تکنولوژی

فیس بوک گروه بزرگ ضد واکسن آمریکا را ممنوع کرد

متا، مالک فیس بوک، روز پنجشنبه گفت که یکی از با نفوذترین گروه های ضد واکسیناسیون در ایالات متحده را به دلیل انتشار اطلاعات نادرست در مورد کووید-19 از شبکه رسانه های اجتماعی اخراج کرده است.

دفاع از سلامت کودکان (CHD) که از منتقدان واکسن‌های کووید بوده است، بلافاصله متا را متهم کرد که حق آزادی بیان خود را خفه کرده است.

رابرت کندی جونیور، بنیانگذار CHD، برادرزاده جان اف کندی، رئیس جمهور فقید، در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: “فیس بوک در اینجا به عنوان نماینده جنگ صلیبی دولت فدرال عمل می کند تا هرگونه انتقاد از سیاست های سختگیرانه دولت را خاموش کند.”

آرون سیمپسون، سخنگوی متا به خبرگزاری فرانسه گفت که حساب‌های فیسبوک و اینستاگرام این گروه روز چهارشنبه بسته شد. این ممنوعیت پس از نقض مکرر قوانین اطلاعات نادرست متا صورت گرفت.

CHD گفت که حساب های رسانه های اجتماعی آن توسط صدها هزار نفر دنبال می شود و گفت که اقدام متا غافلگیر کننده بود.

در پیامی، این گروه یک اسکرین شات را به اشتراک گذاشت که پیام‌هایی را نشان می‌داد که نشان می‌داد حساب‌ها به دلیل نقض قوانین متا در مورد «اطلاعات نادرست که می‌تواند به آسیب‌های دنیای واقعی منجر شود» به حالت تعلیق درآمده است.

CHD ادعا می کند که این ممنوعیت ممکن است مربوط به شکایتی باشد که علیه متا تنظیم شده است که غول فناوری را به نقض حقوق آزادی بیان با اتکا به مراکز کنترل بیماری ایالات متحده در مورد اینکه چه اطلاعاتی در مورد Covid-19 از نظر علمی پشتیبانی می شود، متهم می کند.

مطلب پیشنهادی:  آیا ایالات متحده باید TikTok را ممنوع کند؟ ایا می تونم؟ یک کارشناس امنیت سایبری خطرات این برنامه و چالش های مسدود کردن آن را توضیح می دهد

بر اساس اسناد دادگاه، گروه ضد واکسن از حکم دادگاه بدوی علیه خود در این دعوا تجدید نظر کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا