تکنولوژی

قرارداد امنیتی TikTok احتمالا منجر به درز اطلاعات از ایالات متحده به چین می شود

کاربران TikTok همچنان در معرض خطر قرار گرفتن اطلاعات شخصی خود در معرض هک و جاسوسی از چین هستند، حتی اگر…

کاربران TikTok همچنان در معرض خطر قرار گرفتن اطلاعات شخصی آنها در معرض هک و جاسوسی توسط چین قرار می‌گیرند، حتی اگر دولت بایدن یک توافق امنیتی را که برای نجات پلتفرم ویدیویی از ممنوعیت کامل ایالات متحده انجام شده است، منعقد کند.

این نتیجه مقامات سابق امنیت ملی و سایر کارشناسان است زیرا وزارت دادگستری در حال بررسی توافقی است که برنامه پخش ویدیوی محبوب را که متعلق به شرکت چینی ByteDance Ltd. است، در دسترس میلیون‌ها کاربر آمریکایی نگه می‌دارد.

TikTok از سال 2019 تحت نظارت ایالات متحده بوده است زیرا این نگرانی وجود دارد که بازیگران چینی ممکن است از اطلاعات آن کاربران برای جاسوسی یا اهداف مضر دیگر استفاده کنند.

استوارت بیکر، وکیل امنیت ملی در Steptoe & Johnson LLP می گوید: «آنها کل سیستم را در چین ساخته اند. “مگر اینکه آنها سیستم را در ایالات متحده با هزینه های گزاف بازسازی کنند، دیر یا زود وقتی مشکلی پیش می آید، تنها یک مهندس وجود خواهد داشت که می داند چگونه آن را تعمیر کند.” و او احتمالاً در چین خواهد بود.

این تحلیل از حل و فصل بر اساس مصاحبه با مقامات سابق امنیت ملی، وکلایی که روی معاملات مشابه کار کرده اند و کارشناسانی که امنیت داده ها، پلتفرم های رسانه های اجتماعی و شرکت های مخابراتی را مطالعه کرده اند، است. هیچ نشانه ای مبنی بر تصمیم گیری وجود ندارد.

بروک اوبروتر، سخنگوی TikTok، گفت که اگرچه این شرکت در مورد جزئیات مذاکرات خود با دولت ایالات متحده اظهار نظر نمی کند، “ما مطمئن هستیم که در مسیر برآوردن کامل همه نگرانی های منطقی امنیت ملی ایالات متحده هستیم.”

او همچنین خاطرنشان کرد که اگرچه برخی از کارمندان مستقر در چین به داده های عمومی ارسال شده توسط کاربران دسترسی خواهند داشت، اما به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی نخواهند داشت و استفاده آنها از داده های عمومی – از جمله ویدیوها و نظرات – بسیار محدود و در دسترس خواهد بود. نظارت بر هیئت نظارت که توسط دولت ایالات متحده ایجاد شده است.

مطلب پیشنهادی:  کاربران Google Chrome توجه! اکنون این برنامه را حذف کنید

TikTok تمام ترافیک کاربران خود را در ایالات متحده از طریق سرورهای نگهداری شده توسط Oracle Corp هدایت می کند و غول پایگاه داده الگوریتم های برنامه را بررسی می کند. با این حال، به گفته کارشناسان، محدودیت‌های اضافی در مورد نحوه ذخیره و دسترسی به داده‌های مصرف‌کننده ایالات متحده مورد نیاز است – و ممکن است نگرانی‌های امنیتی ایالات متحده را برطرف نکند، مهم نیست که این معامله چقدر روی کاغذ قوی به نظر می‌رسد.

این دیدگاهی است که سناتور مارک وارنر، دموکرات ویرجینیا، که ریاست کمیته اطلاعات سنا را بر عهده دارد، به اشتراک گذاشته شده است. او گفت که از مکالمات پیرامون TikTok آگاه است و نمی تواند توضیح بیشتری بدهد. با این حال، او گفت که این شرکت “کوه بزرگی برای بالا رفتن با من دارد تا ثابت کنم که واقعا می تواند ایمن باشد.”

وارنر گفت چین سابقه ضعیفی در حفاظت از حریم خصوصی مصرف کنندگان دارد. آنها بارها و بارها توانایی خود را برای ایجاد این وضعیت نظارتی نشان داده اند که باید همه ما را بترساند.»

او اضافه کرد که امروزه جداسازی فنی داده‌های TikTok یا ممنوعیت کامل آن‌ها نسبت به پنج یا شش سال پیش بسیار دشوارتر است، زیرا محبوبیت این برنامه افزایش یافته است. بار اثبات این که واقعاً می‌توانید داده‌های آمریکایی را استخراج کنید، به‌ویژه اگر کد هنوز در چین نوشته می‌شود – انجام این کار دشوار خواهد بود.»

در حالی که ByteDance مالک TikTok به دنبال فاصله گرفتن از نفوذ دولت چین است، رئیس جمهور شی جین پینگ سرکوب گسترده ای را علیه شرکت های خصوصی به ویژه در بخش فناوری آغاز کرده است.

این اپلیکیشن پخش ویدئو که حدود 1 میلیارد کاربر دارد اما در چین ممنوع شده است، از سال 2019، زمانی که کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده شروع به بررسی ادغام بین ByteDance و Musical.ly کرد، توسط مقامات ایالات متحده مورد بررسی قرار گرفت.

مطلب پیشنهادی:  آجیت موهان، رئیس متا پلتفرمز هند از آن خارج شد

دولت بایدن بررسی امنیت ملی TikTok را پس از آن که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در تلاش برای میانجیگری برای فروش این پلتفرم به یک خریدار آمریکایی که هرگز محقق نشد، از ممنوعیت این برنامه متوقف کرد، تجدید نظر کرد. ByteDance به دنبال مجوز ایالات متحده برای فروش بخشی از سهام این برنامه به Oracle و Walmart Inc بود، اما این معامله محقق نشد. دادگاهی در ایالات متحده تلاش های دولت ترامپ برای راه اندازی TikTok از فروشگاه های برنامه های تحت مدیریت اپل را مسدود کرده است. و گوگل شرکت آلفابت.

Cfius که توسط وزارت خزانه داری اداره می شود اما اعضایی از سراسر دولت را شامل می شود، این قدرت را دارد که معاملات مربوط به شرکت های خارجی خریدار مشاغل آمریکایی را رد یا اصلاح کند.

مایکل کیکوکاوا، سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا که از اظهار نظر بیشتر خودداری کرد، گفت: آژانس “متعهد به انجام تمام اقدامات لازم در چارچوب اختیارات خود برای محافظت از امنیت ملی ایالات متحده است.”

برای اطلاعات بیشتر: TikTok رئیس جدید امنیتی را در میان افزایش نظارت ایالات متحده منصوب می کند

اگر شرکت‌های مورد بررسی بتوانند امتیازاتی برای فروش یا مسدود کردن دارایی‌های ایالات متحده که نگرانی‌های امنیتی از جمله داده‌ها را ایجاد می‌کند، بدهند، می‌توان با پانل امنیتی به توافق رسید تا امکان ادامه معامله فراهم شود. این ترتیبات ممکن است شامل ایجاد یک هیئت مدیره جدید و یک هیئت نظارت باشد که به Cfius گزارش می دهد.

جیمز لوئیس، مدیر برنامه فناوری های استراتژیک در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی گفت: “شما قرار است توافقی دریافت کنید که شرکت را ملزم به رفتار مسئولانه و شفاف کند.” “و اگر چیزی خاموش به نظر می رسد، این توانایی را خواهید داشت که دوشاخه را بکشید.”

لوئیس به خرید T-Mobile USA Inc اشاره کرد. از Deutsche Telecom AG آلمان در سال 2001 و فروش Sprint Corp. در سال 2013 به شرکت سرمایه گذاری ژاپنی Softbank Group Corp. لوئیس گفت که در هر دو معامله، ایالات متحده نظارتی را برای اطمینان از سوء استفاده از داده های شهروندان ایالات متحده معرفی کرد.

مطلب پیشنهادی:  هشدار ناسا: سیارکی با سرعت 130 فوت در راه خود به سمت زمین! خطر قریب الوقوع؟

نوا دیلی، مشاور ارشد سیاست عمومی برای Wiley Rein LLP و یکی از مقامات سابق وزارت خزانه داری که روی معاملات Cfius کار می کرد، گفت که در برخی موارد بهتر است شرکت خارجی مالکیت شرکت آمریکایی را حفظ کند زیرا کنترل قوی تری بر این امکان می دهد. داده ها.

مدیر اجرایی TikTok برای جلوگیری از دسترسی چین به اطلاعات کاربران ایالات متحده تحت فشار است

دالی گفت: «گاهی اوقات این نوع داده‌ها با قدرت اجرایی توافق‌نامه کاهش امنیت بیشتر از مالکی که طبق قانون ملزم به محافظت از آن نیست محافظت می‌شود. دزدیده شود یا برای مقاصد شوم استفاده شود.

اگر نگرانی‌های امنیت ملی قابل حل نباشد، Cfius می‌تواند شرکت‌ها را مجبور به کناره‌گیری از یک معامله یا لغو معامله کند.

قانونگذاران ماه گذشته طی جلسه استماع سنا در مورد اینکه آیا این شرکت دسترسی چین به تمام داده های ایالات متحده را قطع خواهد کرد یا خیر، ونسا پاپاس، مدیر عامل TikTok را تحت فشار قرار دادند. پاپاس گفت که این شرکت کنترل های شدیدی بر دسترسی به داده ها و مکان ذخیره آن ها دارد و این شرکت آن داده ها را در اختیار دولت چین قرار نخواهد داد.

او گفت که این شرکت به همکاری با آژانس های حفاظت از داده های فدرال ایالات متحده ادامه خواهد داد و گفت که حل و فصل نهایی “تمام نگرانی های امنیت ملی را برآورده می کند.”

بیکر Steptoe گفت که این استدلال نشان می‌دهد که اگرچه TikTok ممکن است معتقد باشد که نگرانی‌های منطقی امنیت ملی را برآورده کرده است، “آنها نباید در خون امضا کنند که هرگز به آن دسترسی نخواهد داشت.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا