کامپیوتر

لایحه تراشه ها: جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، لایحه تقویت صنعت نیمه هادی ایالات متحده را در 9 اوت امضا می کند.

کاخ سفید روز چهارشنبه اعلام کرد، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه آینده لایحه‌ای را برای یارانه دادن به صنعت نیمه‌رسانای آمریکا و افزایش تلاش‌ها برای رقابتی‌تر کردن آمریکا با چین امضا خواهد کرد. هدف این قانون کاهش کمبودهای مداوم است که همه چیز از اتومبیل، اسلحه، ماشین لباسشویی و بازی های ویدیویی را تحت تأثیر قرار داده است. هزاران خودرو و کامیون در جنوب شرقی میشیگان پارک شده‌اند و منتظر تراشه‌ها هستند زیرا کمبود خودرو بر خودروسازان تأثیر می‌گذارد.

این لایحه که یک نفوذ عمده نادر در سیاست صنعتی ایالات متحده است، حدود 52 میلیارد دلار (تقریباً 411400 کرور روپیه) یارانه دولتی برای تحقیقات و تولید نیمه هادی ایالات متحده ارائه می دهد. همچنین شامل اعتبار مالیاتی سرمایه گذاری برای کارخانه های تولید تراشه می شود که ارزش آن 24 میلیارد دلار (تقریباً 1,89,800 کرور) است.

بایدن روز سه شنبه گفت: «این لایحه تلاش های ما برای تولید نیمه هادی ها را در آمریکا تقویت می کند.

این قانون به 200 میلیارد دلار (تقریبا 15.82000 کرور) در مدت 10 سال اجازه می دهد تا تحقیقات ایالات متحده را برای رقابت بهتر با چین تقویت کند. کنگره برای تأمین مالی این سرمایه‌گذاری‌ها همچنان باید قوانین تخصیصی جداگانه را تصویب کند.

چین علیه لایحه نیمه هادی لابی می کند. سفارت چین در واشنگتن گفت که چین “قاطعانه با این امر مخالف است” و آن را یادآور “ذهنیت جنگ سرد” خواند.

بسیاری از قانونگذاران آمریکایی گفتند که به طور معمول از یارانه های بزرگ برای مشاغل خصوصی حمایت نمی کنند، اما خاطرنشان کردند که چین و اتحادیه اروپا میلیاردها انگیزه برای شرکت های تراشه خود ارائه می دهند. آنها همچنین به خطرات امنیت ملی و مشکلات عظیم زنجیره تامین جهانی اشاره کردند که تولید جهانی را با مشکل مواجه کرد.

مطلب پیشنهادی:  MSI Stealth GS77: عملکرد برتر را با قابلیت حمل تجربه کنید

برخی از قانونگذاران مترقی نسبت به میزان یارانه دولت به شرکت های تراشه سودآور ابراز نگرانی کرده اند.

وزارت بازرگانی روز جمعه اعلام کرد که میزان یارانه های دولتی برای تولید نیمه هادی ها را محدود می کند و به شرکت ها اجازه نمی دهد از تامین مالی برای “پر کردن هزینه ها” استفاده کنند.

پرامیلا جایپال، رئیس کمیته مترقی کنگره، گفت که این گروه پس از مذاکرات طولانی با وزیر بازرگانی جینا رایموندو، پس از اینکه گروه نگرانی هایی را مبنی بر اینکه شرکت های تراشه از منابع مالی برای بازخرید سهام یا پرداخت سود سهام استفاده خواهند کرد، ابراز داشت، از این قانون حمایت کرد.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا