تکنولوژی

قطعی اینترنت در کانادا! در یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان شبکه ای وجود ندارد

قطع اینترنت کانادا بر مردم، بانک‌ها، برنامه‌های خدمات مرزی و غیره تأثیر گذاشت.

کانادا دچار قطعی بزرگ اینترنت و موبایل شد! به گزارش رویترز، این اتفاق روز جمعه زمانی رخ داد که شبکه‌های تلفن همراه و اینترنت شرکت Rogers Communications Inc از کار افتاد و باعث قطعی‌های گسترده در سراسر کشور شد. قطع شدن اینترنت و شبکه تلفن همراه بر خدمات بانکی، مقامات گذرنامه و حتی برنامه ArriveCAN کشور که عمدتاً برای کنترل مرزها استفاده می شود، تأثیر گذاشت. در این گزارش به نقل از پلیس کانادا آمده است که برخی از مردم حتی نمی توانند با تماس با 911 به خدمات اضطراری دسترسی پیدا کنند.

تقریباً تمام جنبه های زندگی به دلیل اختلال در اینترنت، تلفن همراه و تلفن ثابت متوقف شد. در غیاب سرویس اینترنت، چندین کانادایی برای گرفتن سیگنال به برخی از کافه‌ها و کتابخانه‌های عمومی که به اینترنت دسترسی داشتند، هجوم آوردند. مردم شروع به ازدحام کردن در خارج از هتل ها کردند تا نوعی تور تهیه کنند. از برنامه‌های تلفن همراه که خدمات مرزی را مدیریت می‌کنند تا سیستم‌های پرداخت بدون نقد، بانک‌ها و دستگاه‌های خودپرداز، تقریباً همه چیز تحت تأثیر این قطعی قرار گرفت. شرکت مخابراتی Rogers Communication قطعی های شبکه های بی سیم و کابلی را تایید کرد.

تونی استافیری، رئیس و مدیرعامل راجرز در بیانیه‌ای در وب‌سایت آن گفت: «همانطور که می‌دانید، ما با قطعی شبکه در خدمات بی‌سیم و کابل مواجه شدیم که از اوایل صبح امروز آغاز شد.» او همچنین تأیید کرد که در حال کار برای رفع مشکل است. مشکل: “ما پیشرفت قابل توجهی در جهت آنلاین کردن شبکه های خود داشته ایم، و بسیاری از مشتریان بی سیم ما شروع به بازگشت خدمات کرده اند. ما هنوز ETA در مورد زمان بازیابی کامل شبکه‌هایمان نداریم، اما همچنان که خدمات کامل را بازیابی می‌کنیم، به اشتراک‌گذاری اطلاعات با مشتریان خود ادامه می‌دهیم.”

مطلب پیشنهادی:  زمین به تازگی از یک سیارک بزرگ فرار کرده است، اما ناسا هشدار می دهد که یک سنگ فضایی وحشتناک دیگر در حال آمدن است.

با این حال، در اواخر عصر، شرکت مخابراتی اعلام کرد که شبکه پس از قطعی 19 ساعته خدمات شروع به بازسازی کرده است. با این حال، هنوز مشخص نیست که چه چیزی باعث این قطعی بزرگ اینترنت و خدمات تلفن همراه، دومین قطعی در 15 ماه گذشته شده است. راجرز در بیانیه‌ای گفت: «ما می‌دانیم که ارتباط با مشتریانمان چقدر مهم است.

گروه نظارت بر NetBlocks تأیید کرد که قطع اینترنت در حدود ساعت 4:30 صبح به وقت شرقی (0830 GMT) آغاز شد و یک چهارم اتصالات اینترنتی نظارت شده در کانادا را از بین برد.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا