که مخاطبان جوان خود در این پلتفرم ایمن هستند، به ویژه هنگامی که صحبت از امنیت شخصی در هنگام برقراری ارتباط با غریبه ها می شود. کنترل‌های خانواده نیز تشدید شده‌اند و انطباق توصیه‌های الگوریتمی بر اساس تأیید سن نیز یک گام خوش‌آمد است.

با این حال، واقعیت سخت این است که بسیاری از محدودیت‌های اعمال‌شده توسط TikTok را نیز می‌توان با سهولت نسبی دور زد. فید STEM قطعاً قابل ستایش است زیرا ویژگی علمی لازم را به پایگاه کاربران جوان القا می کند و در عین حال راهی را به آنها ارائه می دهد که آنها را از درگیر شدن با محتوای مضر باز می دارد.

با این حال، مسائل مبرم تری در رابطه با سلامت جسمی و روانی فوری مخاطبان جوان او وجود دارد که ابتدا باید به آن پرداخته شود. همراه با امثال اسنپ چت و اینستاگرام، نام TikTok قبلاً در تجزیه و تحلیل هایی که مرگ ناشی از مصرف بیش از حد فنتانیل در جوانان را به استفاده از رسانه های اجتماعی مرتبط می کند، ظاهر شده است.

نیازی به طوفان فکری زیادی نیست تا به این نتیجه برسیم که TikTok باید قبل از شروع به آموزش نسلی از کاربران باهوش رسانه های اجتماعی که چگونه مشکلات جبر را حل کنند، به مسائل مبرمتر انتشار محتوای مضر – به ویژه برای میلیون ها کاربر جوان خود – بپردازد.

توصیه های سردبیران

مطلب پیشنهادی:  تست نسخه 5G سامسونگ گلکسی A04s در هند آغاز شده است و انتظار می‌رود قیمت آن کمتر از 100 دلار باشد. 11000: گزارش


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا